Dolgozó részéről azonnali felmondás.


Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 19:23

Én sem. :)

ObudaFan # 2016.09.05. 17:22

A többségi álláspont meglátásom szerint az, hogy elegendő az e-mail, de irányadó felsőbírósági döntésről nnem tudok.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 15:17

(Tulajdonképpen tényleg nem érvénytelen, sőt még csak nem is hatálytalan, hiszen megszünteti a munkaviszonyt, tehát a célzott joghatás kiváltására alkalmas. De jogellenes. Dogmatikailag érdekes probléma, szerintem az Mt.-nek ez egy kifogásolható újítása.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 15:12

Szerintem egy e-mailnél az író, küldő nem azonosítható kétséget kizáróan, és ami még fontosabb, a változatlan visszaidézés sem biztosított. (A küldés időpontja is kétséges szerintem.)

ObudaFan # 2016.09.05. 14:58

Szerintem nem érvénytelen, a Munka törvénykönyve az e-mailes közlést lehetővé teszi:

Mt. 22. § (2) Írásbelinek kell tekinteni a jognyilatkozatot,

  1. ha annak közlése a jognyilatkozatban foglalt információ változatlan visszaidézésére, a nyilatkozattevő személyének és a jognyilatkozat megtétele időpontjának azonosítására alkalmas elektronikus dokumentumban (a továbbiakban: elektronikus dokumentum) kerül sor;

A törvény csak visszaidézést és azonosítást ír elő, erre még az egyszerű e-mail is alkalmas szerintem, legalábbis ha az e-mail címét a munkáltatóval a munkavállaló már igazolhatóan közölte.

To-mi # 2016.09.05. 09:23

Köszönöm, így már értem.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 09:05

Írásban kell. Az e-mail nem az.

To-mi # 2016.09.05. 08:49

Nem értem, hogy miért jogellenes a felmondás? Tudtommal próbaidő alatt indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhatok. Ha bevittem volna aznap papíralapon a felmondásomat és elköszönök, nem veszem fel a munkát, az jogos?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 08:20

De a felmondás érvénytelen, a munkavállaló szigorúan véve jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, amiért kártérítési felelőssége van. Más kérdés, hogy a munkáltató aligha fogja erre az idejét és az energiáit pazarolni.

ObudaFan # 2016.09.05. 08:10

Az addig ledolgozott napokra ki kell fizetni a munkabért.

To-mi # 2016.09.05. 05:56

Nem nehéz, de a papírt be is kellett volna aznap vinnem. Viszont úgy fájt a derekam amiatt mert nagyon nehéz dolgokat kellet a munkahelyen emelni, hogy aznap inkább feküdtem. Igazából ezért is mondtam fel, ennyit nem ér egy munkahely.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 05:49

Annyira nehéz papírra írni?

To-mi # 2016.09.05. 05:39

Próbaidő alatti felmondással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Az, hogy elektronikus levélben felmondtam és nem mentem be már dolgozni adhat-e okot arra, hogy ne kapjam meg 15 napi munkabéremet?

wers # 2016.09.04. 08:18

rendes felmondás + még némi türelem (közben kiveheted időarányosan a szabadságaidat, ha van még)

MÁRTI33 # 2016.09.04. 08:01

Rendben de ilyen esetben mit tehetek?a főnökömmel nem bírok tovább dolgozni.ha az kell nem megyek be dolgozniés rugjanak ki tényleg nem tudom mi lehet a megoldás

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.04. 07:38

N em.

MÁRTI33 # 2016.09.04. 05:13

Majdnem 5 hónapja dolgozom a munkahelyemen és szeretnék azonnali hatállyal felmondani.A közvetlen főnököm állandóan változtatja a munkaidőbeosztást,legutóbb visszamenőlegesen kellet módosítanom az időt több dolgozónál is.Vezénylést én is végeztem régebben és tudom ho teljesen Mt ellenes munkát kellett végeznem. Más:nem lettem rendesen betanítva sem az elvégzendő munkákra ,volt hogy megmondták ,hogy most az egyszer megmutatom és te csinálod ezentul,csak az a baj hogy nem értek,tudok sok mindent.A feszültség hatalmas az irodában,reggelente már rosszulléttel megyek dolgozni ,a hangom elmegy a munkahelyen-máshol nincs ilyen gond-,idegileg kész vagyok.elfogadható az indokom az azonnali felmondásra?

Crowon # 2016.09.02. 05:12

Köszönöm a vàlaszàt! 15 hónapnyi munkaviszomyból, ilyen modon felgyülemlett túlóráról van szó amit többszöri kérés ellenére sem hajlandó felülvizsgàlni és annak jogossàgàt elfogadni. A munkaúgyi szünet ki nem adàsàval mi lenne a helyzet?

ObudaFan # 2016.09.02. 04:36

A bírói gyakorlat a jelentős és egyértelmű munkabér-elmaradást tekinti azonnali hatályú felmondási oknak. Ha már nagyon jelentős az elmaradás, nem zárnám ki, hogy a bíróság elfogadja, de valószínűbbnek tartom, hogy megkövetelné előbb azt, hogy ezt a munkabér-igényt a munkavállaló akár jogi úton érvényesítse.

Crowon # 2016.09.01. 21:18

Üdvözlöm a válaszadót!

Tekinthetem e rendkívüli felmondás indokának azt, ha a munkaadó nem számítja bele -ezért fizetést sem ad arra az időre- az előkészítő és befejező tevékenységet. Konkrétan bolti dolgozók egymás váltását majd a munkaidő utáni boltfeltöltést és pénztárgéplezárást, amivel kb. napi egy óra ingyenmunkához jut. A rendkívüli felmondásban kérhetem e ezt az időt utólagosan, visszamenőleg elszámolni túlórában? Továbbá nem hajlandó elismerni- ezáltal ki se adja a munkaközi szünetet. Ennek az időnek a ledolgozását is elszámoltathatnám-e vele utólagosan?
Köszönöm a válaszukat.

ObudaFan # 2016.09.01. 13:12

És egyébként még a munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás sem igen alapoz meg azonnali hatályú felnmondást.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.01. 11:53

Nem foglalkoztatnak a szerződéstől eltérően, hiszen módosítottátok a szerződést. Az igaz, hogy írásban kellett volna, de az írásba foglalás elmaradására a munkáltató egyáltalán nem, a munkavállaló is csak 30 napig hivatkozhat.

samuel75 # 2016.09.01. 10:25

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Jelenlegi munkahelyemen teljesen ellehetetlenítettek, úgy érzem, hogy nem tudom ott tovább folytatni a munkám, sajnos azonban ez a nehezen bizonyítható kategória. Munkaerő-kölcsönzés keretében határozott idejű szerződéssel foglalkoztatnak. Munkaköröm valójában fél éve változott meg, amelyről mind a mai napig csak szóbeli megállapodásunk van a kölcsönvevő céggel, a kölcsönbeadó cég szintén nem kapott még ezidáig sem írásbeli tájékoztatást. Az újabb szerződéshosszabbítások csupán a lejárat végét érintették, az új munkakört, az új vezető személyét, a munkavégzés helyét meg sem említik. A szóbeli megállapodás elegendő volt-e ebben az esetben? És legfőképpen egy azonnali hatályú felmondáshoz indok lehet-e, hogy a munkaszerződéstől eltérő munkakörben foglalkoztatnak bőven túl a negyvennégy beosztás szerinti munkanapon?

Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.31. 17:30

de valószínűleg 7:30-kor még az irodakulcsot sem fogom tudni felvenni,
Akkor kerítesz két tanút, aki ezt igazolja neked, írtok egy feljegyzést, aztán hazamész.

Sziló # 2016.08.31. 17:28

Tisztelt ügyvéd úr!
Azonnali hatályú felmondásra okot adhat-e az alábbi eset. Ha nem és a munkáltató nem egyezik bele a munkaviszony közös megegyezéssel való megszüntetésébe, akkor felmondásom esetén hogyan lehet rávenni, hogy tekintsen el a felmondási idő letöltésétől?
Gyes-ről térek vissza 11 év munkaviszony után összegyűlt szabik kivételét követően, munkáltató felajánlott 6 és 4 órát, mert 8 órát nem akar fizetni (csökkentett béren, ami nem csak a munkaidő csökkenéssel arányos), amit nem fogadtam el,utána rengetegszer telefonált. Aztán küldött egy közös megegyezés tervezetet (ami kicsit kevesebb, mint a munkáltatói rendes felmondás esetén járó járandóságok felét tartalmazta), ezt elfogadtam írásban, erre telefonon közölte, hogy mégsem írja alá, majd miután holnap kellene mennem dolgozni, közölte 0,5 nappal előbb, hogy vegyek ki szabit vagy menjek a cég dolgozóival együtt vidékre 10 órás (7:30-17:30) távollétre, amit a kicsi gyermekem miatt nem tudok vállalni. Azonnali hatállyal fel tudok-e mondani, hiszen az első munkanapodon sem a belépést sem a munkavégzést nem biztosította, szabit pedig nem 14 nappal korábban rendelt el és mindezt a munkanap előtt 0,5 nappal közölte e-mailen. Pénteken mennék be dolgozni (mivel holnapra szabira rendelt v vettem ki), de valószínűleg 7:30-kor még az irodakulcsot sem fogom tudni felvenni, bár korábban mindig ekkor jártam dolgozni. Köszönöm.