Gyed Extra


mné83 # 2013.11.12. 17:14

Tisztelt Szakértő!

Az lenne a kérdésem,hogy a nemrégiben megszavazott gyed extra értelmében aki ikreket szül 2014-ben dupla gyed-et kap?
Mert nem egyértelmű.
Hiszen mindenhol csak az volt irva, hogy ha gyedbe szül valaki akkor kapja a gyedet a meglévőt és kap ujat az ujszülöttre.

Ikreknél, mikor két ujszülött van, ott is idősebb az egyik ugyan csak pár perccel, tehát ott is érvényes a dupla gyed??
És ha nem, akkor miért nem???
köszönöm

anne01 # 2013.11.13. 14:51

Láttál már erről elfogadott törvényt?

mné83 # 2013.11.13. 15:07

Nem, de minden média megírta, hogy mit fogadtak el.
És ez nem válasz a kérdésemre.

sortie # 2013.11.14. 08:56

A média november elején ezt írta:

" A szociális és családügyért felelős államtitkár csütörtökön jelentette be, hogy újabb családi támogatási formákat vezetnek be jövőre a kormány szerdai döntése értelmében."

Tehát egy Kormánydöntés született arról, hogy lesz, de az erre vonatkozó törvényt az Országgyűlés nem fogadta el.

A közigazgatás csak akkor tud érdemben lépni, ha van kihirdetett (érvényes) és hatályos jogi norma.

Anne01 erre írta azt, hogy jogszabály hiányában, érdemben válaszolni nem lehet.

monalisa1 # 2013.11.14. 11:55

Hiába is egy ilyen bejelentés, hol vannak a munkahelyek (?!), valamint a bölcsödék nincsenek gumiból...

mné83 # 2013.11.18. 13:57

Megszületett a törvényjavaslat, ma olvastam.

Igeis fontos kérdés ez az ikreket szülő anyáknak, mert elég durva hátrányba hozza őket ez a törvényjavaslat.
Miért jár több annak a szülőnek aki egy év különbséggel szül két babát mint annak aki 2 perc különbséggel?

anne01 # 2013.11.21. 15:47

Nemcsak ők kerülnek hátrányba, hanem ha jól értelmeztem azok is, akik 2014.01.01. előtt szültek.

monalisa1 # 2013.11.21. 16:14

Így a választásokhoz közeledve jól lehet majd hívatkozni erre az "extrára" - annak taglalása nélkül...

tedge # 2013.11.25. 13:28

Szeretném kérdezni, hogy a gyed extra a 2014. 01. 01. előtt született gyerekekre is vonatkozik-e? November 1-jén született a második gyermekem, az első jövő szeptemberben lesz 3 éves. Most a kicsi után kapom a tgyást. Elképzelhető, hogy a gyest is kapjam majd szeptemberig? Köszönettel: Edit

wers # 2013.11.25. 13:46

nekem az lenne a kérdésem, hogy azt olvastam, hogy az anya a kicsi egy éves kora után visszamehet dolgozni, erre is az vonatkozik, hogy csak max. 6 órában, vagy 8 órás munkaviszonyra is, és a 2014 előtt született babáknál is érvényes?

vaczkor... # 2013.12.05. 08:34

GYED extra tv. tervezet:

http://www.parlament.hu/…49/13049.pdf

simko # 2013.12.10. 13:45

Tegnap elfogadta az OGY a gyed extrát, de az ikreket nevelő szülők gyed-éről semmi konkrétum nem olvasható! Valaki ezzel kapcsolatban tud valamit mondani? Az csak egy dolog, hogy a gyerekek 3 éves koráig vehető igénybe, de az ikerpár csak egy gyerek? 3 éves koruk után gyes jár? Ha igen, akkor jár-e külön-külön a kettőre és mennyi idős korukig?

gelka # 2013.12.11. 09:47

Több kérdésem lenne:

  1. 2009-ben született gyermekem tartósan beteg. 2013-ig kaptam érte a gyest, mert akkor szültem a 2.gyermekem, így le kellett mondanom a gyest. A betegség sajnos még mindig fennáll, igényelhetem-e újra a gyest a kicsi után járó - mostmár - gyed mellé januártól? Megint kell igazolás az orvostól, vagy elég, amit szeptemberben állított ki?
  2. A kicsi fogantatása előtt főiskolát kezdtem diákhitellel. 2013. júniusában szültem. Diplomát valószínűleg 2015-ben kapok. a diákhitelhez kamattámogatást már igénybe vettem. Vonatkozhat rám is a diákhitel kapcsán a tervezett visszatérítési támogatás?
  3. Ha a diploma a kezembe, mennék vissza dolgozni. Eddig dajka voltam egy oviban, most óvodapedagógusi diplomát szerzek. Csak dajkának vehetnek majd vissza? Esetleg fel kell ajánlaniuk az óvodapedagógusi munkakört?

Köszönöm a választ.

Nastika # 2013.12.12. 09:23

Tisztelt forumozók,

Én hülyének tartom a magyar törvényhozást: mikor munka nincs égen-földön, minek a kismamákat törvényi erőszakkal visszarendelni dolgozni????? Engem idén ötször vettek alkalmazásba: el is küldtek - leginkább azért, mert csak ideig-óráig volt munka. A szakmámban nem tudok elhelyezkedni: szakácsként kocsi nélkül nem tudok feljárni Bugyinpestre ( ott volna talán munka) ha igaz .... Lakatosként, épület-karbantartóként sem kellek sehová, és sorolhatnám...... A másfél, és az alig féléves gyerekkel vagyok munka nélkül: szoc-pol nem jár, mert elmúltam negyven: gondolom, a gyes-, vagy gyed-extra sem nekünk néz ki: nem férünk mi bele a "birodalmi-keretbe".
Elegem van a modern numerus-clausus-ból: megyünk vándorútra oda, ahol tényleg demokrácia van, és nem diszkriminálnak azért mert 40 fölött merünk gyerekeket vállalni.

anne01 # 2013.12.12. 11:19

gelka

Az új szabályok csak azokra vonatkoznak, akiknek a második vagy többedik gyermeke már 2014-ben születik. Akinek mondjuk még 2013.12.31-én születik a második gyermeke, változatlanul csak egy gyerekre igényelhet ellátást.

Nastika # 2013.12.12. 16:07

Jól van gelka ... (csupa kisbetüvel)

Akkor sz.ja le magát Órsos és csapata: 40 év fölött nincs szoc-pol, és a dupla gyed-ből is orrunk fokhagymás.
Mi megyünk: hogy a másfél millió lopotikus tartsa majd el a félmillió politikusnak nevezett szemetet.
Ennyi-
Németországban, Svájcban 250-300 euró a havi normatív támogatás (!!!!) gyerekenként, és ehhez még hozzájön a 4-500 eurós lakhatási támogatás.
Na, ezt fossa ki a becses magyar politikai görény-elit, ha tudja.
Mi oda megyünk lakni, ahol tejet (és munkát) kapni.

Nastika # 2013.12.12. 16:09

Ja, és igyekszem pár év múlva egy másfél tonnás beton hintalovat rendelni Ausztriában: amit nemzeti szinűre pingálva letehetünk a Jászai Mari tér melletti "Fehér-Ház" bejárata elé... Ha még akkor is meglesz, és el nem árverezik.

bogika222 # 2013.12.13. 05:27

Érdeklődni szeretnék, hogy 2012.februárban születtek az iker gyerekeim. 2014.febr.-ban töltik a 2.életévüket eddig jár a gyed és utána gyesre vagyok jogosult. Most a gyed extra ránk is vonatkozik? Jár a gyed 3 éves korukig? Válaszukat előre is köszönöm!

Expert # 2013.12.14. 21:02

Az a kérdésem lenne, hogy amennyiben én már dolgoztam a gyermek kétéves kora óta, akkor most január 1-től újra igényelhetem a gyest még 3 éves koráig? vagy ez csak azokra vonatkozik, akik még most mennének vissza dolgozni ?

Norcibert18 # 2013.12.20. 18:24

A feleségem fodrász és egyéni vállalkozóként dolgozik. Babát várunk 2014 júniusra. Szülés után nem sokat tud a munkájától távol maradni, mert elvesztené a vendégeit. Kb 2-3 hónapot lenne otthon a babával, aztán újra kezdené a vállalkozást. Milyen kedvezmények járnak ilyenkor?

Nastika # 2013.12.23. 17:54
Szerintem semmi nem fog járni: legfeljebb a szánk. Jönnek a választások és a koncért hazudni kell: később úgysem meri senki számon kérni. A jogalkotás úgyis olyan mint vaksi pipás-cigány Maris-néne kosara:-----
  • alul-felül lukas, belül meg üres. Mi csak arra vagyunk jók, hogy jövő tavasszal arra a két-három percre legitímizálunk holmi tolvajokat, és ennyi. A zsebre-, trafikra-mutyira már nélkülünk is tudnak megoldásokat azok, akiket mi jelölünk ki arra, hogy fényes nappal és NYAV-val kiraboljanak. Mi megyünk innen: itt már nincs mire várni. A gyökér 47 ezres Gyurka és utóda meg varja az anyjába a megvont családi pótlékot, a megígért és ki nem fizetett szoc-polt, meg a dupla gyes-t, gyed-et.
sortie # 2013.12.30. 12:40

Kedves Nastika!

Minden tiszteletem a szólás és véleménynyilvánítás szabadságáé, és még az is lehet, hogy részben, vagy egészben igaza van, azonban ha lehet ezen a fórumon kéretik hangnemet váltani.

Köszönjük.

Norcibert18

Ami az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásait és a családtámogatási ellátásokat illeti terhességi-gyermekágyi segély, valamint családi pótlék és egyszeri anyasági támogatás.

simko # 2014.01.01. 14:21

http://www.kormany.hu/…-a-valasztas-

Az ikrek, ha jól értelmezem csak egy gyereknek számítanak. Igaz, hogy 3 évig kapják a gyed-et, de akkor is csak egynek számítanak. Egy kicsit igazságtalannak tartom, igaz aki 2013-ban szült, az sem járt jobban. Tudom, nem lehet úgy törvényt alkotni, hogy mindenki elégedett legyen, de most is csak az jár jól, aki a gyerekgyártásból él.

Timcsi84 # 2014.01.01. 20:19

2012. márciusában született a gyermekem. 2013 novemberében vissza mentem dolgozni! Januártól jár a fizetésem mellé két éves koráig a gyed majd három éves koráig a gyes? Válaszokat előre is köszönöm!

pazs # 2014.01.02. 09:53

Én úgy láttam a jogszabályból, hogy igen.