Dolgozó részéről azonnali felmondás.


whiz # 2016.04.04. 16:40

Nem a teljes felmondási időre, hanem csak a felmentési időre eső távolléti díj jár.

Köszönöm, tehát tényleg jár. És ez akkor mennyi idő, 30 nap vagy mi alapján kell számolni?

ObudaFan # 2016.04.04. 10:35

LBarbi1022

A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni.

A munkáltató követelheti ezt a mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.

ObudaFan # 2016.04.04. 10:33

A kérdésem az lenne, hogy határozott munkaviszony esetén azonnali hatállyal felmondhatok-e?

Igen, de csak akkor, ha a munkáltató

  1. a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy
  2. egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.
ObudaFan # 2016.04.04. 10:31

whiz

Nem a teljes felmondási időre, hanem csak a felmentési időre eső távolléti díj jár.

whiz # 2016.04.04. 09:57

Tisztelt szakértők!

6.5 év bejelentett folyamatos munkaviszony után többedszerre fordul elő olyan eset, hogy az azonnali felmondáson gondolkodom, azonban nem teljesen világos, hogy bizonyos tekintetben mik az irányadó rendelkezések, illetve megerősítést szeretnék kérni. Ha minden igaz, akkor - tegyük fel, hogy bizonyítottan jogszerű stb. a felmondás (ezzel most nem terhelném a fórumot) - ennyi munkaviszony után két hónap végkielégítés jár a törvény szerint. Kérdésem az, hogy ezen felül a felmondási időre, pontosabban annak megfelelő hosszúságú időre vonatkozó fizetési kötelezettsége van-e a munkáltatónak?
Találtam itt-ott 2015-ös mt. írásokat, abban említettek erről olyat, hogy bár felmondási idő nyilván nincs, hiszen azonnali felmondásról van szó, de a felmondási időnek megfelelő időszakra szintén ki kell ilyenkor fizetni a munkavállalót. Arról viszont már itt se írtak, hogy ez a mindenkori alap 30 nap vagy ugyanúgy hosszabbodik, mintha a munkáltató mondana fel, ami az én 6.5 évemmel, ha jól tudom már 45 napot jelent? Ráadásul 2016 van és erről külön semmit nem találtam.
Előre is köszönöm a segítséget!

capisca # 2016.03.30. 09:26

Beatrix777

Az új munkahelyemen 1 hét múlva kezdhetnék. A kérdésem az lenne, hogy határozott munkaviszony esetén azonnali hatállyal felmondhatok-e?

Azonnali hatállyal nem, de közös megegyezéssel igen. Ha nem tudtok megegyezni, akkor le kell dolgozni a határozott idő végéig szóló munkaviszonyt.

Beatrix777 # 2016.03.29. 21:37

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem hasonló lenne, mint LBarbi1022-nek, hogy én is határozott idejű munkaszerződéssel rendelkezem (2016.07.20-ig), de fel szeretnék mondani.

Az új munkahelyemen 1 hét múlva kezdhetnék. A kérdésem az lenne, hogy határozott munkaviszony esetén azonnali hatállyal felmondhatok-e? Amennyiben felmondhatok, akkor is kötelezhet a munkáltatóm, hogy júliusig maradjak, mert addig szól a szerződésem, de ezt ki lehet valahogy küszöbölni?

A megtisztelő választ előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlettel,
Beatrix

LBarbi1022 # 2016.03.29. 19:40

Üdvözlök Mindenkit!

Olyan kérdésem lenne, hogy határozott idejű szerződése van férjemnek jún.30-ig, de édesanyám agyvérzést kapott, fél oldalra lebénult, elvesztette állását, ezért azonnal hozzá kell költöznünk (kb.300 km-re lakik tőlünk).

Kérdésem az lenne, hogy emiatt élhetünk az azonnali felmondással férjem esetében? Ha nem, és a főnöke köti magát a 30 napos felmondási időhöz, akkor lehet valamilyen retorziója annak, ha nem megy be dolgozni ebben a 30 napban dolgozni? Vagy elmegy táppénzre?

Előre is köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2016.03.26. 11:21

Ha arra gondolsz, hogy ennek ellenére megtámadhatja-e bíróságon, szerintem igen, mert a joglemondásnak kifejezettnek kell lennie, ezt pedig lehet úgy is értelmezni, hogy csak annyit akart írni, hogy átvette.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.26. 08:50

Munkavégzésnek. :)

Emil008 # 2016.03.26. 05:53

Tisztában vagyok vele hogy mit írtam.
Én arra volnék kíváncsi, hogy a munkáltatóm
"Tudomásul veszem" nyilatkozata munkajogilag minek minősül?

végrehajtó1 # 2016.03.25. 18:37

Szerinted?
Te írtad. Nem vagy tisztában mit írsz?

rendkívüli felmondás.

Emil008 # 2016.03.25. 17:48

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne.
Azonnali hatályú felmondásomat munkaadómnak átadtam.
"Azonnali hatályú felmondását tudomásul veszem..",munka kötelezettségemre vonatkozóan tett egy rövid megjegyzést és aláírta, így iktatták. Ez munkajogilag minek minősíthető?
Előre is köszönöm!
Üdv,
Emil

ObudaFan # 2016.02.18. 05:27

Véleményem szerint nem elég.

vackorka # 2016.01.30. 20:32

Köszönöm!

Érdekes ez a fórum azzal, hogy nyilvános. :)
Kaptam egy hirtelen felindulásból íródott levelet, valószínű az érintettől.
Érdeklődik, miért akarom feljelenteni, ha megkapom az átlagbéremet, a felmondási időre járót.

Nos, nem tudok neki válaszolni a helytelenül megadott emil címe miatt, ezért így itt teszem:
Nem akarom feljelenteni, bár tehetném, csak a jogos járandóságaimat szeretném. Ehhez be kellett biztosítani magam.

ObudaFan # 2016.01.30. 16:02

Az a célszerű, ha te is viszel tanút, akik igazolni tudják az átvétel megtagadását.

vackorka # 2016.01.30. 13:58

Köszönöm,
mindenképpen próbálkozom ezzel az úttal is. Feltételezem, ha a nevem meglátja nem veszi át.... jöhet bele valami csavar, na meglátjuk.

MACSKAJANCSI # 2016.01.29. 22:20

postán kell feladni AJÁNLOTT + TÉRTIVEVÉNY
azt nem tudja letagadni.

vackorka # 2016.01.29. 17:30

Van 3 tanú is, de akár le is tagadhatják (sőt), hisz ez érdekük. Én új voltam...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 16:13

Van rá tanú, hogy megtaqadta az irat átvételét?

vackorka # 2016.01.29. 15:47

T. Jogi Fórum!

Mit tegyek, ha a munkaadó személyesen elolvasta, de nem hajlandó aláírni az átvételt az azonnali hatályú felmondásról, mert nem szerinte minden másképp van, mint ahogy én leírom.(határozott idejű munkaszerződés kellő indokkal felmondva)

Helyette írt egy papírt hogy a szóbeli bejelentést elfogadta, és a törvényben előírt járandóságot kifizeti.
Azért ott hagytam neki az írásbeli felmondást olvasgatni.
Mit ismerhet el törvényben előírt járandóságnak így?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.26. 17:14

Nem értem, miért nem indok, hisz tilos zárt helyiségben dohányozni...
A munkavégzés megtagadására megfelelő indok lehet - az azonnali hatályú felmondásra szerintem nem. (Mondhatni, pont azért nem.)

gszu1994 # 2016.01.26. 17:12

Tisztelt Jogi fórum!

Az üzemünkben kamerák vannak elhelyezve. nincs a szerződésemben sem, és semmit sem irtam alá hogy engem visszanézhetnek kamerán és ezzel engem nevetség tárgyává tegyenek. felmondhatok e azonnali felmondással? Érvelhetek a kamerákkal? Köszönettel Szücsi

vackorka # 2016.01.25. 08:54

Nem értem, miért nem indok, hisz tilos zárt helyiségben dohányozni...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.25. 06:08

Elég indok-e?
Nem.