Szabadnapok kiadása,utiköltség térítés


Marcsi1964 # 2013.04.21. 11:10

Tisztelt Szakértők!
Szeretném megtudni, hogy mennyi,szabadnap jár, és azt milyen elosztásban kell kiadni? Benzinkúton dolgozom, teljes munkaidőben,3 műszakban,6 órában. Nagyon ritkán fordul elő, hogy egymás után két napot vagyok otthon..Éjszakás műszak után,1 napot,úgy hogy reggel hazamegyek, és másnap reggel kezdenem kell.Mik ezzel kapcsolatban a szabályok, hogyan, és hány napot kötelező kiadni?Törvényes e az, hogy egyetlen hétvégén sem vagyok szabadnapos, max úgy hogy szombat reggel végzek, vasárnap pedig reggel kezdek.
A munkahelyemre vonattal jutok el, 20 km-t utazom. Nem kapok egyetlen forint hozzájárulást sem az utazási költségekhez. Úgy hallottam, hogy az újabb törvény szerint, bizonyos százalékban kötelező a munkáltatónak téríteni. Igaz ez, vagy csak adható az utiköltség térítés?
Előre is köszönöm!

Marcsi1964 # 2013.04.21. 11:12

Most olvasom, hogy elírtam, nem 6 órás hanem 8 órás a munkaidőm! :)

wers # 2013.04.22. 11:51

ha megírnád, hogy mikor születtél....

efi99 # 2013.04.22. 18:36

64-ben.

wers # 2013.04.23. 08:55

akkor 30 (nem figyeltem, hogy a homlokára van írva)

Ebből a munkavállaló 7 nappal rendelkezik, azt is 15 nappal előtte be kell jelenteni/igényelni (betarthatatlan idióta szabály)

A kérdés második részéhez több info kellene, valószínüleg munkaidőkeret van.

A munkába játás költségét legalább 85%-ban köteles téríteni, de akár 100%-ot is téríthet.

szafika # 2013.04.23. 09:46

Ha a munkáltatónak térítenie kötelező 85 % -át az utazási költségnek , nem igazán értem , a fiam évek óta egy vasat se kap , pedig a bérlapján szerepel az összeg 12.560 ft .

szafika # 2013.04.23. 09:47

SPAR Magyarország Kft.

wers # 2013.04.23. 09:50

ha rajta van a bérjegyzéken, akkor meg is kapja (benne van a végösszegben)

sazbolcs # 2013.04.23. 10:03

Tisztelt Szakértő!

A munkáltatóval közös megegyezést kötöttem a munkaviszonyom megszüntetésére vonatkozóan. Rendes felmondásnak indult, de a felmondási időtől nem tekintettek volna el, ezért gondolva az álláskeresési járadékra, közös megegyezésre módosítottam/módosítottuk a jogviszony megszüntetését. Az utolsó munkában töltött napom: 2013.május 8.
Az éveben nem vettem ki szabadságot (22 nap/év). A munkáltatóm ki akarja fizetni a ki nem vett szabadságot (szerintem 7nap az időarányos rész), azonban én inkább a szabadság kivétele mellett voksolnék. Kivehetem ezt az időarányos szabadságot vagy a munkáltató dönthet úgy, hogy kifizeti nekem a munkában töltött utolsó napomon? Valóban 7 nap az időarányos szabadságom?

Válaszát előre is köszönöm!

szafika # 2013.04.23. 11:03

Wers köszi! még sose számoltam így ki , de most megnéztem az utolsó bérlapot , az átutalás összege alatt van írva a buszköltség , régebben a kajautalvány szerepelt csak alul , azt + pluszba kapták / valaha / basszus ! akkor ők is carért - h....t dolgoznak , mint mindenki ebben a nyomorult országban . A levonása 48.165 ft ! Őrület ! És erre szaporodjon az ifjúság .

wers # 2013.04.23. 11:29

na nem mindenki, nálunk tökéletes az elégedettség a fizetések terén, én a főnökével, ő az enyémmel

Marcsi1964 # 2013.04.23. 17:20

Köszönöm a válaszokat. Nem a szabadságot, hanem a szabad napokat kérdeztem.A következő a beosztásom. 3 műszakban járok, vagyis jártam, mert tegnap kirugtak. Így oszlott meg. délelőtt, délután, éjszaka ,délelőtt délután,és jó esetben, két napot otthon. De ez ritkán jött össze,többnyire csak az az egy nap volt szabad, amikor éjszakás után hazamentem. vagyis reggel, haza,fél nap alvás,és irány reggel dolgozni megint. Valami olyasmit tudtam, hogy hetente 2 nap szabad illetve pihenőnapot kell kiadni,egybefüggően. Nem fletétlenül hét végén, de havonta 1 hétvége jár. Erre lettem volna kíváncsi,hogy ezt hogyan szabályozzák.

wers # 2013.04.24. 05:33

munkaszerződésed szerint meg lett határozva egy heti óraszám, gyanítom munkaidőkeretben, ami azt jelenti, hogy nem egy-egy hetet vesznek figyelembe, hanem tágabb időszakot (egyikét hét több, másik kevesebb)
Jelenleg a 40 órás munkahét az általános.
Munkaszerződésed ismerete nélkül ezt innen nem tudom megítélni, de úgy túnik, többet dolgoztál átlagban, mint heti 40 óra.