bérkiegészítés


capisca # 2014.10.15. 11:47

Kedves szuszika!

Közös megegyezést aláírtál, ráadásul két éve, ezzel már nem sok mindent lehet tenni.

szuszika56 # 2014.09.19. 05:53

Kedves Ügyvéd Úr!

Két éve (még a főváros fenntartásában) működő egyik intézmény megszűnt, ahol kaptam munkáltatói döntésen alapuló bérkiegészítést (határozatlan időre )!! Az önkormányzat működésében lévő GSZ munkaügyise készített egy Megállapodást az áthelyezésről, aminek az egyik pontja tartalmazta, hogy csak bizonyos ideig kapom ezt a bérkiegészítést.
Kérdésem: jogos volt-e az áthelyezésről szóló Megállapodásba egy ilyen pontot belevenni, hiszen, ha nem írom alá magát a megállapodást az áthelyezésről, akkor nem biztosított volna az önkormányzat munkahelyet. Sajnos már 55 év feletti vagyok, így nem sok esélyem lett volna a munkaerőpiacon egy új munkahelyet találni.
Igaz, hogy aláírtam a megállapodást, de nem tudtam mit tenni. Nekem ez a bérkiegészítést nagyon sok pénzt jelent, hiszen a KLIK állományában lévő iskolatitkárok a minimálbért keresik, azaz bruttó 118 000.- forintot, úgy, hogy bérkiegészítést kapnak, hogy ezt elérjék.
Lehetne-e valamit visszamenőleg kezdeni ezzel az üggyel, hiszen ennek már két éve.

Köszönettel:
Szuszika