GYED GYES külföld


rirmob # 2014.04.17. 11:26

Üdvözlöm!
Egy újabb kérdéssel kell szembenézzek:
Magyarországtól igényeltem a szociális ellátások (családi pótlék + GYED)különbözetét, de elutasítottak arra hivatkozva, hogy Romániában nagyobb volt az összeg (Családi pótlék + GYED).
Ez amiatt van így mert, Romániában GYED -et kaptam, Magyarország pedig a GYES-t számolta, arra hivatkozva, hogy nincs munkaviszonyom Magyarországon.
A kérdésem az, hogy valóban ez a számítási mód?

(A családi pótlék Romániában kb. 2000 ft., itt meg 16000 ft.
Természetesen ha a GYED-et, ill. Magyarországon csak a GYES-t adják hozzá, akkor szinte ugyanannyi.)

Válaszukat előre is köszönöm

rirmob # 2014.03.26. 07:14

Most az EU SOLVIT-hoz fordultam, várom a fejleményeket...

Krujnek Attila # 2014.03.16. 07:36

... vagy leginkább egy román munkajogászt!!! ;-)

anne01 # 2014.03.12. 21:19

rirmob

Ezzel kapcsolatban keresd meg az OEP nemzetközi osztályát.

rirmob # 2014.03.12. 14:46

Üdv!
Magyarországon lakunk a családommal, de Romániában dolgozunk.
2012-ben megszületett a harmadik gyermekünk. Ekkor kezdődött a problémánk.
Amikor feleségem igényelte a GYED-et Romániában, a lakhelye miatt (HU) visszautasították, igaz csak szóban, hivatkozva a román törvényre (miszerint Romániában is kell laknia). Nem akarták elvenni az aktákat. Amikor erélyesen kértem, hogy ezt szeretném, vagy adjanak egy elutasító nyilatkozatot, akkor inkább kijavították a címet a romániai lakcímemre (ezen a címen nem tartózkodunk), ami után megkaptuk a GYED-et.
Ma felkerestem az érintett szervet, egyéb kérdéssel, ahol azt az információt kaptam, hogy fogok kapni egy határozatot, hogy nem vagyunk jogosultak a GYED re, mert a feleségem nem lakik Romániában.
Ha a román fél megszünteti, ill. visszakéri a Gyed-et, Magyarországon igényelhetem? Vagy akkor mit tehetek?
Válaszukat előre is köszönöm