Dolgozó részéről azonnali felmondás.


Ádee # 2016.11.26. 12:21

ObudaFan

És ha a felmondási idő megkezdését követően véletlenül beteg lesz?A 30. nap elteltével a munkaviszony ugyanúgy megszűnik nem?

a_90 # 2016.11.26. 08:16

Tehát amennyiben törvényes, nem kötelezhet fizetésre?

ObudaFan # 2016.11.26. 08:16

a90

A törvény szerint a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással akkor szüntetheti meg, ha a másik fél

  1. a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy
  2. egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni.
A munkáltató követelheti a fent meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.

Dr.Attika # 2016.11.26. 07:29

Kollégám tömören, de velősen szokott fogalmazni.
A kikötés törvényes. Hogy kell-e fizetni a munkavállalónak az attól függ, hogy mi az azonnali munkaviszony felmondás oka. (Törvényes-e)

a_90 # 2016.11.25. 20:02

mitől?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.25. 17:48

Attól függ.

a_90 # 2016.11.25. 16:33

Üdvözlök Mindenkit!

Próbaidő lejárta után azonnali felmondás esetén a munkáltató térítést követelhet a munkavállalótól? 6 órás bejelentésben dolgozunk

A munkaszerződésben ez szerepel "Ha a munkavállaló a munkaviszonyát egyik napról a másikra felmondja, és nem dolgozza le a munka trv-nek előírása szerinti 30 nap felmondási időt, akkor köteles a munkáltató számára a felmondási időre járó (legalább 1 havi) átlagkeresetének megfelelő összeget megfizetni. MT 101 § "

Ez törvényes?

Köszönöm előre is a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.25. 12:41
  1. Nem hátráltatja.
  2. Azért már lehet perelni. (Bár nem világos, mit értesz elszámolás alatt.)
mokica25 # 2016.11.25. 11:54

Kedves KBS Ügyvéd Úr!

Már feladtam.

  1. Ha nem veszi át, és visszajön a levél, úgy h nem vette át, inditsak pert ellen, mert hogy hátráltat egy másik munkalehetőségben?
  2. Ha átvette a levelet, de azután sem hajlandó velem elszámolni?

Mik a lehetőségeim az 1., 2. verzióban?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.25. 11:17

Add föl postán.

mokica25 # 2016.11.25. 08:23

Üdvözlök Mindenkit!

Lenne még egy kérdésem. Az ügyvezető nem hajandó átvenni a felmondásomat és a munkaügyi papírjaimat aláírni.

A kft-nél ahol dolgoztam kisebbségi tulajdonos is vagyok. Azt állítja h nem mondhatok fel azonnali hatályal, mert felelősségem van. Aláírási jogom nincs csak névileg vagyok a cégben. Döntéshozatali jogom nincs semmiben.
Valóban nem mondhatok fel?
Csak ha ő talál a helyemre valakit?
Nem akar elszámolni velem tételesen sem, csak ha meg jött az a valaki!

Előre is köszönöm a válaszokat!

mokica25 # 2016.11.23. 07:43

A fiúval munkaügyi szempontból semmilyen kapcsolat nincs.

Van egy zavaros hangfelvétel, ami talán megállna ha odakerülne a dolog, még ha le is tagadnák.

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeket.

Lyonee # 2016.11.22. 20:12

A fiúval milyen viszonyban állsz?

drbjozsef # 2016.11.22. 14:30

Én is rendes felmondást javasolnék, mellényzsebben egy felvételre állított mobiltelefonnal. Ha rákérdez, miért mondasz fel, mesélsz, aztán ő is mesél, aztán meglátod tudod-e majd használni valamire.

Egyébként, ha munkaügyi per lenne a rendkívüli felmondásból, ott a tanuskodásnak azért súlya van, egyáltalán nem biztos, hogy minden szemtanú merne hamisan tanuskodni...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.22. 11:50

Én rendes felmondást javasolnék. (Megjegyzem, ha a feljelentéshez nem tudsz bizonyítani, akkor az azonnali hatályú felmondáshoz sem tudsz.)

mokica25 # 2016.11.22. 08:04

A fiával nem állok munkaviszonyban azt elfelejtettem írni, Közvetlen főnököm az ügyvezető.

mokica25 # 2016.11.22. 07:59

A történet egésze az hogy az ügyvezető jelenlétében megfolytogatott a fia, és ő nem tett semmit, csak nézte. Viszont bármikor találkozhatok vele mert ő is bejár a munkahelyemre. Tanukkal igazolni nem tudom mert ők biztos h letagadják, összebeszélnek.
Én ezért nem akarok maradni.
Illetve ha nem veszi át a felmondást és a tételes elszámolást, akkor mi a teendőm?
Hogy tudok innen szabadulni törvényesen?

Egyjogász # 2016.11.22. 06:50

Szerintem azért ha az ügyvezetőfia a főnöke, és reggelente üdvözlésképpen végigpofozza a beosztottait (csak a miheztartás végett), megállhat egy azonnali is....:)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.22. 06:13

Azzal szemben feljelentéssel élhetsz.

mokica25 # 2016.11.21. 20:45

Üdvözlök Mindenkit!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha az Ügyvezető fia bántalmaz engem, azzal szemben élhetek e én azonnali felmondással?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.21. 09:55

z megállhat indoklásnak?
Azonnali hatályúnak? Nemigen.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.21. 09:55

Kekfog, szerintem ha olyan részleteket kezdesz el fizetni, amiből belátható időn belül megtérül a tartozásod, akkor nem valószínű, hogy eljárást indítson a munkáltató. (Mert hogy annak sem lesz hamarabb vége.) De ez attól is függ, mennyire haragszik.

latabar # 2016.11.21. 09:44

Tisztelt Szakértő Urak!
Szeretnék felmondani a jelenlegi munkahelyemen. Egy üzletben vagyok eladó, szeretnék minél hamarabb dobbantani, de éppen szezonkezdés van ebben a szegmensben (karácsony). A problémám az lenne , hogy folyamatosan késnek a papírjaim (hóvégi fizetési jegyzék) illetve egy szeptember 1-i munkaerő kölcsönzőből való átemelés óta nem kaptam munkaszerződést. Ez megállhat indoklásnak?

Előre is köszönöm a válaszukat!

kekfog # 2016.10.15. 04:13

Tisztelt Szakértők!
Azonnali hatállyal szeretnék felmondani, így kötelezhetnek, a felmondási idő kifizetésére. A kérdéseim a kifizetés szabályaira vonatkoznak, mivel jelenleg nincs annyi félre tett pénzem. Legkésőbb mikor kell kifizetnem ezt az összeget? Részletekben fizethetek-e törvényesen, vagy ez csak a munkáltató jóindulatán múlik?

barkácsoló111 # 2016.10.07. 13:59

Tisztelt DrAttika., ObudaFan és természetesen Kovács Béla Sándor
Munkáltató augusztus 8.-án átvette, 12.-én írt egy levelet, hogy nem ismeri el a jogosságát az azonnalinak. az addig járó munkabért kiadta, a papírokat megküldte. és csönd van
Nekem azt mondták, ha a munkáltató az azonnali hatályú átvétele utáni 30 napon belül bíróságon kell hogy megtámadja az azonnali jogosságát, ha ezt nem teszi akkor jogerőssé válik az azonnali hatályú felmondás, és azt már vitatni nem tudja annak jogosságát. Ezzel a jogerőre emelkedésessel egyidejűleg kikell fizetnie a törvényben meghatározott összeget. A munkáltató nem adott be semmilyen ellenkezést a munkaügyi bíróságra és nem is fizetett.
1, Jogerősség vált az azonnali hatályú felmondás, tehát ezt már később nem vitathatja a munkáltató?
2.Ha jogerőssé vált, akkor miért kell perelni, hogy a törvényben meghatározottakat kifizesse? Végrehajtani, stb nem tudom… gyorsabb egyszerűbb megoldás nincs?
3. Ha perelni kell milyen jogcímen kell ezt megtenni?
4. Vagy valami egészen más a helyzet?
5 Ha más a helyzet, hogy juthatok a törvény szerint járó összeghez?

köszönöm a választ a kérdéseimre