jogellenes felmondas


Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.27. 12:19

A tényleges kárt kell megtéríteni. Az elmaradt jövedelem annyi, amennyi. (Nincs már átalánykártérítés. Illetve van, de külön kérni kell, és az összege alig valami.)

mz72 # 2015.01.27. 12:17

Köszönöm szépen válaszod!Akkor ha jól értelmezem max.12 havi lehet a kártérités összege,de csak annyit itél meg a birosag ahány hónapig nem tudtam elhelyezkedni?Kirugásom és új munkahelyem között 9 hónap telt el ,ezalatt 1 hónap munkaviszonyom volt,akkor 8 havit kaphatok legfeljebb?

Sherlock # 2015.01.27. 09:40

Változtathatsz.

Szerintetek hány havi kártérités az,amit általában megitél a biróság?

Hogyhogy hány havit ítél meg? Annyi a kártérítés, amennyi a károd. Az elmaradt jövedelem címén kapott kártérítés nem lehet magasabb 12 havi távolléti díjnál.

Másik kérdésem,hogy a megitélt összegből levonásra kerül-e az az összeg,amit én a per ideje alatt más munkahelyen kerestem?

Nem jó a megfogalmazás, de lényegében igen. Ha kerestél lóvét, akkor értelemszerűen (abban a részében) nem következett be kár.

mz72 # 2015.01.27. 09:26

Sziasztok!
A segitségeteket szeretném kérni.Volt munkaadommal szemben pert inditottam jogellenes felmondás miatt.Februárban lesz az utolsó tárgyalás,itt már itéletet hoznak.A kérdésem az lenne,hogy változtathatok-e az itélet elött a keresetemen?Konkrétan arra gondolok,hogy kérhetek-e több havi kártéritést,mint amit eddig kértem?Szerintetek hány havi kártérités az,amit általában megitél a biróság?Másik kérdésem,hogy a megitélt összegből levonásra kerül-e az az összeg,amit én a per ideje alatt más munkahelyen kerestem?Nagyon szépen köszönöm segitségeteket!