felmondási idő


ObudaFan # 2014.08.05. 05:37

1. Rendkívüli felmentéssel (is) megszüntetheti a jogviszonyt.

kmary # 2014.08.05. 00:28

Nagyon köszönöm a válaszokat !
Még két kérdés:

  1. Ha a kolléga lemond/felmond jár-e neki valami ?
  2. Van-e a lemondáshoz formanyomtatvány ?

Köszönöm szépen !

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.04. 20:13

Nincs már fegyelmi a közalkalmazottaknál se.

kmary # 2014.08.03. 22:05

Pedagógus kollégám a nyári szabadságát külföldön tölti (nem nyaral!). Augusztus második hetétől munkába kellene állnia, de nem fog tudni és semmiféle hivatalos igazolást (orvosi és egyebek ) sem tud bemutatni ! Határozatlan idejű a kinevezése és egyébként jó szakember !
Kérdések:

  1. A munkáltató mit léphet ?
  2. A kollégám mit tehet ?
  3. Mikor jár kevésbé rosszul, ha ő lemond, vagy ha neki mondanak fel ?

Köszönöm !

zsul1015 # 2014.08.01. 08:28

Üdvözletem!
3 éve dolgozok egy munkahelyen ahol 30 nap a felmondási idő! Májusban jeleztem főnökömnek és csarnokvezetőmnek hogy költözni fogunk, így szükségünk lenne a felénk eső buszmegálló beiktatása. Ehhez még 7 dolgozót kerestünk akiknek ez a lakhelyük szerint is jobb megoldás lenne, mint a jelenlegi buszmegálló,mert most oda-vissza 5-6 km kell gyalogolni, hogy felvegye a busz és munkába vigye. A csarnokvezető akkor megígérte hogy intézkedik az ügyben. 5 hete kerestem meg ismét a csarnokvezetőt, hogy is áll a buszunk ügye, kérdeztem beadjuk e a felmondást (30 felmondási idő), aki azt mondta hogy ne, mert indítanak nekünk buszt. A tegnapi nap a buszsofőröktől azt az információt kaptuk, hogy bár voltak tárgyalások erről, de a munkahely nem járult hozzá, mert vagy még egy kisebb buszt kellett volna indítani, vagy egy nagyobbat és összevont járatot kellett volna intézni. Gondolom itt a pénz motiválta őket, hogy ez egy kiadás nekik még pluszba.
Én semmiféle információt nem kaptam hivatalosan hogy mégsem lesz bejárásunk. Azt tudni kell hogy én napokon belül szabadságra megyek, majd lesz egy hét leállás, így a szünet után már nem tudok bejárni, mert akkora esik a költözés. Kérdésem a következő lenne, mi történik a 30 napos felmondási idővel ebben az esetben, mert a bejárásom nem megoldható ha valóban nem indítanak nekünk buszt, illetve elvették annak a lehetőségét tőlem 5 hete hogy munkát tudjak keresni. Két kiskorú gyermekünk van , és férjemmel váltott műszakba járunk hogy meg tudjuk oldani a szünetet, betegséget és iskolába járást. Munkanélkülire nem szívesen mennénk, mert a családot el kell tartani, de annak az esélye hogy ma itt, holnap meg már sikerül másik munkahelyet találnom szinte lehetetlen. Köszönöm a választ!

hacka # 2014.07.28. 14:31

Tisztelt Cím!
Érdeklődnék,hogy ha valaki normális öregségi nyugdíjat megérte és el szeretne menni akkor mennyi most a törvényben megállapított hivatalos felmentési idő.Semmi közalkalmazott vagy kiemelt munka csak sima átlagos raktáros.7 éve dolgozik ezen a munkahelyen.

Várom szíves válaszukat.
Köszönettel
Hacka

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 14:10

Milyen lehetőségeim vannak, ha a munkáltatóm nem fogadja el, vagy túl hosszú felmondási időt szab ki rám és így ellehetetleníti a mielőbbi munkába állást az új munkahelyemen.
Nem töltöd le a felmondási időt, és fizetsz.

Agora # 2014.07.23. 13:30

naborsi nekem 11 nap jött ki;

24 nap / 365 * 166 nap = 10,915 ebből persze le kell majd vonni, amit eddig már kivettél.

szabkitt89 # 2014.07.23. 13:20

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Tudna rá válaszolni, kérem?

1997 óta köztisztviselői jogviszonyban dolgoztam, 2013. január 1-től átkerültem a Járásokhoz kormánytisztviselői jogviszonyba, áthelyezéssel.
Új munkahelyet találtam, ezért kértem a vezetőmet a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésére, mielőbb, mivel a leendő munkahelyem minél előbb számít rám.

Milyen lehetőségeim vannak, ha a munkáltatóm nem fogadja el, vagy túl hosszú felmondási időt szab ki rám és így ellehetetleníti a mielőbbi munkába állást az új munkahelyemen.

Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 12:44

Ha foglalkozik, ha nem, az álláspontja helyes.

kimifan007 # 2014.07.23. 12:39

Kedves besszerita!
Ne haragudj hogy megkérdezem,de Te munkaüggyel ,munkajoggal foglalkozol?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 10:34

Kimaradt, hogy "Tényleg".

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 10:34

Tényleg fizetnem kéne?

Ilyen esetben is van felmondási idő ha az alkalmazott lép ki a munkahelyéről ?
Azonnali hatályú felmondás esetén természetesen nincs felmondási idő, csak hogy a te azonnali hatályú felmondásod jogellenes volt.

bigbagi # 2014.07.23. 08:26

Tisztelt Jogi fórum !
Segítséget szeretnék kérni.Az történt ,hogy egy étteremben dolgoztam szakácsként több mint 1 éve,de csak 5 hónapja jelentettek be hivatalosan.8-ás műszakban dolgoztam,de sajnos napi 12-16 órákat dolgoztattak velem,és úgy bántak velem mint egy rabszolgával.Megelégeltem ezt az embertelen bánásmódot,s szóban azonnali hatállyal felmondtam a főnökömnél s otthagytam mindent! Ezt a főnököm persze zokon vette,még neki állt feljebb és rá 1 hétre kaptam tőle 1 levelet,hogy fizessek ki neki 1hónapot (118 000 ft ot)!
Holott csak 80 000 ft volt a fizetésem! Különböző paragrafusokra hivatkozik,és azt mondta ha nem fizetek bíróságra viszi az ügyet!Azóta egyfolytában fenyeget s különböző dolgokkal zsarol! Azt szeretném kérdezni,hogy kinek van igaza? Tényleg fizetnem kéne? Ilyen esetben is van felmondási idő ha az alkalmazott lép ki a munkahelyéről ? Nem tudok és nem is akarok fizetni ! Kérem segítsen ! Várom mielőbbi válaszát! Köszönöm !

kimifan007 # 2014.07.23. 08:22

Na ez az, ami biztos hogy nem így van. Az egészségügyi állapotom megromlásáról én sem tehetek.

kimifan007 # 2014.07.23. 07:12

Tisztelt Szakértők !

2012 szeptembere óta dolgozom szakácsként (akkor közalkalmazotti jogviszonyban).2013 márciusában jogutódként egy másik cég vette át az óvodaétkeztetést.A táppénzem 2014.07.23-án lejárt.
Több térdműtét miatt az üzemorvos munkavégzésre alkalmatlannak nyilvánított.Más munkakört felajánlani nem tudnak így megszüntethető a munkaviszonyom.

A kérdésem az lenne hogy írjam alá a közös megegyezést,vagy a cégnek kell felmondania.
Jár-e ilyen esetben felmondási vagy felmentési idő ?

Előre is köszönöm a segítségüket.

szabkitt89 # 2014.07.22. 15:40

Tisztelt Jogász Úr/Hölgy!

1997 óta köztisztviselői jogviszonyban dolgoztam, 2013. január 1-től átkerültem a Járásokhoz kormánytisztviselői jogviszonyba, áthelyezéssel.
Új munkahelyet találtam, ezért kértem a vezetőmet a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésére, mielőbb, mivel a leendő munkahelyem minél előbb számít rám.

Milyen lehetőségeim vannak, ha a munkáltatóm nem fogadja el, vagy túl hosszú felmondási időt szab ki rám és így ellehetetleníti a mielőbbi munkába állást az új munkahelyemen.

Válaszát előre is köszönöm!

Szabó Kitti

hajni22 # 2014.07.19. 18:29

Nekem olyan problémám lenne hogy támop1.1.2 támogatásban vettem részt, viszont én felmondtam ez idő alatt mert a lakcímem megváltozott és így sajnos nem bírtam volna bejárni, és a munkáltatóm közös megegyezési papírt adott amit viszont vissza kéne hogy adjam mert állítólag nem jó a papír viszont a másik munkaügyi kirendeltségen minden rendben volt. Azt netten olvastam hogy közös megegyezéssel és semmilyen felmondással nem lehet megszüntetni. Ebből mi igaz?? És valóban vissza kell fizetni lakcím változás esetén is?? Válaszát előre is köszönöm

ObudaFan # 2014.07.13. 13:22

A felmentési időt nem szakítják meg a szabadság miatt, a szabadságot a felmentési időben viszont ki lehet adni.

tanerő # 2014.07.09. 13:03

Segítséget szeretnék kérni. 2015 decemberében lesz meg a 40 éves munkaviszonyom. Közalkalmazottként dolgozom. A felmondási időm 8 hónap, aminek a felét le kell dolgoznom. Jár még szabadság is. A kérdésem az lenne, hogy meddig kell dolgoznom? Tanár vagyok, így a szabadságom nyárra esik. Mi van előbb szabadság vagy felmondás? A felmondási idő megszakítható szabadság miatt?
Nagyon megköszönném, ha valaki segítene!

tanerő # 2014.07.09. 13:03

Segítséget szeretnék kérni. 2015 decemberében lesz meg a 40 éves munkaviszonyom. Közalkalmazottként dolgozom. A felmondási időm 8 hónap, aminek a felét le kell dolgoznom. Jár még szabadság is. A kérdésem az lenne, hogy meddig kell dolgoznom? Tanár vagyok, így a szabadságom nyárra esik. Mi van előbb szabadság vagy felmondás? A felmondási idő megszakítható szabadság miatt?
Nagyon megköszönném, ha valaki segítene!

pazs # 2014.02.07. 13:49

Van, jelentsd be a felszámolónak. Ha a munkáltató nem, akkor majd a bérgarancia alap fizet.

Norka80 # 2014.02.07. 12:45

Üdvözlet!

Hátha tud nekem valaki segíteni...
2010.decemberben született kisfiam, előtte már 4 éve dolgoztam egy kft-nél, alkalmazottként. Azóta TGYÁS, GYED, GYES ellátáson voltam. A Kft. ellen felszámolás indult 2011. folyamán, minden dolgozót kifizettek a bérgarancia alapból, viszont mivel én felmondási védelem alatt álltam, nekem nem tudták megszüntetni a munkaviszonyomat. Ez a helyzet azóta is fennáll, a felszámolás tart, nekem viszont a kisfiam betöltötte a 3 évet, így már elvileg felmondhatnak nekem, és jogosult vagyok a nekem való juttatásokra (szabadság,felmondási idő kifizetése, végkielégítés).
Van-e esély arra, hogy ezekből valamihez hozzájutok, illetve hogyan kellene ezt intéznem.
Köszönöm előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.26. 16:14

Követelhetnek tőle egy havi távolléti díjat, esetleg további kártérítést.

joe bácsi # 2014.01.26. 14:49

Tisztelt fórumozók.A lányom szeretne kilépni a munkahelyéről.A másik helyen már várják.Szeretném megkérdezni,hogy milyen következménye van ha azonnali hatállyal kilép. Köszönöm a választ.