Családi adókedvezmény, 2014


Ildikó1227 # 2015.06.26. 16:37

Tisztelt Cím!

A volt férjem szeretné a családi adókedvezményt igénybe venni a gyermekünk után. A kérdésem az lenne, hogy ehhez kell-e a közös gyermekfelügyelet, vagy sem? Válaszukat előre is köszönöm.

baba.goa22 # 2015.05.31. 07:21

Kedves fórumozok, a könyvelőm megcsinálta az adóbevallásom, de egy másik könyvelő szerint az nem jó. Gyes mellett 4 órában dolgoztam bruttó 61 ezerért, 2 gyermek után szeretném ígénybe venni a családi adókedvezményt.
Adóalapba tartozó jövedelmem 265571 ft, 27-28-29 sorban 43356 ft áll, 55-59 42492 ft áll, a 70 sorban a vissza ígényelhető adó 85848.
Akkor most mennyi is jár vissza? Az egyik könyvelő szerint ( ezt is adtam be a navnak) jó a 85 ezres összeg, a másik szerint a 29 családi járulékos visszaigényelhető összeg jo 43 ezres.

Emesi # 2015.05.17. 10:10

Tisztelt Szakértő!
A férjem hibás 14M30-as nyomtatványt kapott, azonban a munkáltató nem tudja javítani, mert a könyvelő már 6 hete kórházban van és nem tudni mikor fog újra munkába állni. Ha beküldjük a hibás adatokkal a bevallást, jelezhetem a NAV-nak egy levélben esetleg, hogy a bevallás javítva lesz? Konkrétan arról van szó, hogy elszámoltak neki családi kedvezményt, pedig nem is kérte és nem is jogosult rá. Vagy mit csináljak ilyen esetben?

Gretzki # 2015.05.12. 10:47

Üdvözletem!

Kérdésem az, hogy fogyatékossági támogatás mellett igénybe vehető-e a családi adókedvezmény? (A kiemelt családi pótlékra való jogosultság fenn áll, de az évente ismétlődő procedúrák miatt váltottunk a fogyatékossági támogatásra)
Válaszukat előre is köszönöm!

Sassy # 2015.05.11. 13:59

Tisztelt Szakértő,

Segítségüket szeretném kérni, mind családgondozó. Az egyik ügyfél adóbevallásával kapcsolatban, hogy milyen mértékben és hogyan jogosultak családi adókedvezményre 2014-ben. A szülőknek 2 gyermeke van, akik után családi pótlékot kapnak. Azonban 2013-ban a még kiskorú lány szült, az újszülöttnek hivatalosan a nagymama lett a gyámja és Ő kapta a családi pótlékot a baba után. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben az adóbevallásban érvényesítheti-e 3 gyermekesként az apa - nagypapa is a családi adókedvezményt vagy csak 2 gyermek után.
Válaszukat előre is köszönöm!

gina80 # 2015.03.31. 11:27

TiszteltCím!

Érdeklődni szeretnék hogy a várandósság időszaka alatti családi adókedvezményt (91. nap utánit) érvényesítheti-e élettárs az év végi adóbevallásban és ha igen hogyan?

april30 # 2015.01.22. 16:13

Tisztelt Szakértők!
Párommal áprilisra várjuk első közös gyermekünket.Élettársi kapcsolatban élünk.Előző kapcsolatomból van egy 12 éves gyermekem.A gyermek után járó adókedvezményt úgy szeretnénk igénybe venni,hogy a nagylányomra én,a születendő közös gyermekre élettársam.Lehetséges ezt így vagy össze kell házasodnunk?vagy erre az évre mindkét gyermekre én,/a születendő gyermek után élettársam kéri a családi pótlékot/és jövőre kérheti az adókedvezményt is utána?
Előre is köszönöm!

jaki1977 # 2015.01.14. 11:44

Tiszteletem!

Szeretném megkérdezni válás utána az édesanyjánál maradt a lányom más lakcimen laknak ö nem tudja igénybevenni a családi adokedvezményt én esetleg nem tudom igénybe venni?

Gabicsek # 2014.11.25. 20:14

Csak ha jogosult utánuk családi pótlékra. (ami nem valószínű, mert nem saját gyermekei)

itt olvashatsz róla:

http://nav.gov.hu/…vezmeny_kalk

manóka14 # 2014.11.23. 14:04

Tisztelt Szakértő!
Az előző házasságomból van két gyermekem,akik mindketten kedvezményezett eltartottak . Eddig én vettem igénybe utánuk a családi adókedvezményt.
A mostani párommal gyermeket várunk,aki jövő év tavaszán fog megszületni.
A kérdésem: Házasság esetén a párom jogosult lesz igénybe venni mind a 3 gyermekre a családi adókedvezményt ?
Köszönöm!

Imi84 # 2014.08.08. 16:50

Tisztelt Szerkesztő!

Üdvözlöm!Olyan kérdéssel fordulnék önökhöz, hogy feleségem 16 hetes terhes és én venném igénybe a családi adókedvezményt a kitöltött nyomtatványt munkáltatómnak múlt hónap elején , (miután megkaptuk az orvosi igazolást a 90 napon túli terhességről)leadtam,amit csak orvosi igazolással fogadták el.
Ma megjött a fizetésem amin nem szerepel a kedvezmény, mivel sajnálják de "elfelejtették" bevinni a számítógépes rendszerbe,ráadásul volt egy fizetésletiltásom amit múlt hónapba levontak egy egyszeri 3800 ft-ot, és azt se vették le és még egyszer levonták azt is.Érdeklődnék, hogy utólag hóközbe ki tudják -e nekem fizetni, mivel sajnos egy fizetésből élünk, és nagyon számítottunk erre a pénzre.
Előre is köszönöm válaszát!

Tisztelettel:Jenei Imre

frytz # 2014.05.16. 08:22

Tisztelt Szakértő,

Hogyan tudjuk igénybevenni a családi adókedvezményt, ha párommal élettársi viszonyban vagyunk, jelenleg közös babánkat bárjuk (90 napon túli terhes), és az én oldalamról két gyermeket nevelünk a háztartásban? Mindkettejük kedvezményezett eltartott. Párom nem tud családi adókedvezményt igényleni, mert jelenleg nincsen munkáltatója. (munkanélkülin van)
A munkáltató felé a családi adókevezmény nyilatkozatot milyen formában kell kitölteni? Az élettársi viszony, ill. a három gyermek (2+1 magzat) miatt nem tudjuk kitölteni a nyilatkozatot. Válaszukat előre is köszönöm.

NyGAgi # 2014.04.14. 10:02

Tisztelt Szakértő,

hogyan tudjuk a családi adókedvezmény közösen érvényesíteni úgy, hogy a legjobban járjunk: házastársak 2+magzat kedvezményezett eltartottal: férj 6 órás 88.500Ft bruttóval, feleség: GYED-en 154000-ből számított 107800ft bruttóval. Ajánlották már a gyerekek megosztását, de ott hogy derül ki, hogy 3 kedvezményezett eltartott van, mert nem mindegy, hogy havi 10ezer vagy 33ezer gyerekenként és a járulékból érvényesíthető kedvezmény akkor nem játszik, ha jól gondolom?! Válaszát előre is köszönöm

ObudaFan # 2014.04.12. 07:08

Vizsozso

Ha kiskorúak, akkor kedvezményezett eltartottak.

Vizsozso # 2014.04.10. 09:45

Tisztelt Fórumozók!
Férjem kapja a családi pótlékot 3 kiskorú gyermekünk után, de a családi adókedvezményt közösen vesszük igénybe. Az adóbevallásomban beírtam mind a 3 gyermekem adatait és a férjem adóazonosítóját is. Kérdésem az lenne, hogy az adóbevallásomban a gyermekeket kedvezményezett eltartottként, vagy eltartott gyermekekként kell jelölnöm?
Előre is köszönöm a segítséget.

Kalamona72 # 2014.04.09. 11:14

Tiszteletem!
A családi adókedvezménnyel kapcsolatban szeretnék kérdezni, mert nekem nem jön ki a "matek". A párom "jól fizetett" önkormányzati alkalmazott, Br.118.000 Ft-ért. 3 gyermekünk van (mind. kedv.eltartott), a párom egy gyerek után veszi igénybe a kedvezményt. A minket érintő családi adókedvezmény a törvény szerint 206.250 Ft/fő/hó

"A családi kedvezmény a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy vagy két eltartott esetén havonta és
kedvezményezett eltartottanként 10 ezer forinttal, három vagy több eltartott esetén havonta és
kedvezményezett eltartottanként 33 ezer forinttal magasabb összegű nettó kereset áll a családok
rendelkezésére."

Én nem értem, hogy jön ki a 33 ezer forint! Ha a fenti bérből indulok ki:
Munkaerőpiaci járulék (1,5%) -1.770 Ft
Egészségbiztosítási járulék (7%) -8.260 Ft
Nyugdíj járulék (10%) -11.800 Ft
SZJA -18.880 Ft
Összesítve gyerek nélkül nettó: 77.290 Ft
Családi kedvezménnyel: nettó 116.230 Ft (és akkor még bőven marad a 206.250 Ft-ból felhasználatlan). A munkáltató ugyanakkor csak a 33 ezer forint kedvezménnyel számol, így 110.290 Ft. Miből adódik a közel 6 ezer forintos különbség?

Zsebim # 2014.04.07. 19:12

Üdvözletem!
A kérdésem a következő: Kislányommal GYED-en voltam 2013-ban. 2013 szeptemberében megszületett a kisfiam. A családi kedvezményt az adóbevallásnál hogyan kell számolnom? Azt gondolom, hogy kislányom után 12 hónapra, de a kisfiam után hogyan? 2013. március 15.-én töltöttem be a vele várandósság 90. napját, szeptember 23.-án született. Márciustól a magzati kedvezmény miatt és tovább év végéig? Az igazoláson a következő áll: GYED 2013.01.04-10.31., GYÁS 2013.10.18-12.04.Előre is köszönöm a segítséget! :) Zsebi

anne01 # 2014.04.07. 04:59

Akkor valószínűleg a munkáltató úgy gondolja, hogy a tgyás miatt nem kell aláírnia. Fel kell világosítani, hogy ettől függetlenül még mindig ő a munkáltató és csak ő jogosult aláírni, a könyvelőjét is megkérdezheti.

anne01 # 2014.04.06. 07:55

MadiGabi

Itt csak azt tudom elképzelni, hogy a párod nincs bejelentve.

efi99 # 2014.04.05. 18:10

Egyáltalán minek kell ezt oda-vissza igazolgatni?
Mvállaló igényli a munkáltatónál aztán kész. Ha mindketten igénylék jogosulatlanul, azt majd figyelje a NAV és búbolja meg a mvállalót.

nandy # 2014.03.12. 11:16

Tudja érvényesíteni.

Topto # 2014.03.11. 18:18

Tisztelt Szakértő!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha én GYES-en vagyok, akkor a férjem a gyerekünk után tudja-e érvényesíteni a családi adókedvezményt? Köszönöm

anne01 # 2014.03.04. 07:12

minnie0

Hol olvastad ezt? Szerintem valamit félreértettél.

nandy # 2014.03.03. 22:33

Nagyon új még ez a kedvezmény, így biztosat nem tudok írni. De az nem igaz, hogy az adóbevallásban nem lehet járulékot visszakérni.

minnie0 # 2014.03.01. 12:36

Már kiderítettem, hogy lehet ugyanúgy az adóbevallással igényelni, de állítólag ebben az esetben a járulékokból igénybe vehető összeget bukja az ember, mert adóbevallásnál ezt nem lehet érvényesíteni.
Ez így van?