munkanélküli segély...


Zengőbérci # 2014.11.27. 13:30

Én sajnos gyakran találkozom azzal, hogy a kolléganők az ügyfeleket inkább elküldik, minthogy határozatot kelljen hozni.

Zengőbérci # 2014.11.27. 13:28

visszamentem a munkanélkülire,ahol elutasítottak.
Azzal indokolták ,hogy újra kell számolniuk az 1 évet és az nekem így nincs meg,mert 1 hónapot már felvettem.

Én azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy a szóbeli elutasítás (ügyfél elküldése) nem jogszerű.

Számomra nem derül ki, hogy szóban elküldték, vagy a fentieket írásba foglalták.

Zengőbérci # 2014.11.25. 14:41

Zita001#e-mail 2014.11.11. 12:42
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni..
Elmentem munkanélküli segélyre 57 napra állapították meg a segélyemet.1 hónap után találtam munkát.
Visszamondatták velem a munkanélkülit és 1 hónap után kirúgtak. Mivel nem merítettem ki a ki az álláskeresési járadékomat,visszamentem a munkanélkülire,ahol elutasítottak.
Azzal indokolták ,hogy újra kell számolniuk az 1 évet és az nekem így nincs meg,mert 1 hónapot már felvettem.
Ez jogos lenne
Előre is köszönöm válaszukat...

Előfordulhat, hogy igazuk van, azonban az elutasítást alakszerű közigazgatási határozatba kell foglalni, részletesen indokolni kell, meg kell jelölni a vonatkozó jogszabályokat (szakaszt is!) biztosítani kell a jogorvoslat (fellebbezés) lehetőségét és az ügyfél részére 1 pld-t át kell adni/ki kell postázni.

A szóbeli elutasítás nem jogszerű!

Érdemi választ csak a határozat birtokában (rendelkező részének és indokolásának ismeretében)lehet adni.

Zita001 # 2014.11.11. 11:42

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni..
Elmentem munkanélküli segélyre 57 napra állapították meg a segélyemet.1 hónap után találtam munkát.
Visszamondatták velem a munkanélkülit és 1 hónap után kirúgtak. Mivel nem merítettem ki a ki az álláskeresési járadékomat,visszamentem a munkanélkülire,ahol elutasítottak.
Azzal indokolták ,hogy újra kell számolniuk az 1 évet és az nekem így nincs meg,mert 1 hónapot már felvettem.

Ez jogos lenne

Előre is köszönöm válaszukat...