Betegállomány folytatása üzemi baleset esetén


aser # 2015.03.03. 13:36

Kedves Cincinnatus!
Megpróbálkoztam még egyszer egy Kormányhivatalos telefonnal és sikerült érdemi infót kapnom. Egy szakorvostól kell kérnem egy papírt (egyébként pont van egy ambuláns lapom előző hét csüt-ről egy szakorvostól, aki leírta, további táppénzbevétel javasolt, szóval nem én találtam ki), akinek le kell írnia, hogy a balesetemmel kapcsolatos tünetek erősödtek fel szövődményekkel és ezt el kell vinnem a háziorvoshoz és így ő már visszavesz üzemi bal.tp-re.
Az ügyintéző mindenben érthető volt.
Köszi még egyszer a segítségedet. Szép napot.

aser # 2015.03.03. 13:10

Köszönöm szépen a gyors választ.
Egyébként Pesten dolgozom, közalkalmazottként.
A neten kikerestem a telefonos elérhetőségeket azoknak, akiket írtál, de a 22. telefonom után feladtam. Nem vették fel vagy nem foglalkoznak ilyen üggyel vagy nem tudják...ilyenek voltak csak. Még az ügyfélkapus 1818-at is hívtam, de ők olyan számot adtak, amit nem vettek fel. Azért lett volna jó a telefon, mert az írásra sokszor 30 napon belül válaszolnak és ez nekem hosszú idő az ügyem miatt.
Azért írtam az általad megadott penzbeli@oep.hu helyre és reménykedem, hátha hamar válaszolnak.
Köszönöm Cincinnatus a segítségedet. Szép napot.

cincinnatus # 2015.03.03. 11:41

aser 2015.03.02. 20:31
Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Az orvossal kiírattam magam, mert azt gondoltam, már jobb lesz az állapotom. Mivel rosszabbodott, ezért újra visszamentem hozzá és kértem még pár napot, de nem új tünetek miatt, hanem az üzemi balesettel kapcsolatos tünetek miatt. A táppénzes papírom vasárnapig szólt és ma hétfőn kértem a megszakítás nélküli folytatást. Azt mondta, mivel vasárnap kiírt, ezért mától újra felvesz, de már nem üzemi balesetes kóddal, mert azzal nem tud. Tényleg így van ez? Köszönöm szépen előre is a választ.

De iure nincs így, de facto valószínű, hogy nem pénteken adta ki a hétfőn keresőképes tartalmú igazolást, hanem jóval korábban, ami aggályos és ezért zárkózott el a kérés teljesítésétől.

Az Ebtv. értelmében –egyben figyelemmel a közigazgatás szolgáltató jellegére is- az egészségbiztosítónak a dolgozók által befizetett járulékért cserébe nem csak az ellátások megállapítása és folyósítása a feladata, hanem a biztosítottak teljeskörű tájékoztatása is.

1997. évi LXXXIII. törvény 5. § Az egészségbiztosító tájékoztatja a biztosítottat jogairól és kötelezettségeiről, segítséget nyújt igénye érvényesítéséhez.

Éljen ezzel a lehetőséggel és kérje a munkáltató székhelye/telephelye szerinti kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervét –vagy ha a közszférában dolgozik a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodáját, mint központi TB kifizetőhelyet-, hogy a kérdéseire a választ, illetve az igényérvényesítéshez szükséges segítséget adják meg.

Ezen túlmenően kérdéseit közvetlenül is felteheti az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Főosztálya munkatársainak a penzbeli@oep.hu e-mail címen, akik készséggel állnak a biztosítottak rendelkezésére.

Amennyiben akár a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodájának, mint központi kifizetőhelynek, akár az egészségbiztosítási szakigazgatási szervek pénzbeli ellátási és ellenőrzési osztályának, akár a TB kifizetőhelyi ügyintézőjének a munkájával nincs megelégedve, úgy panaszát elektronikusan az oep@oep.hu, vagy a penzbeli@oep.hu , ajánlott tértivevényes levélben pedig a Budapest Váci út 73/A címre, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Főigazgatójának címezve küldheti meg.

aser # 2015.03.02. 19:31

Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Az orvossal kiírattam magam, mert azt gondoltam, már jobb lesz az állapotom. Mivel rosszabbodott, ezért újra visszamentem hozzá és kértem még pár napot, de nem új tünetek miatt, hanem az üzemi balesettel kapcsolatos tünetek miatt. A táppénzes papírom vasárnapig szólt és ma hétfőn kértem a megszakítás nélküli folytatást. Azt mondta, mivel vasárnap kiírt, ezért mától újra felvesz, de már nem üzemi balesetes kóddal, mert azzal nem tud. Tényleg így van ez? Köszönöm szépen előre is a választ.