Pályakezdő kedvezmény visszafizettetése


Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.13. 09:45

Az elég furcsa, mert a támogatáshoz határozott idejűt szoktak megkövetelni.
De ha tényleg határozatlan idejű, azt 30 nap felmondási idővel felmondhatod. (Ha a szerződésben nem egyeztetek meg másképp.)

Öcsy # 2016.02.13. 08:15

Csak nekem határozatlan munkaszerződésem van!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.13. 08:09

Nem sokat kellene visszaolvasni...

Öcsy # 2016.02.13. 07:57

Jó reggelt! Olyan ügyben érdeklődnék hogy jelenleg pályakezdő ként dolgozom és támogatás vesz fel utánam a főnököm ez dec.8 tól él. De kaptam egy jobb állás lehetőséget így fel szeretnék mindani, így hát az a kérdés hogy nem lesz-e gondom ha felmondok?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.30. 23:29

Ha határozott idejű szerződést szüntet meg jogellenesen (mert hogy felmondani nem tudja), akkor bizony kártérítési felelőssége keletkezik. A visszavont támogatás pedig kár.

Kincses # 2013.11.30. 22:11

Nem az én szerződésemről van szó-egy ismerősemé.
a szerződés határozott idejű, januárban jár le. Nekem is az a véleményem, hogy az állam és a munkáltató között létrejött kötelezettségeket nem lehet harmadik félre hárítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.30. 21:48

Két fél között létrejött megállapodás nemigen róhat kötelezettséget harmadik személyre. De azt, hogy mit írtál alá a munkaszerződésedben nem tudjuk. A munkaviszonyod nem határozott idejű véletlenül?

Kincses # 2013.11.30. 20:37

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem a következő:
Ha valakit pályakezdőként alkalmaznak, és ezért a munkáltató felvett 3 hónapos -feltételezem-adókedvezményt, ez az összeg megfizettethető-e a a fiatal munkavállalóval, ha a határozott idejű szerződés vége előtt 1 hónappal fel szeretne mondani. Természetesen rendes felmondás esetén a munkaadó kötelezheti a felmondási idő kitöltésével. A munkaadó azzal fenyegeti, hogy megfizetteti vele a kedvezményt, ha idő előtt felmond.
A munkaadótól az állam visszakövetelheti-e a kedvezményt, amennyiben a munkavállaló idő előtt felmond?-ezt az egy indokot látom a fenyegetés alapjának.
Köszönettel: Kincses