Nyelvvizsga hiánya miatt nincs diplomám


nyelvvizsga1 # 2019.03.29. 11:28
nonolet # 2018.06.29. 13:29

Azok segítenek a címzettnek... felnyitják a szemét.

Nincsenek vazelinezve, de hasznosak.

wers # 2018.06.29. 13:10

ÁÁÁÁÁ
Azért tudsz te nekem fájni. A tieidet miért tűri? Na mindegy.

nonolet # 2018.06.29. 13:07

Talán mert a moderátor nem tűri a személyeskedő tudatlan vakegereket?

wers # 2018.06.29. 07:22

tudatlan3, eltűnt néhány hozzászólásod. Miért?

tudatlan3 # 2018.06.28. 15:34

nonolet

Ezért tudsz is hol élni... szerencsédre.

Nekem és még sokan másoknak semmi baja nem lenne veled ha tudnád hogyan kell viselkedni írni ezen a fórumon.Nézz magadba olvasd vissza hogy miket és milyen stílusban írsz...

wers # 2018.06.28. 15:30

:) nah, kifelejtettem, a drótkefe - kalapács-véső finom stílust sem akarom magamnak. Jó nekem a saját irónikus kekeckedésem.

nonolet # 2018.06.28. 15:29

Ezért tudsz is hol élni... szerencsédre.

nonolet # 2018.06.28. 12:34

Ebből is látszik, hogy:

Az ész jól van elosztva az emberek között.

Hisz senki nem kevesli azt, ami neki jutott!

Még te sem...

wers # 2018.06.28. 12:25

Kedves nonolet! Magam részéről nem szertném a gondkodásodat elsajátítani. Jó lesz nekem a sajátom is.
Eddig se volt rá panasz (kivéve.... de az más kérdés :)))). És hála a jó égnek nem vagyunk egyformák.

nonolet # 2018.06.28. 12:12

wers

Szerencsére nem vagyunk egyformák.

De a jó hír az, hogy a hátrányod leküzdhető....

drbjozsef # 2018.06.28. 12:08

Nem ér ezt magadra szűkíteni... :D

wers # 2018.06.28. 11:52

Valóban megfigyeltem, hogy a gondolkodás, logikus gondolkodás nem mindig ugyanazt jelenti neked és nekem.

nonolet # 2018.06.28. 11:35

Azonban ELŐTTE már megtanulták bármiféle nyelvtan nélkül!!! a nyelvet.

Ráadásul tökéletesen, anyanyelvi szinten...ugyebár.

- -

Az iskolai nyelvtan már CSAK egy az okoskodó-okosok által kitalált nyelvi STANDARD fejekbe való beleveréséről szól.

Ami nélkül egyébként kurva jól elvan az emberfijja.

Hisz az iskolán kívül az átlagember soha nem használja a napi életben-melóban a kibaszott fölöslegesen oktatott nyelvtant!!!
Nincs szüksége mondattani, szófaji, megafaszomtudja milyen ismeretekre... csak beszél és ért.
NYELVTAN NÉLKÜL!!!

Az olvasáshoz sem kell neki nyelvtan...

Az írás az egyetlen kicsit kétesélyes.
Mert annál a beszéd egységes-standard helyesírással való írássá kódolása segíti az olvasót a megértésben.

Szóval: az egész nyelvtanból MAX a helysírási résznek van értelme.
De az sem létfontodságú.

Ezé osztán ugyé aszt tán még té is mögértöd fijacskám, hogy a nyelvtan erőttetése egy jókora marhaság.
Mer a zéletben nem köll, ezé osztán elis felejccsük ám nagyon gyorsan. A nyelvtan csak a vizsgákon köll, nomög annak aki abból él, hogy taníccsa mögosztán kutassa.
Ja mög a nyelvtan náciknak is fontos...

De még a hivatalos helyesírás is változik idővel.

Sőt a nyelvi szerkezetek is!!!

- -

Gondolom ez így kifejtve még a logikusan csak ritkán gondolkozó szőkeségednek is érthető lett.

wers # 2018.06.28. 10:32

Ne feledjük: emberek tíz-száz milliói tanulnak meg nyelveket nyelvtan nélkül :-)
A csudába, hogy tudok ilyesmiről megfeledkezni!?
(már csak azt nem tudom, emberek tíz-száz milliói minek is tanulják a saját anyanyelvüket az iskolában?) Vagy csak nekem volt nyelvtanórám?

wers # 2018.06.28. 09:48

Mondjuk nekem anno az egyik vizsgámon a fordítás olyan szöveg volt amit magyarul se nagyon értettem :) Valami magasfeszültség okozta egészségkárosodás meg valami mágneses mező stb. Szakemberek fejtegették hogy nem is káros.....

wers # 2018.06.28. 09:38

:))
Na, most már tudom.

nonolet # 2018.06.28. 09:22

Akkor kifejtem...

Manapság már lehet az interneten

  • tanulni

(rengeteg anyag van ingyen is pl. a BBC oldalán, TED videók, youtube nyelvoktató videók!!!!
de egy jó fizetős cucc sorvezetőnek és magyarázatnak pl. ez is https://www.goangol.hu )

  • ÉLŐ beszédet hallgatni, felirattal is

(naponta minél többet, érdemes a TV-t, telefont, windows-t is angolra átállítani!!!)

  • ÉLŐBEN beszélni másokkal

(chat skypon, viberen, külföldiekkel minél többet)

Egyéni tempótól és motiváltságtól függően 4-6 hónap alatt napi átlag 1-2 órát rászánva (200-400) óra sima ügy a szükséges nyelvvizsga pl. angolból

A titok nyitja, hogy

  • az elején gyorsan sok szót kell megtanulni, napi 10-15-(20) a tartható tempó, de nem csak magolni!!! hanem HALLGATNI videókon és megpróbálni "kihallani" a beszédből, nomeg KIMONDANI!!!! hangosan soxor, lehetőleg rövid gyakori mondatba foglalva.

Fontos, hogy rögtön ez elején HANGOSAN kimondva ALKOSS rövid mondatokat ANGOLUL!!!! (a tanult nyelven), nem nagy kihívás! a mondat alkotástól való félelmet páróra le lehet győzni...

Otthon napközben FOLYTON HANGOSAN kimondva beszélni magadban és másokhoz, ezzel eddzve az agyat.
(nem baj, ha a mások nem értik, majd megértik ha sokszor hallják)

Az angol (idegen nyelv tanulás) egyik nehéz része ugyanis (nekünk magyaroknak) a KÖTÖTT mondatrend, rá kell szokni fejben.
A másik nehézség nekünk, hogy a magyarral ellentétben az angolban az igeidők fontosak!!!, mert lényegi tartalmat hordozó jelentésük van.
Meg kell érteni a használatukat és BEGYAKOROLNI a képzésük módját.
Szerencsére csak 4-6 gyakran használata kell zsigerből tudni használni-érteni, a képzésük pedig nagyon egyszerű :-)
Naponta egy zsigeri szintre begyakorolható...

Szóval, az első időkben arra kell gyúrni, hogy
hogy NE a magyar gondolatot akarjuk lefordítani,
hanem angol mondatot alkossunk a gondolatunk alapján.
Illetve ne akarjuk a hallottakat lefordítani hanem csak megérteni!!!

Az agynak kell cirka 4-6 hét (napi 1 óra hallgatással kb. nulláról indulva) mire az angol beszédből stabilan és gyorsan kiszűri a hangokat-szavakat, felismeri a szóhatárokat, akkor is, ha a szó maga még nem is ismert)

De ehhez KELL a sok már ismert szó!
(ezért fontos az elején a szókincs gyors gyarapítása)

A nyelvtannal eleinte nem kell sokat szarakodni.
Elég annyit tudni, hogy

  • mi az ALAP mondatrend (kijelentő, kérdő) és hogyan készül a kérdő mondat.
  • a "be" a "do" és a "have" miként használandó és ragozandó (egyébként primitív a ragozásuk)

pl. http://www.angolhetvege.com/have

  • a 4-6 alap/gyakori igeidőt felfogni agyilag

(ez nekünk elég nehézkes eleinte, mert másként gondolkodunk ez ügyben)

Tapasztalatom szerint a motivált kezdő angolos (kb. nulláról) 20-30 óra azaz ~ 3-4 hét alatt juthat el odáig (önállóan gondolkodva, nyelviskolában sokkal több sajnos, de ők az óradíjból élnek), hogy alapfokon elgagyog, helyesen alkotott mondatokkal és a 4-6 alap igeidőt nagyjából jól használva, jelentős 500-700 szavas szókinccsel, amivel már körül tudja írni általában azt is amit épp nem tud még.
(úgy 1000 szó már az angol beszélők zöme által használt "napi élet" szókincsnél is több!!!)

Innentől a haladásnak már csak a még szűkös szókincse a fő korlátja! ésszerű eljutni 1500-2000 szóig a vizsgáig.
(~150 nap kell ehhez, kitartó tanulással)

A 2. hónaptól már lehet elkezdeni óvatosan a nyelvtannal bajlódást is, hisz a használat már zsigerből megy :-)
Azaz a már megtanult dolgok elméleti hátterét is megérteni, ami főleg vizsgához kell majd a tesztek okán.

Ne feledjük: emberek tíz-száz milliói tanulnak meg nyelveket nyelvtan nélkül :-)
Csak hallás és beszéd illetve írás-olvasás >> azaz KOMMUNIKÁCIÓ útján, nyelvtan órák nélkül...

Röviden: a nyelvtan folyamoknál sokkal gyorsabban és olcsóbban lehet egyéniben nyelvet tanulni az internet segítségével.
Bár egy jó internetes anyag nem árt sorvezetőnek, sőt!
(én mindig a goangol.hu cuccát javaslom, olcsó és jó a magántanuláshoz)

Diplomával a zsebben nem lehet komoly kihívás félév alatt az angol nyelvvizsga.
Hisz a szükséges tanulási technika már megvan :-)
(max felkell frissíteni, mert az évek során eltunyult az agy)

A gond a motiválatlanság és rendszertelenség szokott lenni!
Igenis rá kell szánni a napi 1-2 órát, ha törik, ha szakad
abban a 4-6 hónapban, főleg az első 2 hónapban.

Olyan, hogy nincs hozzá "tehetségem" "érzékem" pedig NINCS!
Hisz EGY nyelvet már tud, az anya nyelvét!
A többi már csak kiegészítés mellé... menni fog.
Bárkinek.

Azt szoktam mondani, hogy:
Akinek nem megy az dobja a szemétbe a diplomáját...érettségijét.
Mert nem tanult meg tanulni, agyilag gyönge-képzetlen maradt.

wers # 2018.06.28. 05:06

Csinálj meg végre egy szaros nyelvvizsgát!

Nem nagy kihívás az internet korában, neki kell ülni lenyomni.

???

Burn Out # 2018.06.27. 21:00

Krizantin: legegyszerűbben az iskolától tudnál tájékoztatást kérni.

nonolet # 2018.06.27. 20:41

Van lehetőség ...
Csinálj meg végre egy szaros nyelvvizsgát!

Nem nagy kihívás az internet korában, neki kell ülni lenyomni.

Krizantin # 2018.06.27. 16:53

Tisztelt Szerkesztő!
Én még 1999. szeptemberében kezdtem el a SZTE budapesti kihelyezett szakán a másoddiplomás kiegészítő képzés kommunikáció szakát. A képzés ideje alatt született gyermekeim miatt halasztottam egy évet így 2005 júniusában tettem záróvizsgát. Nyelvvizsga hiányában, akkor én sem kaptam meg a diplomámat. Kérem adjon tájékoztatást számomra, hogy lehetséges-e a diplomám kiadása nyelvvizsga nélkül? Milyen feltételekkel adható ki?
Érdekelne azért is mert a képzés kezdetekor más szabályozás volt életben, csak a halasztásom miatt (erre hivatkoztak akkor) kerültem az új törvények alá. Van-e lehetőség ennyi idő után, a diplomám kiadására. S ha igen milyen elbírálásra hivatkozva.
Köszönöm a válaszát.

Rexor # 2018.02.26. 14:04

Szerintem jár neki, a közalkalmazotti jogviszony számít.

Terusa # 2018.02.26. 13:50

Az egyik kolléganőnk kéri a 30 éves jubileumi jutalmát, de a személyzetis szerint nem jár neki, mert nem áthelyezéssel került egyik munkahelyről a másikra. Szerintem pedig az a lényeg, hogy szinte végig közalkalmazott volt és így jár neki. Az alábbi jogviszonnyokkal rendelkezik:
1983.08.15-1984.01.31 közalkalmazott 5 hó 16 nap felmondás a dolgozó részéről
1984.02.01-1989.04.16 közalkalmazott 5 év 2 hó 16 nap közös megegyezéssel
1992.08.01-2000.02.29 közalkalmazott 7 év 7 hó közös megegyezéssel
2000.03.01-2014.05.17 közalkalmazott 14 év 2 hó 17 nap lemondás
2014.05.20-2014.08.31 munkatörvénykönyv hatálya alá tartozó 3 hó 11 nap nem ismeretes
2014.09.01- jelenleg is közalkalmazott 3 év 1 hó*
Jáe-e neki vagy sem a 30 éves jubileumi jutalom?

gerbera317 # 2018.01.13. 18:58

A TO-n ezt fejből megmondják neked. Nem kéne esetleg felhívni őket?