Dolgozó részéről azonnali felmondás.


wers # 2018.05.09. 14:54

Akkor hol van itt a fizetetlen szabadság?
Papíron, drága Béla. Mintha nem dolgoznának. Akkora bukta lesz ebből, amit sokáig emlegetnek. Én is csináltam már hülyeséget életemben, de ez azért elég durva. Főként, hogy másokkal is játszogatnak, nem csak a sajátjával ... a csalánt.

wers # 2018.05.09. 14:51

Csak annyinem, hogy közben dolgozunk mint a katonatiszt...
Ezt gyanítottam. Ezért írtam, szólítsátok fel a törvényes foglalkoztatásra.
A másik gyanúm, váltogatják, bedöntik a cégeket, ha kapnak egy ellenőrzést és vaskos bírságot már ott is egy új cég aki folytatja a tevékenységet tovább. Ki semmit nem fizetnek se adó, se járulékok, se bírság. Tudok olyan embert, aki jó pár évig élvezi Baracska levegőjét, és nem is ő volt a főbalhés.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.09. 14:49

Nem érzed az ellentmondást? Dolgoztok, fizetést kaptok érte... Akkor hol van itt a fizetetlen szabadság? (Egyik fele sem valósul meg, nem hogy a kettő egyszerre.)

De így is meg kell jegyeznem, a legtöbb munkavállaló ebben e a helyzetben van: dolgozik és fizetik érte. Miért gondolod, hogy ez ok az azonnali hatályú felmondásra?

a_90 # 2018.05.09. 14:43

Csak annyinem, hogy közben dolgozunk mint a katonatiszt...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.09. 14:23

Milyen "fizetetlen szabadság" az, amely alatt "kapjuk a fizetést, a bérjegyzéket, tehát mindent"?

Azt meg se kérdezem, mi baja van azzal a munkavállalónak, ha kapja a fizetését (meg minden), és még dolgoznia sem kell.

a_90 # 2018.05.09. 13:29

Itt jön a szép csavar.
A munkahelyi főnök konkrétan szinte titkol mindent a munkaerőkölcsönzőről és "majd ő mindent intéz". Kollégának nem engedte hogy egy banki hitelhez szükséges papírért elmenjen a kft-hez.
A munkahely pedig sajnos csak mossa kezeit, mert ő csak kölcsönöz minket és (elvileg) ő mindent kifizet utánunk a munkaerőkölcsönző felé...

wers # 2018.05.09. 11:42

fizetetlen szabadságra is küldött

Még jó, hogy azt csak a munkavállaló kérésére lehet adni. Küldeni semmi esetre sem.

Szerintem beszélgessetek el a munkáltatóval, vagy a törvények betartásával foglalkoztat, vagy kap egy kellemes ellenőrzést. Nem lesz sok öröme benne. Meg sokba is fájni.

a_90 # 2018.05.09. 11:16

Üdv,

Kiderült, hogy a február 1el történt munkaerőkölcsönző váltás után az új kft még aznaptól fizetetlen szabadságra is küldött többed magammal (természetesen senki nem kérte ezt ). "Természetesen" azóta is kapjuk a fizetést, a bérjegyzéket, tehát mindent, mintha normális lenne a dolog. Mivel a NAV segítségével rájöttünk a háttérben történő eseményekre, így azonnali hatályú felmondást szeretnénk kollektive.Mivel szabin vagyunk papíron, mit tudunk csinálni az ehavi ledolgozott óráinkkal? Kötelezhetnek minket bármire is pl. Felmondási idő?

Köszönöm előre is a válaszokat.

nonolet # 2018.05.05. 10:39

Kiss Gábor Endre

Azaz a próba idő alatt nem kell felmondanod,
csak bármikor közlöd, hogy: ennyi volt.

Célszerűen, ha már aláírtad az új szerződésed
és így tudod mikor kezdesz ott.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.05. 10:23

Próba idő alatt ne mondj fel!

Kiss Gábor Endre # 2018.05.05. 10:17

Próbaidő alatti felmondásnál mire figyeljek oda munkavállalóként?

Üdvözlet mindenkinek!

Április végén kezdtem el dolgozni életem első munkahelyén, bejelentettek, voltam üzemorvosnál, stb. Azonban pénteken kaptam szóban egy sokkal jobb ajánlatot más helyről amivel kapcsolatban várhatóan hétfőn jön email formájában a szerződéstervezet. Hétfőn 8 órától 16-30ig dolgozom, ez lenne a 9. munkában töltött napom.
1, mikor adjam be a felmondásom? hétfőn napközben amint megjön a másik helyről az ajánlat és elfogadható számomra? hétfőn a távozásomkor? kedd reggel kezdéskor?
2, írásban vagy szóban? a közvetlen felettesemnek először szóljak szóban, majd az ügyvezetőnek adjam oda írásban?
3, úgy tudom nem kell semmit indokolni, ők se tennék ezt meg fordított esetben, eddig nagyon korrektek voltak velem, én is szeretnék az lenni amennyire csak lehet egy ilyen helyzetben. Mivel tudják nehezíteni a távozásom? mi van ha megtagadja az átvételt az illetékes, mi van ha szabadságon van 2 hétig, stb?
4, hány napon belül kell kiléptetniük, és milyen papírokkal?
5, a pár napja üzemorvosnál tett látogatásom után kapok majd valamilyen orvosi kiskönyvet? eddig nem kaptam
6, mikor kell kifizetniük? az üzemorvoshoz elküldési költségemet rámverhetik? Gondolom nem.
Elnézést a bugyuta kérdésekért, sajnos nem tudom ezeket hogy vannak.
Úgy szeretnék eljönni, hogy a lehető legkevesebbet legyek úgy bent náluk, hogy már "fel vagyok mondva". Emberileg ez talán érthető.
Előre is köszönöm a válaszokat!

wers # 2018.05.05. 05:36

A rendes felmondás lehetőségét sem törölték még el.

Burn Out # 2018.05.04. 19:35

nem lenne egyszerűbb bemenni a főnökhöz és közös megegyezéssel eljönni onnan?

lanni # 2018.05.04. 17:19

Nem volt még olyan, hogy megszüntették volna a munkaviszonyát annak aki nem jön be dolgozni. Nálunk "lasszóval" fogják az embereket és állandóan hirdetnek, mert sokan a próbaidő alatt elmennek.

lanni # 2018.05.04. 17:16

Azt hiszem a kártérítési per nem jönne jól. Nem termelünk semmit, embereket gondozunk. Mekkora kártérítést varrhatnak a nyakamba?

Burn Out # 2018.05.04. 16:36

78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

  1. a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy
  2. egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

Ha nem mennél be dolgozni, akkor viszont a munkáltatód meg tudná szüntetni a munkaviszonyod azonnali hatállyal. Maximum kapnál még egy kártérítési pert a nyakadba, de legalább a házad felújításánál otthon lehetnél :)

wers # 2018.05.04. 16:31

:)) megint beelőztél Béla. Na de ez persze nem verseny.

wers # 2018.05.04. 16:28

Nem. Nagyon nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.04. 16:24

Ugye, viccelsz?

lanni # 2018.05.04. 16:09

Üdvözletem a fórumozóknak!
9 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Közalkalmazott vagyok. Elkezdtem a házam felújítását és olyan kivitelezőt találtam /belső munkákra, kőműves, burkoló/ aki csak egy bizonyos időpontban tudja vállalni a munkát, elfogadható áron, jó minőségben, de ehhez szeretnék itthon lenni, mert nem adok kulcsot senkinek. A munka több hétig tartana, annyi szabadságom nincs. Elég indok-e ez a rendkívüli felmondásra?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.26. 17:36

Nem.

shadeofvodka # 2018.04.26. 15:24

Kedves Fórum,

Azonnali hatályú felmondással élhetek, ha a munkáltatóm engedély nélkül akarja dolgoztatni a dolgozókat Máj 1.én? Ugyan engem nem kér közvetlen munkára de nem hivatalos felügyelet adásra igen és a gyártás termékeiért is felelősként felelősnek kell lennem, amiért természetesen nem tudok lenni, így ebben a formában.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.23. 17:33

Nem.

JogiBandi # 2018.04.23. 16:39

Üdv!
A következő példa alkalmas-e az azonnali hatályú felmondásra munkavállaló által?
A munkavállalónak nem biztosított a munkáltató üzemorvosi vizsgálatra lehetőséget, orvosi alkalmasságija nem egészen 1 éve lejárt.( 11 hónapja )
A választ előre is köszönöm.

nonolet # 2018.01.14. 22:24

Szerintem, az eddigiek alapján...

1.
Nem írod alá.
Majd hivatkozva az érvénytelenségre
jelzed a megszűnést és kéred az elszámolást.
Legkésőbb Január 29.-én...
Így nem lesz felmondási időd.

2.
Aláírod, lesz 30 nap felmondási időd.

3.
Nem írod, alá és dolgozol tovább
Január 30.-án is illetve utána ...
Lesz 30 nap felmondási időt.

- -

De ha megvan az új munkahely miért nem ott vagy már?!

Egyáltalán van már az új helytől aláírt szerződésed?

Miért nincs...?!
Megköthető, későbbi kezdéssel is.