Dolgozó részéről azonnali felmondás.


minger_a # 2016.07.23. 22:18

Off

Nem személyeskedésért jöttem, a magánvéleményedre a kutya se kíváncsi!!
De látom csak ennyire telik a szakértelemből.
Hiába, tényleg felhígult a szakma.

On

Kérem tisztelettel, hogy aki érdemben tud a helyzetre válaszolni, csak az írjon.
Nagyon megköszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.23. 13:33

OFF
Én lennék a munkáltatód, örülnék, ha felmondanál. Nem szeretek szövegértési nehézségekkel megvert, ugyanakkor túltengő önérzettel megáldott munkatársakkal dolgozni.
ON

minger_a # 2016.07.23. 09:43

ObudaFan

számlaellenőr vagyok

minger_a # 2016.07.23. 09:42

"„Ebben az esetben milyen indokkal szüntethetem meg a határozott idejű szerződésemet,”
Ez szerinted mi?"

Tényleg! Tippkérés!
Hogy mik vannak? Egyesek idejönnek a főrumra, hogy "TIPPEKET" kérjenek egy elég kényes munkahelyi problémára, mert nem szeretnék magukat kitenni egy mindenre képes, bosszúálló vállalati igazgató esetleges válaszlépésének, mert ha bármi nem szabályszerűen megy, akkor jön a válaszlépés.
Hát hová tart ez a világ?

ObudaFan # 2016.07.23. 07:59

Egyaltalan milyen munkakörben vagy, hogyan érint teged az egesz számviteli problema?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.23. 07:19

Folyton javítják.

wers # 2016.07.22. 19:44

Béla, még mindíg nem hordod magaddal a jósgömbödet?

wers # 2016.07.22. 19:44

Béla, még mindíg nem hordod magaddal a jósgömbödet?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.22. 19:28

Ebben az esetben milyen indokkal szüntethetem meg a határozott idejű szerződésemet,
Ez szerinted mi?

minger_a # 2016.07.22. 19:19

Kovács_Béla_Sándor Szakértő úr!

Hát köszönöm a "hasznos" jogi tanácsot.

Egyébként nem tippet kértem. Jóhiszeműen feltettem egy kérdést, azt gondolom velem együtt sokan ezért jönnek erre a fórumra.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.22. 14:42

Ebben az esetben milyen indokkal szüntethetem meg a határozott idejű szerződésemet
Vagy van megfelelő indokod, vagy nincs. Ne tőlünk kérj már tippeket!

minger_a # 2016.07.22. 11:48

Tisztelt Szakértő!

Az alábbi problémára szeretnék jogi tanácsot kérni.

Határozott idejű munkaszerződéssel dolgozom a jelenlegi munkahelyemen.
Munkám során a számviteli törvény sorozatos megsértését tapasztaltam. Szóban jeleztem már a problémát, nem történt semmi intézkedés, ezért szeretném a munkaviszonyomat megszüntetni, nem kívánom továbbá a nevemet adni ehhez a dologhoz.

Ebben az esetben milyen indokkal szüntethetem meg a határozott idejű szerződésemet, hogy a továbbiakban se érjen engem ebből kifolyólag kár.
Értem ez alatt azt, hogy ha később a cég dolgai ellenőrzésre kerülnek, levédjem magam azzal, hogy emiatt ki is léptem.
Vagy bejelentési kötelezettségem is van?

köszönöm

Üdvözlettel
minger-a

ObudaFan # 2016.07.22. 10:40

Minek hamisítják alá? Ha korlátokkal is, de a túlmunkát a munkavállaló hozzájárulása nélkül is elrendelheti a munkáltató.

Takarek # 2016.07.21. 19:02

Nem amin a cég rendeli el. 

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.21. 17:50

amin a dolgozó kéri a túlórát
:O)

Takarek # 2016.07.21. 16:41

Üdvözlök mindenkit
Lenne egy kérdésem: ahol jelenleg dolgozom, két fajtaforma nyomtatványt használnak a túlórákra
Van egy olyan, amin a dolgozó kéri a túlórát és van egy olyan, amin a cég rendeli el.
Azon a területen ahol én dolgozok a túlóra elrendelős nyomtatványt használják és ezt rendszeresen alá hamisítják, a dolgozok nevét.
A kérdésem az lenne, ilyen esetben élhetek az azonnali felmondás lehetőségével?
A segítséget és a válaszokat köszönöm szépen.
Még annyit ez már évek óta így megy.

AandreaA # 2016.07.20. 13:22

Capisca!

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :-)

capisca # 2016.07.20. 13:21

Kérdés: Mi a teendő, ha a munkavállaló több szabadságot vett igénybe, mint amennyi járna?
Kötelezhetnek pénzbeli visszafizetésre? (a munkáltatóm erre akar kötelezni).

Véleményem szerint nem, mivel a szabadságot a munkáltató vezeti. Azaz tudnia kell, hogy ki mennyi szabadságot vett ki időarányosan és összesen is. Így, ha többet ad ki, mint amennyi jár az a munkáltató hibájára vezethető vissza.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.20. 13:17

Vitás. A többségi vélemény az, hogy nem.

AandreaA # 2016.07.20. 11:26

Tisztelt Szakértő!

Az egész évben fennálló munkaviszony esetén is előfordul, hogy a felek elszámolják magukat, és a munkavállalónak a tárgyévben járó szabadságnál több vagy kevesebb szabadság kerül kiadásra. A munkaviszony megszüntetésekor, megszűnésekor azonban még gyakrabban találkozhatunk ezzel, mivel ilyenkor a munkaviszony megszűnése időpontjáig időarányosan járó szabadsággal kell elszámolni.

Kérdés: Mi a teendő, ha a munkavállaló több szabadságot vett igénybe, mint amennyi járna?
Kötelezhetnek pénzbeli visszafizetésre? (a munkáltatóm erre akar kötelezni).

Mihamarabbi válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2016.07.17. 20:40

Az dönt, aki a munkáltatói jogokat gyakorolja.

Editi # 2016.07.07. 14:10

Tisztelt Szakértő!

2016.06.29.-én beadtam a felmondásom közös megegyezéssel, de az nem fogadták el! Majd 07.04.-én vittem az új felmondásom rendes felmondást írtam,de így sem akartak elengedni! Kéretem az üzemorvostól igazolást, hogy abban a mérgező munkakörnyeztben nem dolgozhatok tovább!Amit tudomásul vettek, de a műszakvezetőmmel és a főoperátorral volt egy éles vitám, és így nem tudnánk már együtt normálisan dolgozni úgy hogy az ne hasson ki a teljesítményemre! Így a területvezető aláírta a felmondásomat, de azt is rá írta, hogy nem tekint el a 30 nap felmondási idő letöltésétől! Azonnal mentem a HR osztályra és kértem, hogy azonnali hatállyan szeretnék felmondani. Ott közölték, hogy ez jogellenes, és beperelhet a cég! Ott is elmondtam az indokaimat, és az orvosi lelet is náluk volt! Majd egy órás telefonálgatást követően a HR vezető ráírta a felmondásomra, hogy átvette és eltekint a felmondási idő letöltésétől! Elkérte a munkaruhámat a kulcsomat az értékmegőrzőhoz, és mondta, hogy postázzák a papírokat!
A kérdésem: Ha HR eltekint, de a terület vezető nem akkor, kinek a döntése számít? Lehet ebből per?
Mennyi idő alatt kell megkapnom a papírokat és a fizetésemet?
Köszönöm!

Dr.Attika # 2016.06.29. 15:02

A felmondást ajánlott, tértivevényes levélben postára kell adni.

Bubbalu # 2016.06.29. 14:31

Egyenlőre nem hajlandó átvenni a felmondást!
Azt mondja, hogy majd eldönti Ő, hogy mikor veszi át!
Szóval mindenáron be akar tartani minden téren, hogy ne tudjak boldogulni.
Tehát így nem tudom, hogy itt mikor szűnik meg a munkaviszonyom. De az új helyen már július 11-el kezdeni kellene.

Mit tehetek ebben a helyzetben?

capisca # 2016.06.29. 11:45

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám a 30 nap előtt megszüntetni a munkaviszonyomat, hogy engem ez ne érjen hátrányosan?

Közös megegyezéssel.

Azonnali felmondás a részemről?

Nem.

Ha a rendes felmondást választom, akkor köteles-e az arányosan járó szabadságomat (17 nap) természetben kiadni, vagy dönthet-e úgy, hogy dolgoznom kell és pénzben fizeti ki?

Természetben kellene kiadnia, de dönthet a megváltásról is.

Létesíthetek-e az új munkáltatónál munkáltatói jogviszonyt, amíg ennél a cégnél van jogviszonyom?

Új helyen azonnal kell kezdened? Miért nem állapodsz meg az új munkáltatóddal, hogy a korábbi munkaviszonyod megszűnését követő naptól kezdesz dolgozni?