Munkába visszatérés más munkahelyre


Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.27. 14:20

Akárhány munkaviszonyod is lehet egyszerre.

Bogi81 # 2015.02.27. 09:58

Kevdes Obudafan!
Ismét kérdéssel fordulnék Önhöz, pontosabban az előzőt kiegészíteném. Gyedről térnék vissza, de násik munkahelyre. A jelenlegi helyemen határozatlan idejű szerződéssel vagyok 9,5 év munkaviszonnyal, mindent beleszámítva. A főnököm rendes ember, azt mondta, hogy közös megegyezés úgy, hogy a felhalmozott szabadságot letöltöm és ebbe beleszámítjuk a felmondási időt is. A másik munkahelyemen viszont április 1-gyel jó lenne kezdenem. Erre azt a választ kaptam, hogy szabadság ideje alatt oda megyek dolgozni, ahova szeretnék. Kérdésem, hogy tényleg kezdhetek a másik munkahelyen? Vagy ha nem, akkor hogyan oldhatom meg, hogy kezdhessek? A felhalmozott szabadság miatt május végéig tartana itt a szerződésem.
Segítségét köszönöm.

ObudaFan # 2015.02.23. 12:53

Ha a munkaszerződésből más nem következik, 30 napos felmondási idővel felmondhatsz, tehát így időzítsd a felmondásod.

Bogi81 # 2015.02.22. 19:16

Sziasztok!
Kérdésem lenne felmondással, munkahelyváltással kapcsolatban. Jelenleg itthon vagyok gyeden, most tervezek munkába állni. Kaptam egy jobb állásajánlatot, így valószínűleg már nem a régi, hanem az új helyre mennék. Ilyen esetben hogyan van a felmondás, felmondási idő és minden egyéb? Erre az esetre nem találtam választ a neten.
Köszi, ha tudtok segíteni.