Dolgozó részéről azonnali felmondás.


Lineas # 2016.07.29. 05:46

Sajnos ez nem az első eset volt

ObudaFan # 2016.07.29. 04:51

Én azert elég kockázatosnak tartanám azt, ha egyetlen ilyen esetre azonnali hatályú felmondást szeretne alapítani.

Lineas # 2016.07.29. 04:30

Előző hoizzászolásomhoz hozzátenném, határozatlan munkaidejű szerződésről van szó!

Lineas # 2016.07.29. 03:55

Mélyen tisztelt ügyvéd úr!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy azonnali hatályú felmndást szeretne a barátnőm benyujtani.

Az indok a következő:

  • Emberi méltóságának megsértése (folyamatosan meg van alázva)

a történet: lebetegedett és kiírták 1 hét táppénzre. Visszament dolgozni tegnap és úgy bántak vele mint 1 utolsó rongyal.. De ez nyilván nem lenne elég indok

Nem volt következetes a munkaadó ( avagy a felelősséggel ellátott üzletvezető) Rosszul volt a barátnőm s levolt sápadva.. Fázott s be is lázasodott. nem engedte cska azért sem haza, pedig a helyszínen majdnem hogy elájult!

Felmerül a kérdés ezek által belehet nyújtani egy azonnali felmondást? minek után látta az üzletvezető, hogy tarthatatlan és a vendégek is látták hogy rosszul van. okádott is véletlen persze a szünetében.. S nem engedték haza. Kérdezem én ez alapján be lehet nyújtani?

Válaszát előre is köszönöm!

István

wers # 2016.07.28. 11:27

:)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 11:24

Nincs. Csak kéne "olyan ok". Az "olyan okot" általában nem úgy találja az ember, hogy keresgeti, hanem úgy, hogy egyszer, váratlanul beleütközik. De nagyon.

wers # 2016.07.28. 10:40

jol van na, félig olvastam el (vagy fogtam fel)

az "olyan ok"-nál lergedtam, ami ha olyan ok, akkor mindegy, hogy éppen felmondás alatt van-e, vagy még nem. Vagy van különbség?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 10:31

Az már megvolt. Csak nem akarja letölteni a felmondási időt.

wers # 2016.07.28. 09:50

miért nem jo a rendes felmondás?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 08:52

Az nem megfelelő indok egy azonnali hatályú felmondásra.
Más példa?

emilion # 2016.07.28. 07:51

Például nem fizeti ki a munkaszerződésben meghatározott pótlékokat, ami a munkáltató szerint mozgóbér, viszont a munkaszerződésben nem mozgóbérként szerepel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 07:35

Meg. De mi lenne az az "olyan esemény"?

emilion # 2016.07.28. 07:10

Ha munkavállalói felmondás esetén a 6 hónapos felmondási idő alatt olyan esemény történik, ami megfelel az azonnali hatályú felmondás feltételeinek, akkor megszüntetehetem a munkaviszonyom azonnali hatályú felmondással?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.27. 08:11

Vagy a jogellenes munkaviszonymegszüntetés és a jogkövetkezmények vállalása.

Burn Out # 2016.07.27. 06:01

szar ügy, hogy a munkáltatódnak is vannak jogai... közös megegyezés, ha ez se megy, akkor marad a rendes felmondás.

BoFe # 2016.07.27. 05:15

Es ilyenkor mit lehet tenni? Eleg szar helyzet, hogy valaki felvenne, egy dolgozo embert, de nem tud...

wers # 2016.07.26. 21:07

közös megegyezéssel meg lehet szüntetni a munkaviszonyt, de ahhoz kell a munkáltatód beleegyezése

Burn Out # 2016.07.26. 19:57

BoFe: nem

BoFe # 2016.07.26. 19:40

Üdv! Afelől szeretnék érdeklődni, hogy azonnali felmondással élhetek-e olyan indokkal, hogy egy sokkal jobb ajánlatot kaptam más cégtől, akik nem tudják megvárni a felnondási időm, és ez most családi okokból nagyon fontos lenne számomra. Válaszukat köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 18:19

Még tényleges kár se kell, a felmondási idő le nem töltését eleve szankcionálja a törvény. 3 hónapi távolléti díj már elég szép összeg tud lenni.
(A közös megegyezésről szóló hablatyot hagyjuk.)

Burn Out # 2016.07.26. 16:54

Kell-e kártérítést fizetned majd a munkáltatódnak, ha ezzel a magatartásoddal kárt okozol neki? ;)

emilion # 2016.07.26. 16:52

Tisztelt Jogi Fórum! Munkáltatóm nem akarja közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyomat, ragaszkodik a 6 hónapos felmondási idő letöltéséhez. Mivel ezt én nem szeretném, ezért nem fogok bemenni a munkahelyemre, így igazolatlan hiányzásért el kell bocsátania. Ez egyébként a munkaszerződésbe is bele van foglalva, 3 nap igazolatlan hiányzás után a munkaviszony megszűnik. Élhetek-e az azonnali felmondás lehetőségével abban az esetben, ha a munkáltató az igazolatlan napokat szabadsággal tölti ki, mivel megsérti a szabadság kiadására vonatkozó határidőt?

mamamacoka # 2016.07.25. 10:37

az én olvasatomban, az még a fő problémája a kérdezőnek, hogy „Határozott idejű munkaszerződéssel dolgozom a jelenlegi munkahelyemen.” - tehát szeretne szabadulni, de nem szeretné, ha kártérítést fizettetnének vele, azokra a hónapokra, vagy talán évekre is előre amit még nem töltött le a szerződéséből, - vagyis ezért kellene indok a rendkívüli felmondáshoz, mert ezt nem teheti egyszerűen:„ Ha szabadulni akarsz, egyszerűen mondj fel, még indokolni se kell.

a többi vélt, vagy valós indok ...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.24. 09:59

Egye fene, teszek mégy egy próbát, kifejtem részletesen:
Rosszul kérdeztél. Az nem megy, hogy közlöd, hogy azonnali hatállyal fel akarsz mondani, és kéred, hogy adjunk ötleteket, mivel indokolj. Ez abszurd.
A dolognak az a rendje, hogy elmondod, mi az az indok, amelyre az azonnali felmondást alapozni tervezed, és mi majd minősítjük.
S ha már itt tartunk, akkor az, hogy a munkáltató cégnél számviteli szabálytalanságokat követnek el, nem megfelelő indok. Ha pedig téged is jogszabályba ütköző magatartásra köteleznek, akkor sem a felmondásra van lehetőséged, hanem arra, hogy írásban kérd az utasítást, és megtagadd a konkrét feladat elvégzését.

Ha szabadulni akarsz, egyszerűen mondj fel, még indokolni se kell.

wers # 2016.07.24. 08:04

hiszen elsőre megkaptad a választ, vagy van jogod, vagy nem. Ezt innen ennyiből senki sem fogja tudni megsaccolni. Az, hogy nem azt a választ kaptad, amit hallani szerettél volna, az nem biztos, hogy a válasz hibája. Egyébként gondolom mindenki köszöni, ha válaszolhat egy kérésre.