Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Fizetett ünnepnap

efi99 # e-mail 2018.01.16. 21:54

Lyonee
És akkor soha senki nem kap az egész országban, mert ahol ünnepnap is dolgozik valaki, az neki munkanap, tehát nem jár?

evatunde # e-mail 2018.01.16. 11:43

Örömmel közölhetem, reklamáltam és kifizették. Mégiscsak jár...

Lyonee #   2018.01.13. 18:43

Ez azt jelenti, hogy nem jár a pótlék.

efi99 # e-mail 2018.01.12. 18:10

És ?

Lyonee #   2018.01.12. 13:05

87. § (1) Munkanap: a naptári nap vagy a munkáltató által meghatározott megszakítás nélküli huszonnégy óra, ha a munkáltató működése miatt a beosztás szerinti napi munkaidő kezdete és befejezése nem azonos naptári napra esik.

efi99 # e-mail 2018.01.11. 22:07

De jár.

evatunde # e-mail 2018.01.11. 16:44

Kedves Fórumozók!

Szeretném megtudni, jogosan járt-e el a munkaadóm? Magánintézményről van szó. Tavaly szenteste, dec.24-én éjszakai műszakra voltam beosztva, aminek a vége dec. 25, 06 órakor volt. Igaz ugyan, hogy munkanapon vettem fel a munkát, de a 12 órás műszak másik felét munkaszüneti napon dolgoztam le. Szerintük ebben az esetben nem jár pótlék. Azért nem értem a logikát, mivel a munkanap 0-24 óráig tart, ugyanúgy, mint a szabadság is...Köszönöm a válaszokat!

efi99 # e-mail 2017.11.29. 20:34

Ha aznap is dolgozhatnál, akkor oda is kiírhatja.
Semmiféle pluszpénz nem jár akkor, ha az ember ünnepnap otthon van, bármi okból is, miért is kéne? Hó végén a teljesített óraszám alapján (amihez a szabi is hozzátesz 8 órát) kapsz bért, plusz túlóra (ha lesz), meg pótlékok (ha van), de az csak munkában töltött időben keletkezhet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.11.29. 10:32

December 25. munkaszüneti nap. [Mt. 102. § (1)] Az Mt. nem ismeri, nem is használja azt a fogalmat, amivel itt te operálsz.

Amennyi értelmes része van a kérdésednek, arra már válaszoltam: „olyan napra, ami nem beosztás szerinti munkanap, szabadságot kiadni nem lehet.

www.kbs-ugyved.hu

Arni 014 # e-mail 2017.11.29. 10:21

Tisztelt bermuda háromszög!Havi alapbér szerepel a szerződésben!Köszönöm válaszát!

Arni 014 # e-mail 2017.11.29. 10:19

Tisztelt Kovács Béla Sándor!A "fizetett ünnepnap"alatt a piosbetűs ünnepnapokat értem,mint pl.dec 25.-e karácsony!Erre a napra is ki lett írva a szabadságom!Ezzel nem vagyok tisztába,hogy akkor arra a napra milyen bérezés jár!?Köszönöm,hogy elolvasta hozzászólásom.

bermuda háromszög # e-mail 2017.11.28. 22:04

Arra gondolhattál, hogy a havibéresek esetében az ünnep azonos elbírálás mint a vasárnap.
Nekik már nincs fizetett ünnep.

Arni 014
Órabéres vagy havidíjas vagy?

Vadsuhanc #   2017.11.28. 18:34

Arni 014

Véleményem az, hogy, ha havi alapbér juttatásban részesülsz a munkád után a munkaszerződés szerint akkor nem kell kell elszámolni az ünnepnapra.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.11.28. 17:40

Olyan napra, ami nem beosztás szerinti munkanap, szabadságot kiadni nem lehet.

Egyébként mi az a "fizetett ünnepnap"?

www.kbs-ugyved.hu

Arni 014 # e-mail 2017.11.28. 17:04

Üdvözletem minden tagnak!
Olyan kérdéssel fordulok önökhöz,hogy a munkáltatóm a megmaradt (3nap) szabadságomat fizetett ünnepnapra adta ki!Azt nem tudom,hogy akkor csak a szabadságra járó bér jár vagy a fizetett ünnepre járó pénz is?Egyébként ez egy benzinkút napi 8 órás munkaidővel!Ha valaki tud kérem válaszával segítsen ebben a z ügyben!Köszönöm szépen!

Pagalu # e-mail 2015.04.24. 09:31

Most április 30-án éjszakás műszakba megyek, este 10-re. Éjfél után - értelemszerűen - május 1-e lesz, ami hivatalos munkaszüneti nap. Én május 1-én reggel 6-ig dolgozok. Kérdéseim: a május 1-én 0 órától reggel 6-ig terjedő időszak hogyan lesz számomra bérszámfejtve, illetve az, hogy ezen műszak május 1-re eső része az áprilisi avagy a májusi fizetésemben jelentkezik-e?

emimano # e-mail 2015.01.17. 15:06

Üdv! A december havi bérpapíron nem szerepel egyetlen fizetett ünnep sem. 4 műszakos munkarendben dolgozom. Azzal magyarázták a HR-en, hogy az adott napra nem voltam beosztva. Én úgy tudom, a fizetett ünnep jár, attól független milyen munkarendben és hogyan dolgozol. Lehetséges ez?

Köszönöm

efi99 # e-mail 2014.09.12. 18:30

Napsugár82
Nincs fizetett ünnep.
"Akkor ezt hogyan kompenzálja felém a munkáltató?"
Mit kell ezen kompenzálni? Nem kellett dolgoznod egy olyan napon, ami amúgy szerda volt, ennek ellenére teljes bért kapsz. Vagy úgy gondolod, hogy megkapod a havibéred, aztán pedig ezen felül egy nap otthoni láblógatásért (!) még egy napit extrát?
A havibéres mindig ugyanannyit kap, függetlenül attól, hogy az adott hónapban hány szombat, vasárnap, ünnepnap, áthelyezett szabadnap van.
Ha viszont 1 napnyival kevesebb bért kaptál, akkor szólj a munkaügynek, hogy tanuljanak meg számolni, mert az aug 20 miatt neked nem keletkezik -8 órád, mivel az a nap nincs is beleszámítva a ledolgozandó órákba, vagyis aug-ban 8 órával kevesebb a munkaidő, mintha mondjuk vasárnapra esett volna.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.09.12. 16:42

Nem kaptad meg a havibéredet?

www.kbs-ugyved.hu

Napsugár82 # e-mail 2014.09.12. 16:39

Kedves Fórumozók!

Havidíjas alapbért kapok, munkáltatóm 3 havi munkaidőkeretet alkalmaz, H-P-ig napi 8 órában van a munkaidőm és ha szükséges hétvégén ügyeletben is lehetek. 2014. aug.20-ra pihenőnapot számoltak el, amire fizetést nem kaptam. Ezek szerint mivel én havidíjas vagyok a fizetett ünnep nekem nincs fizetve? Akkor ezt hogyan kompenzálja felém a munkáltató? Próbáltam utána járni, de nem találok egyértelmű válaszokat.
Nagyon köszönöm a segítséget.

Szép napot!

bermuda háromszög # e-mail 2014.08.22. 00:24

Azzal ne törődj, hogy mennyibe van a munkaadónak.
Azért van a támogatás hogy ő is kapjon munkát.
Ha feketén dolgoztatja, akkor nem nagyon érvényes a Munka Törvénykönyve, de akkor viszont támogatást sem vehetne fel utána.

Egyébként az MT 102. § adná meg a választ
itt:
http://njt.hu/…/njt_doc.cgi?…

evatunde # e-mail 2014.08.21. 18:02

Bocsánat,az előző beírás nem aktuális.De valami bibi van a rendszerben,ugyanis másik,hasonló oldalra irányított a kereső,természetes hogy ott nem leltem a feltett kérdéseimet.

evatunde # e-mail 2014.08.21. 17:59

Kedves fórumozók!

20-án,két napja írtam ide tanácsot kérve,tegnap még láttam a bejegyzésem,mára már eltűnt.Hogy lehetséges ez szerintetek?

evatunde # e-mail 2014.08.20. 11:49

Kedves fórumozók!Egy ismerősöm egyéni vállalkozónál dolgozik mint 40%-ra csökkentett munkaképességű.A munkaadó esküvői kellékekkel,esküvői díszítésekkel foglalkozik.Barátnőm napi 4 órában dolgozik nála,a munkaadó 700 ezer ft támogatást vesz fel utána.Gyakorlatilag ingyen foglalkoztatja novemberig,akkor megszünteti a munkaviszonyát,mert feketén havi 66 ezret fizet neki,addig tart a támogatás összege.Ez a munkaadó augusztus második vagy harmadik hetében 2 nap nem hívta be dolgozni mert nem volt munka.DE!Aug.20-ára berendelte,mondván hogy sok a munka és tartozik 2 nappal(2x4 órával).Gyakorlatilag le akarja dolgoztatni a hivatalosan is fizetett munkanapon a hétközbeni 2x4 órát,mikor is ő nem tudott munkát biztosítani.Mennyiben jogos ez?Állásidő járna vállalkozásnál is,ha a munkáltató hibájából nem tud dolgozni a munkavállaló?Válaszokat megköszönöm!

bermuda háromszög # e-mail 2014.08.11. 23:02

Havibéresnél a fizetett ünnep olyan mint a vasárnap:
nem kell dolgozni, nem számolunk vele.

Nem is kellene fizetett ünnepnek nevezni mert a Munka Törvénykönyvéből is kiveszett ez a fogalom.
Legyen csak ünnep és akkor tudod, hogy mely napról van szó.

Így azon a héten 32 óra a ledolgozandó a havibéresnek.
Ezt kell beosztani.