Bárkinek bármikor fel lehet mondani?


Krujnek Attila # 2014.11.02. 08:15

Érdekes az interjúban Cs. Zsolt felvetése, mely szerint általában "az alacsonyabban képzett és kevésbé tájékozott munkavállalói csoportot gyakrabban éri a méltánytalan, adott esetben jogellenes munkáltatói intézkedések problémája".

Vagyis a betanított munkásokat, 8 általánost végzett dolgozókat ezek szerint könnyebb hülyére venni.

Amúgy részben meg is érdemlik azok az emberek, akik minden sz@rt aláírnak (gondolkodás nélkül), amit éppen az orruk alá tesznek.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.30. 12:36

Azzal nem véded meg magad, hogy próbálsz belekötni minden lehetséges módon. A jog a "jogos védelem" határait szűkebben húzza meg.

piroskatica # 2014.10.30. 10:27

Nem is vártam mást Tőled!!! Semmit sem tudsz,csak ítélkezel.Véletlenül sem jutott még eszedbe,hogy lehet ő kezdte a dolgokat és én csak próbálom megvédeni magam? Attól,hogy ott a neved előtt a Dr. még nem vagy különb ember az átlagnál,pedig a többi rovatból ítélve azt hiszed ez így van.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.30. 07:02

A többi rovatodból ítélve magad is megteszel mindent azért, hogy kivívd az ellenszenvét.

huntah # 2014.10.30. 06:51

Pl. bizonyítékot gyűjteni. Végy egy mobiltelefont...

piroskatica # 2014.10.30. 05:41

Pedagógus vagyok,önkormányzati fenntartású intézményben,így szerintem a hasznossági mutató kérése nem lenne túl hasznos.Beosztott vagyok,nekem igazából az intézményvezető a munkáltatóm,de mégis a polgármester intézi ezeket a dolgokat(szerintem törvénytelenül).Azt mondta a pedagógiai munkámmal semmi baj,de neki nem vagyok szimpatikus így mindent el fog követni,hogy elmenjek.Már áthelyeztetett,elvette a bérpótlékomat,visszasorolt a ped.bértáblában(amit minisztériumi állásfoglalás után 4 hónap után helyreállítottak),havonta behívat a hivatalba,vagy ő jön az intézménybe és követeli,hogy mondjak fel stb. Hosszan tudnám s sorolni. Ilyenkor mit lehet tenni?

huntah # 2014.10.29. 19:09

Fordítva is elsülhet a dolog. A kérdéses munkához köthető pénzügyi haszon kimutatása igencsak szubjektív tud lenni, pl ügyintézés-adminisztráció esetén, ami nyilván nem mérhető négyzetméterben.

  1. Ha a munkáltató ügyesen kihoz egy jó alacsony arányt, az hogyan vezet megoldásra?
  2. Éppenséggel az is kiderülhet, hogy valóban veszteséges az adott munkavállaló alkalmazása.
Dr.Attika # 2014.10.29. 18:05

Küldjön egy ajánlott tértivevényes levelet a munkáltatónak, amelyben azt kéri, hogy minősítse az Ön munkáját, kérje a hasznossági mutatót. (kifizetett munkabér/végzett munka eredményeként realizált pénzügyi haszon) Adjon 30 napos határidőt.
Ez a megoldás.

piroskatica # 2014.10.29. 12:58

Tőlem nagyjából egy éve próbálja kicsikarni a munkáltatóm a közös megegyezést,mivel ebbe nem mentem bele most megpróbálnak ellehetetleníteni és kikényszeríteni,hogy magamtól mondjak fel.

Krujnek Attila # 2014.10.29. 06:03

Egy érdekes kerekasztal-beszélgetés a témáról:

http://munkajogportal.hu/…het-mondani/

Engem érdekelne, hogy kitől kényszerítettek már ki közös megegyezést és milyen fenyegetéssel?