munkaköri leírás


tmelinda04 # 2014.09.18. 08:03

Kedves Szakértők!
Érdeklődnék, hogy a munkaköri leírásomat köteles vagyok-e aláírni, ha azzal nem értek egyet? Mit tehetek, ha egyértelműen jóval több munkát írnak bele, mint amennyit egy 8 órás munkaidőben el lehet végezni? Mit jelent pontosan ez a mondat: "heti munkaidő beosztását az..... igazgatóhelyettes irányításával készített beosztás szerint, heti öt napon keresztül átlagosan napi 8 órában teljesíti"? Ezek szerint munkaidő-keretem van (heti, havi?)? elszámolhatom a túlórákat, ha heti 40 óránál többet dolgozok? Ha megkapok olyan feladatot amit eddig olyan kolléga végzett, akit nyugdíjba küldtek, kaphatok helyettesítési díjat? Nem szeretném, ha azért lenne több feladat a munkakörimben, hogy a nyugdíjba vonuló munkáját átvegye valaki "ingyen".

Lyonee # 2013.06.24. 17:05

Ha csak annyi van a munkaköri leírásban, hogy vizsga, akkor az lehet akár osztályozó vagy javítóvizsga is.
20/2008. (XII. 17.) SZMM rendelet
a szakmai vizsgadíj és a vizsgáztatási díjak kereteiről,
3. § (1) A szakmai vizsgán végzett munkáért a vizsgáztatót vizsgáztatási díj illeti meg, amely - függetlenül a vizsganapok számától - a szakmai vizsga teljes időtartamára szól.

Olvasd át a jogszabályt, de szerintem nektek is jár a vizsgáztatásért díj.

tanar6706 # 2013.06.22. 12:48

Természetesen cafeteria, csak elírtam :-)

tanar6706 # 2013.06.22. 12:46

Tisztelt Szakértő!

Immár a 6-ik tanévet tanítottam végig szakképző iskolában. Az lenne a kérdésem,hogy azzal, hogy a munkaköri leírásba beírják, hogy a feladataim között van a vizsgáztatás, mentesül-e a munkáltató a vizsgáztatásért járó díj kifizetése alól? Illetve ez adható-e csak, vagy ki kell fizetniük.

Én idáig egy fillért sem kaptam a munkámnak ezen részéért holott tudom hogy vannak iskolák, ahol a felkészítő-vizsgáztató tanár is kap juttatást nem csak a vizsgaelnök. Magániskolában dolgozom,így az MT vonatkozik rám, bár erről van külön jogszabály. Én nem úgy értelmeztem hogy ez csak adható.(ugyanúgy mint a cefeteria, amit annak adható volta miatt nem is kapok)

Várom válaszát, tisztelettel:
egy tanár

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.05.29. 11:24

chorina

A változó munkahely már nem létezik.

Célszerű megjelölni a földrajzi területet, ahol a munkavállaló munkát végez.

Ezek nem a munkaköri leírás elemei, hanem a munkaszerződésé, bár ma már nem kötelező elemek.
_________________________________
Budapesti ügyvéd
www.bodnarugyvediiroda.hu

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.05.29. 11:24

chorina

A változó munkahely már nem létezik.

Célszerű megjelölni a földrajzi területet, ahol a munkavállaló munkát végez.

Ezek nem a munkaköri leírás elemei, hanem a munkaszerződésé, bár ma már nem kötelező elemek.
_________________________________
Budapesti ügyvéd
www.bodnarugyvediiroda.hu

wers # 2013.05.29. 11:20

A változó munkahely már nem létezik.
Én értelmezem rosszul, de ez mintha a munkaszerződést érintené

Célszerű megjelölni a földrajzi területet, ahol a munkavállaló munkát végez.
mondjuk nemzetközi fuvarozó meghatározza: a Föld, mert kitudja, lehet holnapután komppal még Afrikába átruccannak

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.05.29. 11:08

A változó munkahely már nem létezik.

Célszerű megjelölni a földrajzi területet, ahol a munkavállaló munkát végez.

_________________________________

Budapesti ügyvéd

www.bodnarugyvediiroda.hu

wers # 2013.05.29. 05:49

Azt szokás meghatározni, hogy hol veszi fel a munkát, és hol ér véget, ill. mikortól meddig számít a munkaidő. Nem mindegy, hogy a telephelyen éjszakázik az autó, vagy a munkavállaló otthonánál.
Munkaköréből adódóan egyértelmű, hogy nem a telephelyen sofőrködik, elég annyi, hogy a napi feladat szerint.

chorina # 2013.05.29. 05:29

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy gépkocsivezető munkaköri leírását készítem elő. A kérdésem az lenne, hogy a munkavégzési helyet köteles vagyok-e beleírni, ha igen akkor elég annyit írnom hogy változó munkavégzési hely, vagy ki is hagyhatom?

Köszönöm

Chorina