7 nap szabadság, amivel a munkavállaló rendelkezik


Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.02. 10:53

Formálisan igen. De egyezséggel mindent lehet.

fazsolt # 2016.05.02. 08:12

De én tényleg csak azzal a 7 nappal rendelkezem? A másik 20-szal meg teljes egészében ő?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.02. 07:45

Nem vagyok benne biztos, hogy el tudom magyarázni. Ha a munkáltató úgysem akarja két részletnél többen kiadni, akkor hiába is magyaráznám.

fazsolt # 2016.05.02. 07:09

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Kérem szíves tájékoztatását, hogy akkor hogyan lehet megoldani, mert a Mt-ben ezt olvasom:

122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.

(2)61 A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni.

Ha 27 nap szabadságom van, akkor mennyivel rendelkezik a munkáltató?

Illetve elvált apának továbbra sem jár a gyerekek után járó pótszabadság?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.02. 04:58

Nem tilos több részletben kiadni azt a szabadságot.

fazsolt # 2016.05.02. 03:49

Tisztelt Segítők!

Iskolában dolgozom rendszergazdaként, pedagógus végzettséggel. (Ped bér, de normál szabadság jár,KLIK)
Közben tanulok és eddig megoldottuk, mint kiderült szabálytalanul a konzultációra járásomat. Jelenleg az van, hogy a 7 nap terhére vehetnék ki szabadságot, viszont azt ugye maximum 2 részletben lehet megtenni. 1-1 napokra van szükségem, de így a 7 napot két alakalommal elhasználom úgy, hogy az 5 nap elveszik.
Milyen lehetőség van arra, hogy azt a 7 napot ne 2 részletben vegyem ki, hanem 7*1 napként, ahogyan ténylegesen szükségem lenne rá?