Foglalkoztatás legkevesebb járulékkal


delspam # 2015.10.10. 18:18

Elnézést, hogy kicsit későn reagálok, köszönöm az infókat mindkettő hasznos volt.

kilenc # 2015.09.06. 21:14

A KATA felejtős ebben az esetben.

Egyrészt "nem főállású" akkor lehet, ha van neki legalább heti 36 órás munkaviszonya. Ha nincs, akkor havi 50.000,- Ft a KATA.

Másrészt nem igazán felel meg az elvárásoknak, ha csak egy helyről van bevétele. (Ez munkaviszony leplezését feltételezi. 14.§)

Ha mindent szabályosan kívánnak csinálni, akkor csak a munkaviszony jöhet szóba. Ha ritkábban kell foglalkoztatni, (egybefüggően max 5 napig, havi max 15 napig, évi összesen 90 napig,) akkor szóba jöhet az alkalmi foglalkoztatás. Ekkor a közteher napi 1000,-Ft

Szomorú örökös # 2015.08.30. 06:10

Laikusként néztem a KATA-t, ott észrevettem, hogy van nem főállású kisadózó is, ahol csak 25.000 a havi befizetendő, viszont azt már nem tudtam megérteni, hogy lehet valaki ilyen adózó.

Pedig nagyon egyszerű! Az adózónak van bejelentett főállása, viszont mellékállású vállalkozóként sem szeretne számlákat gyűjtögetni, hogy csökkenthesse vele a bevételét, ezért havonta 25 000 Ft befizetésével ezt meg is oldotta. Az már más kérdés, hogy ez így kevés mellékállású vállalkozónak éri meg szerintem.

delspam # 2015.08.30. 03:39

Sziasztok!

A következő helyzet megoldására keresek ötletet.

Adott egy társasház ahol a mostani cég helyett, egy itt lakó elvállalná a takarítást. A gond az, hogy szeretne a társasház is jól járni, azaz bruttó nem többet fizetni a magánszemélynek mint a cégnek, viszont szeretnénk hogy a takarítónál is minél több pénz maradjon.

Jelenleg egy 2 órás bejelentett munkája van a leendő takarítónak.
Van valami okos megoldás a helyzetre? Laikusként néztem a KATA-t, ott észrevettem, hogy van nem főállású kisadózó is, ahol csak 25.000 a havi befizetendő, viszont azt már nem tudtam megérteni, hogy lehet valaki ilyen adózó.

Bármi más javaslatot is szívesen fogadunk:)