munka űgy


MACSKAJANCSI # 2014.10.26. 20:20

és a jelenléti ívre mit írnak a dolgozók?
a 7,5 órát?
mert ugye az lenne a bérelszámolás alapja.
és ha a munkaszerződésben napi 8 órás teljes foglalkoztatás van kikötve, akkor azt kell kifizetnie.

ez miért van minden hozzászólás végén?
már elnézést, de hogy lehet ezt normálisan értelmezni?
"?dv érdeklödni szeretnék a kicsi lányom nevén van egy kicsi érték? ház 9 éves annak idején tartozásunk volt és az ö nevére vett?k meg a házat"

samesza # 2014.10.25. 09:27

köszönöm


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.25. 00:41

A megyei Munkaügyi Felügyelőséghez bejelentést tehetsz, akár névtelenül is.

Ezeket az adatokat kell megadni:

  • A bejelentéssel érintett személy, gazdálkodó szervezet neve, lakcíme, székhelyének címe.
  • A bejelentéssel érintett ingatlan, épület, telephely stb. megjelölése.
  • A bejelentés tárgya, a probléma részletes leírása, továbbá a bejelentés szempontjából lényeges körülmények.
  • A panaszos, ill. bejelentő személyes adatai (nem kötelező, kérhető adatainak zárt kezelésére).
  • Esetlegesen nyilatkozat arról, hogy hozzájárul-e az adatai nyilvánosságra hozatalához a bejelentés alapján esetlegesen lefolytatandó eljárás során.

A munkaügyi ellenőrzésről szóló törvény http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

samesza # 2014.10.24. 20:23

köszönöm ezt tudják ök is illetve tudjuk csak az a baj hogy nem tudunk mit csinálni ha szolunk akkor jön a kirugás ezt meg nem szeretné senki inkább tűr mindenki és nyomja a melot 3 műszakban


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.24. 19:55

Nem jogos.

samesza # 2014.10.24. 19:53

köszönöm de sajnos ezen a helyen csak 7.5 orát vizetnek és semmiféle potlékot nem adnak


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.24. 19:28

:) Bocsánat, válaszolni akartam.

Szóval más helyen is így kell ledolgozni az 5 napos ebédidőt, főleg olyan helyeken, ahol nyitvatartás van.

Ebben az esetben természetesen napi 8 órát kell elszámolni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.24. 19:24

köszönöm én csak azt szeretném megtudni hogy jogosan kell dolgozni vagy nem mármint szombatonként mindenféle potlék nélkűl

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.24. 14:46

Ne nyiss minden kérdésednek új rovatot! Hess vissza az eredetibe, és válaszolj a kérdésemre! Akkor majd a tiédre is lehet válaszolni.

samesza # 2014.10.24. 14:12

szeretnék választ és köszönöm elöre is


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

samesza # 2014.10.24. 11:41

köszönöm én csak azt szeretném megtudni hogy jogosan kell dolgozni vagy nem mármint szombatonként mindenféle potlék nélkűl


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene