Felmondhatnak - e táppénz alatt?


ObudaFan # 2015.05.22. 18:48

Nem felmondási ok, és a táppénz alatt a felmondási idő el sem kezdődhet akkor sem, ha van felmondási ok.

Zsuzsa69 # 2015.05.20. 20:28

Felmondási indok, határozott idejű szerződésnél, csak a képességgel kapcsolatos lehet vagy felmondhatnak, azért mert táppénzen vagyok ? Ilyenkor kifizetik a hátralévő hónapok munkabérét ? Milyen indokkal mondhatják fel a határozott idejű szerződést ? Előre is köszönöm a választ.

hypo # 2015.05.19. 19:18

Köszönöm a választ

Hypo


hypo

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.19. 18:56

Igen, felmondhatja. A felmondási idő ebben az esetben onnan kezdődik, amikor visszamész dolgozni.

hypo # 2015.05.19. 18:45

Tisztelt Jogászok

Fontos kérdésem lenne. 1 éve dolgozom ( majdnem ) egy cégnél, ahol fel akarnak mondani nekem. Adtak két hét gondolkodási időt, hogy felmondok-e de nincs most hová mennem, van-egy krónikus betegségem sajnos amellyel már többször le akartak százalékolni csak nem mentem bele.Amikor felvettek nem tagadtam le a betegséget, csak az erős nyugtatók zavarták a munkámat.

Amíg nem találok másik munkát ami nem lesz könnyű táppénzre mennék az említett betegségemmel a 2014 novemberben kötött határozatlan időre szóló munkaszerződésemet táppénz alatt felmondhatják-e rendes felmondással? Rendkívülire nincs ok a munkáltató lehet nem örülne neki( a táppénznek ) de ahogy megismertem megértené.

Köszönöm a sürgős választ

Hypo


hypo