Dolgozó részéről azonnali felmondás.


wers # 2020.01.30. 05:24

Drasztikus lépés kellene , de munkajogi pert nem akarnék semmiképp.

Miért nem próbálkozol közös megegyezéssel? Ha nem, valahogy csak ki tudsz várni három hónapot.

SzentMargit # 2020.01.29. 23:21

de ha csak simán nem jársz be dolgozni, akkor is kirúgnak fegyelmivel

az nem elég jó?

gabor7 # 2020.01.29. 22:54

Szemezgetek belőle , a késés , a feladat el nem vegzését meg tudom tenni. Egy oriásvállalatnál dolgozom, így a többi..hál'stennek.. nem relevánsak.

De azok mosolyogtattak meg leginkább.

SzentMargit # 2020.01.29. 22:42

Mesélj vicceket. De rossz vicceket. Összesen legyen 5 vicced, és azokat nagyon sokszor mondd el. És te mindig nevessél. És utólag kérdezd meg, hogy de ezt már mondtad-e neki korábban. Akkor is, ha aznap már 3-adjára mondtad el neki.

gabor7 # 2020.01.29. 22:42

Pff, hát köszönöm azt hiszem, nem lesz egyszerű menet úgyérzem. Valami olyasmire gondoltam, hogy rendszeres késés, vagy a szüneteket lényegesen meghosszabítom. Bár nem tudom ezek mennyire eredményesek. A mások kifigurázására szerintem nem lennék képes. Humánus megoldást jobban megtudnék emészteni. Esetleg viszek vmi alkoholt be, inni nem innám mert valahogy hazakéne mennem is , s nem kivárni amíg kijózanodom.

gabor7 # 2020.01.29. 21:28

Üdvözletem minden fórumozónak!

Faramuci helyzetbe kerültem, fújnak rám a kollégák illetve a főnökök is, rendkívül kellemetlen így dolgoznom, főleg hogy a kialakult helyzetért kb 5%ig vagyok hibás. Le kellene lépnem, de 3 hónapos felmondási időm van. Drasztikus lépés kellene , de munkajogi pert nem akarnék semmiképp. A lehetőségekért jöttem , úgy gondolom ha néhány fegyelmit be tudnék gyűjteni akkor véglegesen megszabadulhatnának tőlem.
Utóbbi 35 évben szabálykövető voltam s több munkahelyen is értékelték a munkámat ilyen olyan formában, de itt most rendkívül kellemetlenül érzem magam. Fegyelmit hogyan tudnék szerezni, hogy kárt viszont ne okozzak lenne a kérdésem? Talán valaki tudna tanácsot adni, mindamellett nagyon sajnálom, hogy ilyen eszközhöz kell folyamodnom, de már az éjszakáim is meg van mérgezve az ez miatti rágódás miatt.
Köszönöm előre is ha volna esetleg segítség.

drbjozsef # 2019.12.26. 16:21

Emese99,

Ugyan.
Bár egy ideje kötelező írásban tájékoztatni a munkavállalót a feladatairól (régebben még ez sem volt), ennek elmulasztására nincs szankció.

Ez egy olyan nyilatkozat (egyoldalú!) ami vita esetén a munkáltatónak is jól jöhet.

Ha nincs ilyen, megtagadhatod azt a feladatot, ami szerinted nem tartozik bele a munkakörödbe. Aztán ha bíróságra mentek, könnyen eldönthető a dolog tételes munkaköri leírással. Ugyanakkor annak hiányában sem feltétlen lesz igazad.

Az azonnali felmondás egész másra van. Ez Mt szerinti kötelesség, de nem "lényeges" kötelezettség. Egyáltalán nem húzható rá.

Ha konkrét problémád van, írd azt. Ha nincs, akkor meg minek törpölsz ezen?

Emese99 # 2019.12.25. 16:10

Tisztelt Fórumozók!

Jogszerű lehet-e abban az esetben az azonnali felmondásom, ha a munkáltatóm 1,5 éve új munkakörbe helyezett át és többszöri kérésem ellenére sem kaptam meg az új munkakörhöz tartozó munkaköri leírásom.
Ebben az esetben jár-e a végkielégítés?

NZé # 2019.12.19. 16:01

Kedves Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék mit tudok tenni az alábbi esetben, mert a volt munkaadóm nem adja ki a munkáltatói papírokat.

Határozatlan idejű szerződéssel rendelkeztem a "volt" cégemnél. Onnan rendes felmondással mondtam fel 30 napos felmondási idővel. Időközben kiderült, hogy a kollektív szerződésünk módosult, és 90 nap lett a felmondási idő ennek értelmében. Erről hivatalosan a 30 nap letelte után 19 nappal értesítettek ki mikor én már az új munkahelyemen dolgozom.

Viszont a cég 100%-osan önkormányzati tulajdonú cég, ebben az esetben tudtommal a MT 205§ szerinte nem lehet módosítani a felmondási időt.

Köszönettel:
NZé

drbjozsef # 2019.12.14. 12:33

azonnalival fel akar mondani, és hajlandó kifizetni a szerződésben lévő, MT által előírt 30 nap felmondási időt

Ha azonnali, akkor nincs felmondási idő.

Ha van felmondási idő, akkor az vagy szerződésben van vagy az Mt.-ben van.

Szóval sok itt a kérdőjel.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.12.13. 16:33

Fel tudnád tenni úgy a kérdést, hogy ne legyen benne állítás, különösen hamis állítás?

rolimanutd # 2019.12.13. 16:14

Kedves Fórumozók!

Olan ügyben kérném a segítségeteket, hogy ha van egy határozott idejű szerződés, és a munkavállaló azonnalival fel akar mondani, és hajlandó kifizetni a szerződésben lévő, MT által előírt 30 nap felmondási időt (ez ugyebár bruttót jelent), azt a munkáltató mindenképpen köteles-e elfogadni? És nem teheti meg azt, hogy 3 hónapnyi fizetést követel.

Előre is köszönöm a segítséget.

Géza66 # 2019.06.04. 16:00

A szerződésem tartalmazza azt, hogy ez 25%-os bónusz eleme a csomagomnak. Illetve azt, hogy az adott évre egy írásbeli megállapodásban meghatározott célok elérése esetén jár. Na most ez az írásbeli megállapodás hiányzik hatodik hónapja...

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.04. 14:00

Nem ismerjük a szerződésedet.

Géza66 # 2019.06.04. 13:54

Kedves Fórumozók !

Értékesítésben dolgozom, a juttatásom jelentős része az éves tervek teljesítésétől függ. Konkrétan az éves bérem 25% ez. Erről minden évben januárban, vagy legkésőbb februárban írásbeli bónuszmegállapodásnak kell születnie, mely tartalmazza azon elvárásokat, amik alapján év végén mérni fognak. Most június van és még semmilyen megállapodást nem tudtam – tudtunk – aláírni. Több alkalommal jeleztem ennek hiányát. Jelenleg úgy dolgozom, hogy fogalmam sincs arról, hogy az a teljesítmény elég lesz-e, avagy sem év végén a bónuszomhoz. Egy hete is azt a választ kaptam, hogy majd egyszer, valamikor lesz megállapodás. Ez, ennek a megállapodásnak a hiánya – pláne, hogy itt nekem jelentős összegről beszélünk – elegendő indok az azonnali felmondásra ?

Köszönöm a segítséget,

Géza

wers # 2019.04.02. 06:37

Igen, ezt ott helyben kell megítélni, hogy reggel délben, vagy elég egy órával a vége előtt :) (már kezdjük borotválni a lufit)

Cabron_ # 2019.04.02. 06:30

Hát ja. Attól függ, hogy helyben van-e a számfejtés, vagy lehet az is praktikum, hogy ha már bementem, ledolgozom azt a napot. Van olyan munkáltató, aki nem számolja el az egész napot, hanem csak azt az 1-2 órát, amit bent volt. Mert, ha reggel felmond, az onnantól kezdve azonnali hatályú.
Viszont érdemes arra figyelni, hogy még vissza kell adni a munkaruhát, kulcsokat, ezt-azt, amit a munkavégzéshez adtak. Szóval a munkavállalónak is le kell számolnia, erre legyen idő.

bubuska11 # 2019.04.02. 06:28

Én is így gondoltam, hiszen SIM kártyát kell leadnom, no meg mást is. Legyen ezekre idő.

wers # 2019.04.02. 06:26

Bemész dolgozni, munkaidő végén felmondasz oszt csá.

Csak praktikus szempontból én a munkaidő elején jelezném, esélyt adva, hogy a végére a kilépő papírokat elkészítsék, ne kelljen postázni vagy még egyszer bemenni.

bubuska11 # 2019.04.02. 06:21

Oké, köszönöm, így fogok tenni.

Cabron_ # 2019.04.02. 06:19

Próbaidő alatt a munkáltatónak is benne van a pakliban, hogy azonnali hatállyal felmondasz. Nincs ebben semmi pofátlanság. Ezért találták ki. PRÓBAidő.

Cabron_ # 2019.04.02. 06:18

Miért nem mondasz fel akkor, amikor konkrétan el akarsz menni? A próbaidőnek pont ez a lényege. Azonnali hatályú. Bemész dolgozni, munkaidő végén felmondasz oszt csá.

bubuska11 # 2019.04.02. 06:17

Gondoltam rá, de nem akarok annyira pofátlanul, bejelentés nélkül távozni. Ezek szerint nincs arany középút?

wers # 2019.04.02. 06:11

Ne bonyolítsd, kérd egy hét múlva a munkaviszony megszüntetését.

bubuska11 # 2019.04.02. 05:37

Kedves Fórumozók!
Próbaidő alatt felmondanék, de nem azonnal, hanem ma beadnám, egy hét múlva mennék. A felmondásomat így nem nevezhetem sem "azonnali hatályúnak", sem "rendesnek". Hogy szövegezzem?
"szerződésemet próbaidő alatt április x napjával felmondom"?