Dolgozó részéről azonnali felmondás.


ObudaFan # 2018.01.14. 21:01

Ha aláírod, vagy ha vársz 30 napot és ott dolgozol, és nem hivatkozol érvénytelenségre, akkor aláírás nélkül is meglesz a 30 napos felmondási idő.

domared # 2018.01.14. 17:09

A szerződés már nálam van, írtam is hogy többszöri kérésre végül a hét közepén megkaptam, visszadátumozva január 2-ra.
A kérdésem az, hogy mennyi az a max. idő, amíg húzhatom az aláírást - van-e egyáltalán ilyen (pl. 15 nap).
Illetve megtehetem-e hogy egyáltalán nem írom alá, hiszen nem küldték időben (van róla emailem, hogy január első hetében is kértem), és lehetséges, hogy alkalmaznának máshol. De amint aláírom, már 30 napos lesz a felmondási időm, és ahogy ismerem őket, nem fognak eltekinteni a letöltésétől, ennyit meg egy munkáltató sem fog várni rám szerintem.

ObudaFan # 2018.01.12. 06:50

Most még 30-aig kell megtámadni a szóban létrejött szerződést, mert csak 30 napot ad rá a törvény.

nonolet # 2018.01.11. 21:55

Nem válik határozatlanná...

Hanem létrejött egy új, ami szabálytalan.
Mivel nem írásban jött létre.

Ebből kell kiindulni.

ObudaFan # 2018.01.11. 20:55

Bár az új Mt. nem tartalmazza expressis verbis, hogy határozatlan idejűvé válik a munkaszerződés a továbbfoglalkoztatással, de véleményem szerint az a helyes álláspont, hogy igen. Akkor pedig szabályszerű felmondás szükséges.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.11. 19:30

Nem válaszoltam én még erre?

domared # 2018.01.11. 19:03

Üdv!
A problémám az alábbi: határozott idejű, hosszabbítgatott munkaszerződéssel dolgoztam dec.31-ig (nem volt rá különösebb indok, a cég ezt alkalmazta, mert neki egyszerűbb volt félévenként hosszabbítgatni, ill. nem kellett felmondási időt stb. fizetni ha nem akarta az illetőt tovább alkalmazni)
2017. dec. vége felé többször rákérdeztem, mikor lesz új szerződés, mert nyilván tudnom kellene, milyen feltételekkel alkalmaznak tovább (amennyiben alkalmaznak) Mindig azt válaszolták, folyamatban van a szerződés és ez határozatlan idejű lesz. Ezek után 2018. január 2-tól tul.képpen érvényes szerződés nélkül dolgoztam több mint 1 hetet. Közben újra kértem a szerződést, szóban és emailben is. Most végre megkaptam, visszadátumozva január 2-ára.
Mivel már egy ideje új munkahelyet keresek, a napokban fog kiderülni, sikerült-e felvételt nyernem ahová pályáztam.
Megtehetem-e, hogy nem írom alá az új szerződésmódosítást, hiszen nem kaptam meg időben, szándéknyilatkozat sem született dec.31-ig, hogy tovább szeretnének alkalmazni?
(az új helyen, ha sikerül felvételt nyernem, sokkal jobbak a munkakörülmények és a fizetés is)

nonolet # 2017.12.31. 17:00

95/18 az csak 5,28 nekem

drbjozsef # 2017.12.31. 15:59

Húsz lityós fogyaszás? Mivel jársz dolgozni, T-34-essel?

nonolet # 2017.12.31. 15:31

Igen (de kell az alapos indoklás).

Nem.
Ezek nem olyan súlyú szerződésszegések,
ami miatt lehetetlenné vált az együttműködés.

Pláne nem, ha mégsem kísérelted előtette behajtani a pénzed jogi úton!

Sorrendben

  • felszólítás szóban
  • felszólítás, írásban, határidővel
  • fizetési meghagyás kibocsátása és végrehajtás
  • per és végrehajtás

A dolog nem úgy működik hogy lapítunk-lapítunk, aztán egyszer asztalt borítunk... sora-módja van a dolgoknak.

- -

Amúgy meg mondj fel "normál" módon és kész.
Már rég megtehetted volna...

Akkor biztosan nem lehet tőled kártérítést követelni.

Tom6528 # 2017.12.31. 15:22

Az Emailban elküldött azonnali felmondás megfelelő e?Valamint szeretném tudni hogy az azonnali felmondáshoz megfelelő e a fizetések rendszeres késése?És ha a munkáltatómmal semmiféle kontaktot nem tudok teremteni.Valamint arról sem tájékoztat hogy januárban tud e tovább alkalmazni.Havi szinten 1800 km-t megyek dolgozni saját gépjárművel,amihez nemkapuk semmiféle anyagi támogatást sem.Ez havi 95 liter üzemanyagot igényel,ami jelentős kiadás nekem.Mi lenne a teendőm hogy ne tudjon esetlegesen kártérítést követelni és minélrövidebb idő alatt tudjak máshol kezdeni.

nonolet # 2017.12.27. 16:10

"Ez vajon megfelelő indoknak minősül az azonnali felmondáshoz?"

NEM

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.27. 15:30

A február elsejei kezdéshez miért lenne szükség azonnali hatályú felmondásra?

Pandulka # 2017.12.27. 14:04

Üdvözletem!

Szeretnék felmondani a jelenlegi munkahelyemen, ahol nyár eleje óta dolgozok. Ez ugye túl van a 3 hónapos próbaidőszakon, így mindenképpen van felmondási időm. Múlt héten voltam egy állásinterjún, ahol ugyan biztató szavalat kaptam, de a tényleges elbírálás januárban várható. (Az új helyen február 1-jén kell kezdeni.)

Rendkívüli esetben ugye a munkavállaló is élhet az azonnali felmondással megfelelő indok lévén. Egy kis boltban vagyok eladó, és a munkakörülmények nem a legjobbak - eddig 4-en voltunk két üzletre, most 3-an vagyunk. A munkáltatóm és a kolléganőm a másik üzletben dolgoznak fél-fél napokban, míg én egyedül viszem az üzletet napi 9 órában. (8 órára vagyok bejelentve). Váltásom sajnos nincs, nem is garantálja a főnököm hogy lesz, a szabadságommal nem élhetek, 2 hónap után mehettem el 'végre' betegállományba (és akkor is úgy, hogy már láz, tüdőgyulladás gyötört, és a legnagyobb baj az volt, hogy akkor a boltnak nem lesz bevétele), mert már annyira használhatatlan voltam. A tavaszi időszak végén el fog indulni egy fagyizó is, amire egyelőre nincs ember, így azt is nekem kell majd vinnem... Ez vajon megfelelő indoknak minősül az azonnali felmondáshoz?

nonolet # 2017.12.20. 23:32

Nem elegendő...

Különösen nem, ha nem tettél miatta írásbeli panaszt és felszólítást.

Panka07 # 2017.12.20. 22:57

Kolléganőmmel ketten láttuk el az iroda működését. Eredetileg azért vettek fel engem, mert ő nem tudott németül, és a tolmács, aki korábban segített neki, nagyon drága volt.
Végzettségem és tapasztalatom alapján az ő feladatait is el tudtam volna látni, de mivel a tolmácsolás miatt vettek fel, ezért kevesebb fizetésem volt, mint neki.
Közben a kolléganőm felmondott és egyedül láttam el a felmerülő feladatokat. Próbáltam felvenni a kapcsolatot a cég vezetőjével (ő Németországban tartózkodott), de érdemben ez sokáig nem sikerült. Később jelezték, hogy ki ebben az illetékes, így kértem, hogy határozzák meg, hogy mik az elvárások velem szemben és ezért mennyi fizetést ajánlanak.
A válasz az volt, hogy írjam excel táblában, hogy milyen feladatot végzek és mennyi ideig, utána kb. 2 hónap múlva jön a nagyfőnök Magyarországra és akkor megbeszéljük a továbbiakat.
Ez egyrészt rendkívül méltatlan, másrészt a fizetést is hónapok óta csak következő hónap végén utalják.
Igazából rendkívüli felmondással szeretnék élni, de tudnom kéne, hogy elegendő idok-e erre, hogy ma, december 20-án sem kaptam meg a novemberi fizetést és jó lenne tudni azt is, hogy ha ez elegendő indok, akkor élhetek-e a rendkívüli felmondással azt követően is, ha már megérkezett az utalás.
Köszönöm a válaszát! Üdv.

pazs # 2017.12.06. 16:01

Ha nem tudsz megállapodni a munkáltatóddal a jogviszonyod utolsó napjáról (közös megegyezéssel), akár úgy, hogy kiadják a szabadnapjaidat azok kifizetése helyett, akkor a lemondási idő utolsó napján, azaz hatvan nap múlva.

Zsuzsa H # 2017.12.06. 15:46

Üdv!
Köztisztviselő vagyok, milyen módon lehet leggyorsabban felmondani, ha találok más helyet, hogy mihamarabb tudjak ott kezdeni.

ObudaFan # 2017.12.06. 10:55

Az 1. esetben nem feltétlenül rúgják ki, viszont feltétlenül felmerülhet a kártérítési felelőssége. A 2. tanács meg táppénzcsalás.

nonolet # 2017.12.06. 10:17

1.
Nem mész be melózni és kirúgnak, azonnalival.

2.
A dokival kiíratod magad táppénzre...
Nőknél erre van bőven kamu ok, ha kell.

Bandrea2008 # 2017.12.06. 09:12

Üdvözlöm!

Tegnapi nappal be adtam felmondásomat a munkahelyemre,mivel eleve nehezen tudtam megoldani,a gyerekeim elhelyezését hétvégente.Így fel mondtam mert már nem bírjuk fizetni a bébiszittert.És ez által nem tudom ledolgozni a felmondási időt.Viszont a munkáltatót ez nem érdekli,mert oldjam meg a gyerekeket,és le kell dolgoznom a felmondási időt,de én nem akarom.Mit tehetek ilyenkor?

drbjozsef # 2017.11.08. 13:28

inci,

ha az elmúlt 3 hónapban legalább 4 ajánlott leveledre, amiben követelted a helyes kifizetést, nem válaszolt a munkáltatód, akkor, talán igen.

nonolet # 2017.11.08. 12:47

Nem!

Hisz, ez csak sima elszámolási kérdés.
Ami a munkavégzésre nincs hatással.

Azaz
Nem egy olyan súlyos dolog, ami indokolná az azonnali felmondást.

Tegyél lépéseket a helyes elszámolás iránt!
Ez a te dolgod... az ügyben.

inci2017 # 2017.11.08. 12:37

Üdvözlöm!
6 éve megszakításnélküli munkarendben dolgozom,munkaszerződés szerint heti 40 órában. Elszámolási időszak 1 hó. Havi szinten a ténylegesen ledolgozott óraszám 183, ellentétben a 174-től. Az elejétől fogva kifizetik a teljes óraszám utáni bért, de a rendkívüli munkavégzés (9 óra/hónap) tekintetében a törvény szerint járó bérpótlékot nem. Ön szerint ez megvalósítja az azonnali hatályú felmondás lehetőségét ?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.04. 07:23

Én megvárnám, eredményes-e a felszólítás.