Kirúgás facebook poszt miatt


Krujnek Attila # 2015.10.16. 06:34

Igen, a bizonyítás valóban érdekes vonulata lehet ennek. Olvastam a neten olyan külföldi esetről, ahol arra hivatkozott a munkavállaló, hogy nem ő, hanem a 15 éves fia posztolta a bejegyzést a neve alatt a facebookon. Nem tudom, hogy a bíróság hogyan döntött, mert a cikkből ez nem derült ki. Én azt gondolom, hogy itt a helyzet összes körülményét kell vizsgálni. Ha bíróként én azt látnám, hogy az a bizonyos poszt hetekig fent volt a facebookon és kimutatható, hogy a munkavállaló naponta lépett be a fiókjába, ráadásul többen válaszoltak is a posztjára vagy csak hozzászóltak az adott témához (mindkét esetben piros színű jelzést küld a facebook), akkor már nehezen venném be, hogy a munkavállaló nem tudott erről.

Dr.Attika # 2015.10.14. 17:46

Igen. Nem biztos, hogy helyénvaló, ha a rendőr vagy egyéb más köztisztviselő őszinte fészes kitárulkozása nyilvánosságra kerül.

efi99 # 2015.10.14. 17:03

Férj feleség kicseréli otthon az Arckönyv jelszavát, aztán a saját munkáltató szidását a házastárs neve alatt teszi meg. Vica versa.

pohicop # 2015.10.13. 21:13

A rendőrségen is tiltják idén július óta, hogy rendőri mivoltában az ember internetes felületen hozzászóljon bármihez is. A profilokból is törölni kellett minden erre utaló tényt, sőt a korábbi bejegyzéseket is.

Krujnek Attila # 2015.10.13. 13:58

Tud valaki itthoni jogesetről?

http://munkajogportal.hu/…gyzes-miatt/

Üdv. Atesz