Nyelvvizsga hiánya miatt nincs diplomám


Kevlarion # 2018.01.13. 17:03

Tisztelt Fórumozók!

Nagyon sok egymástól különböző információt hallottam azzal kapcsolatban, hogy van-e elévülési ideje a diplomának. Konkrét esetre kérdeznék rá. 2008-ban kezdtem a főiskolát, 2012-ben záróvizsgát/államvizsgát tettem. Nyelvvizsga hiányában egy záróvizsga oklevelet kaptam. Kérdésem az lenne, hogy ennek van-e elévülési ideje? Előre is köszönöm.

Edem90 # 2018.01.05. 19:16

Kedves Fórumozók!

2016 februárjába fejeztem be a főiskolát levelező tagozaton , a képzés 7féléves volt. Nyelvvizsga hiánya miatt nincs meg a diplomám. Mennyi időm van a nyelvvizsga letételére? Illetve ha ezen időn belül nem sikerül letennem akkor milyen szankciók várhatóak,csak a képzés vissza fizetése vagy ujra kell diplomázni?

Válaszukat előre is köszönöm.

kriszti02 # 2018.01.02. 07:40

Kedves Fórumozók!

2016 júniusban fejeztem be a főiskolát levelező . Nyelvvizsga hiánya miatt nincs meg a diplomám. Mennyi időm van a nyelvvizsga letételére? Régebben azt hiszem 2 év volt, most is ez van érvényben? Illetve a levelezőre is ugyanaz vonatkozik, mint a nappali tagozatra?

Köszönöm

cool84 # 2018.01.01. 10:50

Az lenne a kérdésem, hogy az államvizsga sikeres letétele után mennyi időm van a nyelvvizsga bemutatására? Van-e elévülési idő, ami után bukik a diploma?

BARA7 # 2017.10.04. 13:36

Nem is csak a nyelvvizsgával lenne probléma,hanem ha már megvan ,akkor mennyi idő mire az ember a kezébe kapja az oklevelet?Ugyanis júniusban megkaptam a sikeres nyelvvizsgáról a bizonyítványt,majd bementem a főiskolára, hogy bemutassam.Mondták is a tanulmányi osztályon ,hogy egy hónap mire kész lesz.Eltelt az egy hónap ,kettő ...Most sincs még kész.Ilyen sok idő lenne kiállítani egy oklevelet vagy úgy vannak vele,hogy ha eddig ráért akkor most mit hivogatom őket??Majdnem minden héten felhívom a tanulmányi osztályt , hogy készen van-e már az oklevél,most már 3 hónap után azt a választ kaptam,hogy félig kész csak aláírásra vár.Ki tudja mennyi idő??

nonolet # 2017.09.27. 21:47

A nyelvtanuláshoz manapság az internet adja a tanulás zömét!

A nyelvtanár a diplomához szükséges vizsgához alig-alig kell.

Max azért, hogy amit nem tudsz megérteni a netről azt helyre tegye
Hisz a záróvizsgáig eljutva önállóan tanulni már megtanultál, elvben! bármit, nyelvet is :-)

Ugorj neki pl. ennek: goangol.hu
Önálló tanuláshoz igen jó anyag.

Az előírt nyelvvizsgához NEM a nyelvtan tudás a lényeg!!!

Hanem

  • a szókincs (úgy 1000-1200 szó bőven elég)
  • a mondat alkotás technikai készsége
  • a HALLÁS utáni megértés
  • a megszólalni merés !!!!

A szókincs könnyen növelhető.
Naponta 6-8 új szó nem igazán kihívás.
párperc aktívitás és napközben a mellékidőben
a passzív hallgatás-olvasás elég hozzá...
(hajtósan 15-20 sz/nap sem lehetetlenség)

A hallás utáni értésnek egy titka van.
Sok-sok angol szöveget KELL hallgatni napközben.
TV, rádió, internet, zene mindig amikor csak lehetséges szóljon a füleden angol szöveg...

A mondat alkotási készség elérése az első nehéz dió.

Mert ehhez meg kell szokni, hogy

  • NE magyarról akarj fordítani!

hanem

  • eleve a tanult nyelven alkoss

Ez egy nehéz folyamat, több hétig is eltarthat, mire rááll az agy, és ismerni kell hozzá a szó rendet! is.
Mert a legtöbb szóba jöhető nyelvnél ez erősen KÖTÖTT, (angol, német, stb.) ellentétben a magyar nyelvvel.
Plusz mások az idiómák is, ezért meg kell őket tanulni, magolással.

A második nehéz dió a megszólalás...
Sokan félnek, hogy helytelen lesz
amit mondnak és ezért nem beszélnek.

Tojni rá! majd javul idővel.
A gyakorlat teszi mestert :-)

-

Jó pár rokon gyereket vezettem már rá a fentiekre.
Akik évekig jártak nyelvórákra kb. nulla eredménnyel.

Vedd észre a nyelvtanár NEM ÉRDEKELT abban,
hogy te előre haladj!!! hisz abból él, hogy
nyelvórákat ad le neked, lehetőleg minél többet.

Szóval, ess neki magad.
Nem atomhasításról van szó!

Használd a képzésed során felszedett készségeid.
Elemezz, érts meg dolgokat...

A vizsgához szükséges nyelvtan pár óra alatt átlátható.
HA! nem nyelvórai (lassított) stílusban akarod felszedni.

Sokkal több időt és energiát kíván

  • a szókincs bővítése és
  • a hallás utáni értés fejlesztése

Ezek viszont a holt időkben is fejleszthetők,
mivel nem igényelnek komoly koncentrációt, sőt
tudat alatt is működnek, csak szóljon a füledben...

-

Egy angol "diploma" vizsgához cirka 400-500 órát kell a nyelvvel foglalkozni az átlagos képességű diplomás jelöltnek. Ebből úgy 150 óra, ami koncentrált figyelmet kíván.

Heti 4x1 óra koncentrált időt FIX-re véve a tanulás során
ez bizony ~8 hónap lesz... ha mellé még napi 1-1,5 óra lazább tanulási idő is társul.

Azaz minden nap 1-1,5 óra laza és heti 4 napon előtte 1 óra koncentrált tanulási idő.

Vagyis heti 7...10 + 4=11...14 óra, ha törik, ha szakad.
Akkor tartható a ~8 hónap, nulláról kezdve is.

Tessék szépen beiktatni a napirendbe
a szükséges időt és BETARTANI! is.

A könnyen tanuló és jó nyelvérzékűek
persze
akár a fele/harmada idő alatt is célt érhetnek.
(főleg, ha sok holtidős tanulási órát ügyeskednek össze)

A lényeg az önképzés és a betartott napirend!

Az önképzéshez pedig a goangol.hu vagy éppen a gonemet.hu tényleg jó cucc (szerintem), már többszörösen kipróbálva.

Mara70 # 2017.09.27. 19:27

Kedves Fórumozók!

Pro-kontra elhangzott miért kell nyelvvizsga, és miért lehetnének toleránsak a leendő diplomásokkal szemben.
Javaslom mindenkinek, aki véleményt formál próbálja ki, és csinálja végig az egész folyamatot.

Ha felnőttként úgy döntesz a szakmádban előre akarsz jutni és szeretnél megélni is a fizetésedből elkezded a főiskolát.
Oké eljutsz a záróvizsgáig család, ünnep félre, hogy sikerüljön. Igen ám, de ott a nyelvvizsga. A fősulit még kinyögte a családi kassza, és 3 óra alvás 8 óra munka, otthoni dolgok gyerek tanul, apa tanul te megteljesíts és még tanulj. Majd újra és újra tedd ezt meg, hát gratula annak aki normális marad ezek után. Oké megvan a pénz a nyelvtanárra, de amikor neked jó neki nem heti egy alkalom halottnak a csók. Közben a munkahelyen egyre esősebb a nyomás, otthon szintén aztán egyszer csak megtörsz, beteg leszel, de nem eléggé ahhoz, hogy mentes legyél a nyelvvizsga alól (mert idézem az orvost " aki nem lát az szemüveget kap, aki nem hall az meg hallókészüléket" tehát nincs igazolás, hogy nem hallasz, pedig nem hallasz, és készülékkel sem. Egy nyelvvizsgánál meg ott a labor.......
Ami a megszerzett nyelvvizsgákat illeti röviden a hely,ahol dolgozom nyelvvizsga pótlékot fizet, de a nyelvvizsgával rendelkező közel ötven fő közül jó ha hármat hívhatunk fordítani, mert a többi arra hivatkozik már elfelejtette.
Igen fontos lenne, hogy kommunikáljunk az anyanyelvünkön kívül még legalább egy idegen nyelven, de akkor könyörgöm miért nem hallgatnak a döntéshozók azokra a szakemberekre, akik évtizedek óta mondják, hogy nálunk a legnagyobb a nyelvtanításra fordított órák száma, a hatékonyság meg a legkisebb. Valami nem oké.
És igen, ha nem külkeres, vagy nyelvtanár akarok lenni, miért is kéne más nyelvet beszélnem, attól leszek jó a szakmámban, ha lovari, eszperantó, angol, vagy teljesen mindegy milyen nyelven beszélek, szerintem nem.

nonolet # 2017.07.21. 14:38

"a nagyobbiknak sem ment elsőre, a kicsi most küzd."

Aztán mégis ment :-)

A kicsinek is menni fog, csak bele kell tenni a szükséges energiát...

chava # 2017.07.21. 10:10

Maya66 Te valami nagyon elszigetelt álomvilágban élsz.

"A minap a Tv-ben elhangzott, hogy 11 ezer diploma ragadt benn a nyelvvizsga hiánya miatt. Ez nagyon nagy szám! Miért nem kezdenek ezek az emberkék aláírás gyűjtésbe, népszavazás kezdeményezésébe?"

11 ezernek bent ragadt, több százezer pedig egyszerűen megcsinálja, és nem sír.

"Számos országban nincs ilyen mérce. Miért is kell egy magyar embernek a Magyarországon megszerzett magyar diplomájához németül, angolul, eszperantóul, stb. beszélni???"

Azért nincs a többi országban ilyen mérce, mert ott természetes, hogy a lakosság nagyobbik része folyékonyan beszél az anyanyelvén kívül még legalább egy idegen nyelven...

"aki 10 éves koráig nem hallott más idegen nyelvet, az nem lest képes idegen nyelvet elsajátítani.Többek között ezért nem fogjuk tudni soha, de soha integrálni a ,,menekültek" nagy részét pl. az eritreaikat".

Biztos vagyok benne, hogy szoktad nézni a köztévét, ahol észre kellett volna venned, hogy a komisz migránsok milyen folyékony magabiztossággal nyilatkoznak angolul... ez gyenge példa, de nincs igazad, nem ezért ütközik nehézségbe az integráció...

"Amikor küzdünk a magyarság megmaradásáért, külhonban magyar iskolákat hozunk létre, segítjük a nyelvünk megmaradását segítő megnyilvánulásokat -ezzel szemben itthon megköveteljük egy idegen ország nyelvét a Magyar egyetemen, a Magyar tanulóktól".

Szerintem meg Soros lelkén szárad, hogy ezek a szegény magyar diákok rá vannak kényszerítve, hogy ékes magyar nyelvünk helyett, legalább egy világnyelven meg tudjanak szólalni.

nonolet # 2017.07.21. 09:39

"ez nagyon sértő"

Az értő olvasásban nem vagy jó... ez biztos!

Miért is lenne sértő az a kitétel?!
Nem fogtad fel és ezért durrogsz.

A nagy tudású diplomásaid simán letennék
a B vizsgát 200-400 óra nyelvtanulás után.
Ez tuti!

Mert ők agyilag rendben vannak.

-

Szerintem olvasd el újra és újra a kitételt
és gondolkozz rajta, amíg végre megérted.

Bízom benned... menni fog!

nonolet # 2017.07.21. 09:34

"aki 10 éves koráig nem hallott más idegen nyelvet, az nem lest képes idegen nyelvet elsajátítani"

Jajj ne már!
Valamit nagyon félre értesz a témában olvasottakból.

Nem feltétlenül lesz késpes anyanyelvi vag yazt közelítő szintre.

De egy B nyelvvizsga a diplomához az igen gagyi szint ám!!!

Nézz már utána a dolgoknak, hülyeségek terjesztése
helyett...

-

Az aki nem képes a B nyelvvizsgát összehozni
és nem a saját lustasága! ennek az oka.

Az ne akarjon már diplomát, mert agyilag gyönge hozzá...

nonolet # 2017.07.21. 09:28

Biztosan van olyan is aki nem tud levizsgázni, de attól függetlenül jól beszéli az adott idegen nyelvet

Dehogynem!

Voltál már ilyen vizsgán?!
Aligha... különben nem írnál ekkor a butaságot.

A vizsga NAGYOBB része beszédértés és beszédkészség!!!
Egy igen kis része csak a nyelvtan.

Aki BESZÉLI a nyelvet az lefog vizsgázni belőle ...elsőre!!!! a diplomához szükséges B szinten.
(mivel csak meglepően kicsi eredmény % kell a sikerhez)

Aki (mint írod) JÓL BESZÉLI az pedig a felsőfokú C szinten is!

  • *-

Szóval, aki élőben beszédképes NAGYJÁBÓL, nos
annak nem kihívás a diplomához a B nyelvvizsga!!!!

Vadsuhanc # 2017.07.21. 08:46

Nem szorosan a témához tartozik....

Egyik ismerősöm az akkori Szovjetunióban végezte el az egyetemet. A szakdolgozatát is oroszul írta és nyilván vizsgák is ezen a nyelven történtek. Ott kapott munkát is pár évig ott élt s dolgozott.

Majd hazatért az akkor már nem Szovjetunióból.

Itthon a harmadik sikertelen nyelvvizsgája után a b...átok Ti s....a a q.. stb stb vel búcsúzott el a bizottságtól.

Szóval van, aki megpróbálja sokszor még sem adják meg neki és nem biztos, hogy azért mert nem tudja a nyelvet.

Maya66 # 2017.07.21. 08:36

,,Csak az agyilag hibásak nem tudnak nyelvet tanulni.
Az olyanok viszont nem szoktak felsőfokú oktatásba járni..."

ez nagyon sértő
számos nagy tudású, diplomás embert ismerek jó magam is (szerintem te is), akiknek nincs nyelvvizsgájuk,- az én korosztályomnak nem is volt kötelező - nem beszélnek idegen nyelvet tök mindegy mi okból kifolyólag.

Ez a 11 ezer vagy 60 akárhány ezer emberke is, lehet kiválóan teljesítette a választott szak minden elvárását, de nincs nyelvérzéke és nyelvvizsgája nincs. Tényleg ezt gondolod,amit írtál?

Maya66 # 2017.07.21. 08:31

,,Valóban és az utóbbi párszázezer évben kb. az utolsó tudatlan bevándorlónak is mindig sikerült megtanulni,
ha akarta...

Ez sem egészen igaz. Lásd: nyelvi sorompó (nem én találtam ki, olvass erről szóló tanulmányokat) a lényege, aki 10 éves koráig nem hallott más idegen nyelvet, az nem lest képes idegen nyelvet elsajátítani................Többek között ezért nem fogjuk tudni soha, de soha integrálni a ,,menekültek" nagy részét pl. az eritreaikat.
Természetesen vannak olyan átfedések, hogy a román hamar megtanul olaszul...de ebbe nem mennék bele.

Maya66 # 2017.07.21. 08:25

"Aztán OTT MÉGIS MEGTANULJA NYELVET!!!
Sokkal rövidebb idő alatt."

Biztosan van olyan is aki nem tud levizsgázni, de attól függetlenül jól beszéli az adott idegen nyelvet. Olyan is van, akinek nincs hozzá készsége, stb.
Szóval nem biztos hogy ott tanulja meg a nyelvet, csak a vizsgán nem ment át.

Nem én állítom, a nyelv az készség. A rajzot és az éneket sem lenne ildomos osztályozni hasonló okok miatt.

nonolet # 2017.07.19. 19:08

"Akinek 1-2-3 nekifutásra nem sikerül, az elmegy külföldre"

Aztán OTT MÉGIS MEGTANULJA NYELVET!!!
Sokkal rövidebb idő alatt.

Ugye érzed az ellentmondást...?

nonolet # 2017.07.19. 19:06

A nyelv az készség

Valóban és az utóbbi párszázezer évben kb. az utolsó tudatlan bevándorlónak is mindig sikerült megtanulni,
ha akarta...

Csak az agyilag hibásak nem tudnak nyelvet tanulni.
Az olyanok viszont nem szoktak felsőfokú oktatásba járni...

Igen van akinek könnyebben megy van akinek nehezebben.
De egy leendő diplomásnak nem lehet kérdés, hogy menni kell!

Csak a saját lustasága miatt nem lesz kész időre, ennyi.

Maya66 # 2017.07.19. 16:47

"A nyelvvizsgával az baj, hogy
ahhoz valóban kell tanulni is."

Én azt látom, hogy az Egyetemen (legalábbis ahová jelenleg a kisebbik gyermekem jár) a kötelező és választott tárgyakból ugyancsak kell tanulni.

A nyelv az készség (ezt nem állapítottam meg, de olvastam néhány tanulmányt) kérdése. Én magam 3-mas tanuló voltam, sőt volt amiből kettesre érettségiztem. Viszont óvodától a gimi végéig tanultam a németet, így folyékonyan beszélem a nyelvet; nekem még jött ehhez az orosz, az is megy, majd az angol és most vénségemre a portugállal is nagyon jól állok. Nem erőltetem meg magam, egyszerűen a nyelvekhez láthatóan van érzékem. Állítom jobban beszélek angolul és németül , mint sok nyelvvizsgával rendelkező (ezt tapasztalatból állítom). Persze ez csak az én véleményem.

Más mérce is lehetne a diplomához.

Akinek 1-2-3 nekifutásra nem sikerül, az elmegy külföldre és ha nem a tanult szakmában, akkor pincérként, takarítóként stb. elhelyezkedik, mert elege lesz ebből a rendszerből. Ahol élek, már alig van fiatal....
Igaz, valószínűleg akkor is elmennek, ha megszerzik a diplomát...........

Szóval szerintem ez nincs így jól. És abban is igazam van, hogy számos jól működő fejlett országban nincs ilyen elvárás a diplomához.

Kedves Rexor, a Borsodi, Szabolcsi és kitudja hány megye kis, közepes településein a családoknak nem hogy számítógépre, internet hozzáférésre, de ennivalóra alig van pénze. Sajnos ez a való világ. Sok gyereket korrepetálok itt ahol élek, felháborító, amikor olyan házi feladatot kapnak, hogy az internet segítségével old meg ezt vagy azt..............100-ból ha 1.nek van.
Nekem van net. de minden gyerekkel nem tudok foglalkozni, pedig higgye el, a gyerekeken nem múlna, ők vágynak a tudásra, csak lehetőségük nincs.

Persze lehetne erről pro és kontra hosszan vitázni, ami jó, mert legalább beszélünk róla és nagyon jó, hogy ezt kulturáltan is meg lehet tenni.

nonolet # 2017.07.19. 12:39

"A 11 ezer az nem sok úgy 10% lehet."

Megnéztem KSH-nál... 68 ezer körüli az esetszám.
Tehát 11/68=~16% azaz kb. minden 6. diák érintett.

nonolet # 2017.07.19. 12:33

Maya66

Kell az a nyelvvizsga!

A 11 ezer az nem sok úgy 10% lehet.

Ennyi lusta diák akad...

Közülük csak kis % az aki valami valóban nyomós okból nem szerezte meg. A zöm azonban simán lusta és kész.

A nyelvvizsgával az baj, hogy
ahhoz valóban kell tanulni is.
Sőt a tanultakat alkalmazni tudni...

Azaz olyan dolgok szükségesek hozzá, mint

  • szorgalom
  • kitartás
  • rendszeresség
  • analízis
  • szintézis

Csupa olyan készség, ami egy diplomástól elvárható!!!
Ha egy nyelvvizsgát sem tud abszolválni évek alatt,
akkor a diplomára sem igazán alkalmas... lássuk be.

Pont ezért nem is kapja meg.

-

Pont ezért lesz (remélem mielőbb) eleve felvételi követelmény a nyelvvizsga, mert jó szűrő is egyben.

Lássuk be az internet korában nem nagy kihívás egy ilyen nyelvvizsga, amit 3-400 óra tanulással lehet abszolválni,
simán.

Pláne egy diplomára készülőnek.
Aki benne van a tanulási rutinban!

Rexor # 2017.07.19. 11:49

Még egy dolog: manapság az internet elterjedésével még azt is egyre kevésbé lehet mondani, hogy nincs lehetőség a nyelvtanulásra.

Rexor # 2017.07.19. 11:48

Azzal egyetértek, hogy nem a nyelvvizsgától fog valaki idegen nyelven beszélni.

De azzal teljesen egyetértek, hogy aki diplomát szerez -teljesen mindegy hogy milyen szakon - az beszéljen legalább angolul. Nem a papíron van a hangsúly, hanem a nyelvtudáson. Ez mondjuk csak az első lépés, az lenne a legjobb ha már általános iskola/középiskola végén is beszélnének idegen nyelvet.

Sajnos tényleg nagyon alacsony az idegen nyelvet beszélők aránya és ez nem jó. Legfőképpen egyébként saját magával szúr ki aki nem tanul nyelvet, de ez nem hiszem hogy azt jelentené hogy a magyar nyelvet el kell felejteni. De sajnos az az igazság, hogy magyarul nem beszélnek többen mint New York összlakossága...

Maya66 # 2017.07.19. 08:05

Kedves Fórumozók!
Sorra olvasom itt és más honlapokon is, hogy milyen sokaknak nem sikerül teljesíteni a nyelvvizsgát -kinek az idő, kinek a pénz, másnak egyéb okok miatt.
Én már túl vagyok az 50 évemen, nincs nyelvvizsgám, mivel a foglalkozásom nem követelte meg. Ettől függetlenül 4 nyelven beszélek, értem az adott nyelveket és tudok kommunikálni is. Ezt csak azért írom, mert tapasztalatom alapján a nyelvvizsga, ha később az illető nem használja a tanult nyelvet, bizony a megszerzett tudás elkopik.
A lányaimnak már szükséges volt a nyelvvizsga, a nagyobbiknak sem ment elsőre, a kicsi most küzd.
Én semmi értelmét nem látom a nyelvvizsgának. Akinek szüksége van a tudásra, az megszerzi.Bizonyos szakmákban, tudjon kommunikálni az illető, de pl. egy óvónőnek minek? Miért ne lehetne a szakmájában kiváló...és sorolhatnánk még példákat.
A minap a Tv-ben elhangzott, hogy 11 ezer diploma ragadt benn a nyelvvizsga hiánya miatt. Ez nagyon nagy szám! Miért nem kezdenek ezek az emberkék aláírás gyűjtésbe, népszavazás kezdeményezésébe?
Számos országban nincs ilyen mérce. Miért is kell egy magyar embernek a Magyarországon megszerzett magyar diplomájához németül, angolul, eszperantóul, stb. beszélni???
Én értem, hogy ez valamiféle jogszabályon múlik, de láthatóan nem jó és 11ezer ember megszenvedi ezt. Ami nem jó, azon változtatni kell és azoknak, akik ebben érdekeltek.
A nyelvvizsga csupán a magántanároknak, a vizsgaközpontoknak jó. Miért nem tesz ez ellen senki?

Azt egyébként még megérteném ha az UNIó-ban lenne egy hivatalos nyelv minden uniós tagország számára. Legyen az angol, de akkor azt követeljük meg mindenkitől, annak még lenne is némi értelme.
Most viszont ez csak pénzlehúzásnak és akadálynak tűnik, hiszen hol lehet összehasonlítani az eszperantó és az angol nyelvet, annak megtanulását.....és mégis a diploma megszerzésénél ez nem számít.

Amikor küzdünk a magyarság megmaradásáért, külhonban magyar iskolákat hozunk létre, segítjük a nyelvünk megmaradását segítő megnyilvánulásokat -ezzel szemben itthon megköveteljük egy idegen ország nyelvét a Magyar egyetemen, a Magyar tanulóktól.

Én a 11 ezer emberke helyében a sarkamra állnék, hiszen láthatóan nem jól van ez így.

Mindenkinek minden szépet és jótT

Scales # 2017.07.02. 20:07

Ez a szabály ismeretei szerint azokra vonatkozik, akik 2012-ben kezdték meg tanulmányaikat. A hallgatói szerződésekkel együtt lépett hatályba.