előző évi szabadság és túlóra kifizetése


efi99 # 2015.01.27. 10:09

Ha nem volt külön megállapodás az évre (ami szólhat arról, hogy a pótszabadságokat a köv év végéig vagy - KSZ-ben - arról, hogy az összes szabi egynegyedét köv márc 31-ig adhatják ki) akkor tárgyévben ki kell adni. /123. § (1)/
A szabadságot a munkáltató adja ki (még azt is, amivel te rendelkezel /7 nap/, csak utóbbiakat a kért napokon) így magyarázattal ő tartozik, hogy miért nem adta ki.
Továbbá: 125. § A munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt meg kell váltani.

BodnarJ # 2015.01.25. 08:15

Üdvözlök mindenkit!

Egy nagy állami szervezetnél dolgozom közalkalmazottként.
Előző évben sokszor nem engedtek szabadságra, illetve mikor le tudtam menni azt sem a szabadság terhére, hanem a túlórából adták ki.
Így történhetett meg, hogy erre az évre áthoztam 13 szabadságot és 55 túlórát.
Hónap végén megszűnik a munkaviszonyom és a munkahelyi vezetőm azt mondja jogilag nem lehetséges az összes szabadságom és túlórám kifizetése, és amit ki lehet fizetni azt is kérvényeznem kell és meg kell indokolnom benne miért nem vettem ki az előző évben a szabadságot.
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a munkaviszony megszűnésekor minden meglévő szabadságomat és túlórámat kötelesek-e kifizetni vagy tényleg megtehetik azt, hogy ez részét nem fizetik ki?

Köszönöm.

BJ