korhatár előtti ellátás melletti munka


munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.01.28. 14:32

'tupoljev'....A rendelkezések szerint mindaddig, amíg az ellátásban – ideértve a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati járandóságát is – részesülő személy adott évi (nyugdíjjárulék-alapot képező) keresete nem éri el az ún. éves keretösszeget (a tárgyév első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér – minimálbér – összegének tizennyolcszorosát, 2015-ben 105.000 forint x 18 = 1.890.000 forint), a keresete mellett az ellátást is korlátozás nélkül felveheti. Ha azonban a kereset meghaladja az éves keretösszeget, a következő hónap 1. napjától a tárgyév végéig, de legfeljebb az irányadó öregségi nyugdíjkorhatárig az ellátás folyósítását szüneteltetni kell. Ha a keretösszeg túllépésére decemberben kerül sor, a decemberi ellátást vissza kell fizetni !!!........NAGYON-NAGYON VIGYÁZNI KELL,MERT KÖNNYEN LEHET BUKNI AZ ELLÁTÁST !!! Üdv.

tupoljev # 2015.01.28. 14:10

Kedves Fórumozók!
62 éves nő vagyok, 53-ban születtem. Korhatár előtti ellátást kapok, mert a munkahely ahol dolgoztam 4 év korkedvezményre jogosított.
Lenne lehetőségem heti 20 órás munkát vállalni, az a kérdésem, hogy ezt milyen feltételek mellett lehet, ha lehet egyáltalán.
Válaszotokat előre is köszönöm
Üdvözlettel:
ET

tupoljev # 2015.01.27. 16:52

Kedves Fórumozók!
62 éves nő vagyok, 53-ban születtem. Korhatár előtti ellátást kapok, mert a munkahely ahol dolgoztam 4 év korkedvezményre jogosított.
Lenne lehetőségem heti 20 órás munkát vállalni, az a kérdésem, hogy ezt milyen feltételek mellett lehet, ha lehet egyáltalán.

Válaszotokat előre is köszönöm
Üdvözlettel:
ET