Dolgozó részéről azonnali felmondás.


Zsuzsu705 # 2017.09.25. 16:39

Üdv.

Ismerősömet másfél hónapja a munkaszerződésétől eltérő munkakörre utasították. Ez előre nem volt látható, sokként érte, bár fizetését nem módosították, jóval lejjebb került a ranglétrán. Semmilyen megbeszélés nem volt, közölték és kész. A várható időtartamról többször kérdezett, választ nem kapott. Írásba semmi nem lett adva, de a kifüggesztett munkautasításban már így szerepelt. (Műszakvezetőből gépi operátor/takarító). A megbeszélésen megalázták, folyamatosan az alkalmatlanságát hozták elő. (14 éve műszakvezető a cégnél, ahol 1 hónapja vezetőt váltottak.) Bár próbálta elfogadni a helyzetet, nem sikerült, és folyamatos gyomorpanaszai (idegesség) miatt táppénzre került. Végül a felmondás mellett döntött. Próbálta közös megegyezéssel, majd azonnali felmondással, tekintettel az eltelt 16 évre, megpróbálta a végkielégítést is. Egyenlőre semmi nem sikerült, 3 napig elodázták, jöjjön vissza később stb. Végül az azonnalira azt mondták, 30 napjuk van reagálni rá. Ez utóbbit nem értem, a szerződést nem szüntették meg, a papírjait nem adták ki.
Valamint az azonnalira elég indok a fent leírt eset? Vissza lehet esetleg vonni? Köszönöm a válaszokat!

nonolet # 2017.09.19. 21:19

A KÖZÖS meggyezéssel MEGSZÜNTETITEK a munkaviszonyt.
Azaz senki nem mond fel senkinek...

Az utolsó munkanapon el kell számolni és kiadni a papírokat.
pl. a szabadság megváltás elszámolandó lesz.
Pont mintha felmondás történne.

Egyes pénzügyek alku tárgyai lehetnek, ha vannak.
pl. ösztöndíj, versenykorlátozás

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.19. 17:31

A közös megegyezés és a felmondás egymást kizáró jogintézmények.
Mi a konkrét kérdés?

Juttocska # 2017.09.19. 15:42

Gyesen lévő anyuka közös megegyezéssel idén október 01-vel felmondja a határozatlan idejű munkaszerződésér,hogyan kell munkáltatóként eljárnom.

nonolet # 2017.09.18. 13:33

Most kekeckedsz vagy csak figyelmetlen vagy?

Mivel azt is írtam... ugyebár.

Rexor # 2017.09.18. 12:07

Attól el lehet térni közös megegyezéssel.

nonolet # 2017.09.18. 11:13

A munka törvénykönyvéből... mivel ez a legvalószínűbb.

Rexor # 2017.09.18. 10:52

Nonolet: honnan tudod mennyi a felmondási ideje?

nonolet # 2017.09.18. 10:47

Az új helyen 30 nap múlva tudsz kezdeni.
Mert ennyi a normál felmondási időd!!!

Ezt az új helyen is tudniuk kell.
Ezért illik elfogadniuk ez a tényt,
azaz megvárnak, ha normális hely...

Megkötitek az előztees munkaszerződést most.
Amiben a munkakezdés napja: max 31 napon belül.

Így mindkét fél biztonsága kerül!

Aztán erre alapozva felmondasz és kivárod a 30 napot.

-

A másik lehetőség, hogy közös meggyezést ajánlasz fel a mostaninak és ha belemegy OKÉ, ah ne makkor így jártál...
Kivárod a 30 napot.

A harmadik lehetőség, hogy azonnal felmondasz.

Ekkor ugye szerződés és törvény szegő leszel!
Így a munkaadód kártérítést követelhet tőled.

  • egy havi béred

ÉS

  • a miattad keletkező bizonyítható kárát

kérheti el tőled.

A bizonyítható kár igen nagy is lehet, ha olyan a munkaköröd...

-

Amin még érdemes eltűnődni! ha jó a helyed.

Alkudj! és maradj a mostaninál.

Mond meg nyíltanon, hogy 2X ajánlatod van.
De egy ezt megközelítő emelésért cserébe maradsz tovább.

Az 1,6-1,7X emelés ekkor egy jó ajánlat a régitől
Amit érdemes elfogadni!!!

Hisz az új hely vagy beválik vagy nem.
Vagy megtartanak majd ott vagy nem
Megváltoztatja az életed is...

Rexor # 2017.09.18. 10:39

Ez csak közös megegegyezéssel fog menni, egyébként le kell töltened a felmondási idődet.

Target # 2017.09.18. 10:17

wers!

Persze, tudom. Félre értés ne essék. Stabil és biztos munkahelyen vagyok most. De olyan ajánlatot kaptam, ahol a mostani fizetésem 2x megkapnám. Nyílván nem szeretném elszalasztani, de a jelenlegi munkahelyemről sem szeretnék haraggal elvállni. Hol ott tudom , bármikor vissza vennének. De ezt most meg kell lépnem. Az új munkahelyen pedig minnél előbb be kellene töltenem a pozíciót.

wers # 2017.09.18. 09:58

Azért azt neked is be kell látnod, a jelenlegi munkáltatódnak is vannak jogai. Szerződést irtál alá. Egyébként közösen megegyezhettek.
Személyes megjegyzés, milyen rabszolgatartó munkáltató lehet, aki elvárva, hogy egy többéves munkaviszonyt egyik napról a másikra felmondjál?
De persze fel is mondhatsz, esetleg sokba fog fájni. Olvass vissza, már többek megválaszolták.

Target # 2017.09.18. 09:36

Üdv!

Jelenleg alkalmazott vagyok egy cégnél, határozatlan idejű szerződéssel, 7 éve.
Kaptam egy komolyabb állás ajánlatot, ahová azonnali kezdéssel már fel is vennének.

Kérdésem lenne, hogy azonnali hatályal felmondhatok ?
Letöltött és álltalam kitöltött , aláírt "Azonnali felmondást" beadnám, megkapnám a dokumentumokat, majd kezdhetnék az új munkahelyemen ?!

Nem fognak neki örülni, hogy elmegyek onnan, de nem szeretnék felmondási időbe beleazaladni stb.

Köszönöm!

ObudaFan # 2017.09.15. 04:41

Ez abban az esetben is helytálló,ha a munkáltató nem tud munkát biztosítani?? Könnyű ipar,teljesítmény utáni bérezéssel! Tehát,ha munka nincs,fizetés se nagyon! Ráadásul ilyenkor elküld szabadságra,nem fizet állás időt!

Ha huzamosabb ideig nem fizeti az állásidőt, akkor felmondhatsz azonnali hatállyal.

Vadsuhanc # 2017.09.14. 16:42

A Te szerződésedben mi szerepel Katka76?

Katka76 # 2017.09.14. 15:40

T.Fórumozók!
Ezt az egyik hozzászólásból emelem ki!

A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.”

Ez abban az esetben is helytálló,ha a munkáltató nem tud munkát biztosítani?? Könnyű ipar,teljesítmény utáni bérezéssel! Tehát,ha munka nincs,fizetés se nagyon! Ráadásul ilyenkor elküld szabadságra,nem fizet állás időt!

drbjozsef # 2017.09.03. 17:58

És tök igazul van. Az azonnali felmondás nem "akarom" kérdése, meg nem is nem szeretem a főnökömet kérdése. Konkrét feltételei vannak, elég szigorúak.
Felmondasz, és letöltöd a felmondási idődet. Nincs nagyon választásod.

G.Márti # 2017.09.03. 16:40

Sajnos nem iszom tehát ez kilőve :D
Az a probléma, hogy a Hr-en is jeleztem a főnökömmel kapcsolatos problémát mire jóformán a képembe röhögtek, hogy ez nem mentség arra, hogy azonnalival akarjak felmondani :/

nonolet # 2017.09.03. 10:00

efi99

Tehát kiakarták már tenni és végre lett egy jó indok...

Egyjogász # 2017.09.02. 17:29

Az azonnali felmondási jog gyakorlása az egyik fél részéről sem kötelezettség, azaz attól még, mert piás valaki, a munkáltató nem köteles neki felmondani.

Régi munkahelyemen pl. volt egy csaj, aki a GYES alatt alkoholista lett (unalmában rászokott a piára), őt pl. sokszor céges kocsival vittük haza, mert olyan részeg volt, hogy a főnök félt, ha egyedül indul haza, történik vele valami. Őt sem rúgták ki, mert sajnálták, végül beszéltek a férjével aki betette valami alkoholelvonóba, de közben eljöttem, és nem tudom mi lett vele.

Egy másik helyemen meg a főnök minden reggel két feles törköllyel indított, így a szonda ott nem nagyon volt használatban...:))

efi99 # 2017.09.02. 15:24

Dehogy erőlködnek ezzel. Láttam már elég ilyen kirúgást, majdhogynem a főnök kér bocsánatot: Józsikám, 10 éve ismerjük egymást, és ne haragudj, de senkivel sem kivételezhetek, jelzett a szonda.

nonolet # 2017.09.02. 10:12

Attól még, hogy kirúgják szerződés szegésért!!!
a kártérítési igény pláne fennáll...

efi99 # 2017.09.01. 20:22

Jobb lett volna, ha be sem adod, hanem bementél volna ittasan és másnapra kirúgtak volna.

nonolet # 2017.09.01. 18:53

Sőt a további károk megtérítését is kérhetik,
ha
bizonyítják, hogy miattad érte őket extra kár...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.01. 15:35

Azt akarod kérdezni, jár-e nekik a felmondási időre járó távolléti díjaddal azonos összegű kártérítés, ha jogellenesen nem töltöd le a felmondási időt?
Igen.