Dolgozó részéről azonnali felmondás.


groszfater@gmail.com # 2015.05.22. 06:32

Jajj drága, az a munkáltató a kihalóban lévő faj
Ez biztosan így is van, erre neked rálátásod van.
És azt is érzékeled, hogy a Munka Törvénykönyve egy ócska ósdi iromány ami felett eljárt az idő, helyette inkább a póker szabályai az irányadók.

wers # 2015.05.21. 19:23

Jajj drága, az a munkáltató a kihalóban lévő faj

wers # 2015.05.21. 18:56

rajtad kívül itt senki nem beszél bíróságról...

Ha tényleg ezzel indokolt a munkavállaló, akkor jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, és nem hogy neki nem jár semmi, de még ő jön a kártérítéssel.

Tehát úgy véled, kedves groszfater, ezt a munkavállaló magától dalolva ki fogja fizetni.

groszfater@gmail.com # 2015.05.21. 18:39

én olvasom, olvasom de rajtad kívül itt senki nem beszél bíróságról...
az meg végképp nem értem hogy-jön ide Béla tárgyalótermi tapasztalata.

wers # 2015.05.21. 18:30

most gyorsan elkanyarodtál vagy sarkon-fordultál !?
egyik sem, csak láttam már érdekes ítéleteket (olvasd csak egyszerűen, amit írtam)

groszfater@gmail.com # 2015.05.21. 18:10

most gyorsan elkanyarodtál vagy sarkon-fordultál !?

wers # 2015.05.21. 18:02

De hogy mostanában milyen a bírói "hangulat", azt Béla jobban tudja.

wers # 2015.05.21. 17:41

letszamcsokkentest, munkaidocsokkentest elore kell kozolni a munkavallaloval fel kell kesziteni a valtozasra

Ebben tévedsz. Mit értesz azon, hogy előre, meg felkészíteni?

És simogatni sem kell buksi fejecskéjét, elé tett egy szerződés módosítást, azt nem fogadta el a munkavállaló, és meggondolatlanul azonnal felmondott.
Persze benne van az egészben, hogy a munkáltató erre játszott rá (és ismerhette már eléggé a munkavállalóját, hogy ezt fogja tenni). A pókerasztalnál ez nem olyan tisztességtelen.

ewan # 2015.05.21. 16:49

Tisztelt Ügyvéd úr !

Elég indok az azonnali felmondásra, hogy a munkáltató szinte állandóan túlsúlyos járművel(1 tonna helyett, 2-3 tonna) indítja el a munkavállalót?

wers # 2015.05.21. 16:34

Na igen, elkapkodta a munkavállaló (biztos rossz tanácsot kapott Mari néninél a zöldségesben) Tehát él az eredeti szerződés, a 20 órásra nem kényszerítheted, így ha nem akarod továbbra is 40 órában alkalmazni, neked kellett volna felmondanod, és akkor járna neki. Biztos meg akarjátok ezt vitatni a munkaügyi bíróságon? Szerintem valahogy egyezzetek meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.21. 10:15

Nem is módosította senki egyoldalúan a szerződést. A módosításra tett ajánlat pedig nem jogellenes egyáltalán.
Ha tényleg ezzel indokolt a munkavállaló, akkor jogellenesen szüntette meg a munkaviszonyt, és nem hogy neki nem jár semmi, de még ő jön a kártérítéssel.

Immaculata # 2015.05.21. 09:51

Ennek ellenére

A rendkívüli felmondás miatt jár neki. Nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződést.

HHencsy # 2015.05.21. 08:44

Tisztelt Ügyvéd úr !

Egyik munkavállalónk azonnali hatállyal mondott fel. Ennek ellenére végkielégítést és a 30 napos felmondási időre járó keresetét követeli rajtunk.

Meg tudná pontosan adni azon paragrafusokat amelyekre hivatkozhatunk ennek visszautásításakor.

Indoka , hogy jogellenesen szeretnénk heti 40 órás munkaviszonyát 20 órára csökkenteni, mivel a cég gazdasági helyzete miatt most erre kényszerül. Közös megegyezést nem írja alá.

Várom válaszát.

ObudaFan # 2015.05.20. 18:04

Rosco

Ha csak ennyi az indok, akkor csak közös megegyezéssel.

Rosco # 2015.05.20. 16:32

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A segítségét kérem. Találtam egy állást, amit 2015 Június 01-től betölthetnék, ma Május 20.-a van. Most egy kft.-nél dolgozom, Május 9.-én volt 9 éve, hogy munkaviszonyban állok velük, a határozatlan idejű munkaszerződésben felmondási időnek 30 nap van megadva. Mivel az új munkahelyen közel 40%-kal magasabb lenne a fizetés, nem hagynám ki, de legkésőbb elsején kezdenem kellene. Milyen módon és indokkal tudok innen törvényesen kilépni úgy, hogy 01-én hétfőn már tudjak kezdeni az új munkahelyen. Meg tudom egyáltalán szüntetni 1 hét alatt a munkaviszonyomat jogi következmények (rám nézve hátrányos) nélkül?
Köszönettel.

Silvanach # 2015.05.07. 21:27

Kedves ObudaFan! Köszönöm szépen a választ!

Kedves Kovács_Béla_Sándor! Jogos, a kérdésben benne van a válasz is. Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2015.05.06. 13:30

illetve később, ha nem fizetett, a bíróság kiszabhat-e emiatt pluszban kártérítést, egyéb büntetést?

Csak a késedelmi kamat és a perköltség merül fel.

ObudaFan # 2015.05.06. 13:17

ropi82

Akkor esetleg ezt követeld a munkaügyi bíróságon, de szerintem ilyen vitás kérdésre nem okos dolog azonnali hatályú lemondást alapozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.06. 09:10

MIért fizetnek, ha az az álláspontja, hogy nem tartozik?

Silvanach # 2015.05.06. 06:07

Tisztelt Szakértők!

Az azonnali hatályú munkavállalói felmondás végkielégítését érintően lenne kérdésem.
A munkáltató köteles kifizetni akkor is a végkielégítést, ha a felmondást vitatja és bírósághoz fordul, vagy csak akkor kell fizetnie, ha a bíróság jogszerűnek találta az azonnali hatályú felmondást?
Ha nem kell fizetnie, ezt megerősíti-e bármilyen jogszabály, vagy bírói gyakorlat, illetve később, ha nem fizetett, a bíróság kiszabhat-e emiatt pluszban kártérítést, egyéb büntetést?

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm,
Silvanach

ropi82 # 2015.04.29. 06:38

arról volt szó hogy addig kapom mig vissza nem jön a kolléga,visszajött de nem ide hanem egy másik osztályra, a feladatait továbbra is csinálom tehát a dolog nem szünt meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.29. 06:28

Szóval csúsztattál. Valójában csak a határozott időre szóló módosítás szűnt meg. Akkor viszont végképp nem alapíthatsz rá azonnali hatályú lemondást. (A közalkalmazott nem felmond, hanem le-. Persze, azt sem közölted korábban, hogy közalkalmazott vagy.)

ropi82 # 2015.04.29. 06:22

ez van benne:
T.közalkalmazot..
ezuton tájékoztatom hogy a 15.01.01i hatállyal kiadott átsorolási értesítójében az illetményét .... határoztam meg, figyelemmel arra hogy az ön számára 2006tól folyósított határozott időre szóló keresetkiegészítés..... melyet meg kellett szüntetni.
indok.az a helyettesítési feladat mely........ távolléte miatt felmerültmegszűnt ezért meg kellett szüntetni.(egyébként nem szűnt meg a feladat)
kérem fentiek szives tudomásul vételét.
ezt iratták velem alá:(

ObudaFan # 2015.04.29. 05:08

Azt írtad alá, hogy ezt tudomásul is veszed, vagy csak azt, hogy átvettél egy iratot, amiben a munkáltató felhív arra, hogy vedd tudomásul?
Egyébként ebben az esetben is kérdéses, hogy minden egyeztetés nélkül egy ilyen azonnali hatályú felmondás elfogadható lehet-e.

ropi82 # 2015.04.28. 16:25

Alairtam egy papirt,de nem atsorolas volt,hanem hogy vegyem tudomasul...:(