Azonnali munkáltatói felmondás


Ági3 # 2016.06.01. 05:48

Tisztelt Jogban jártas Uram,Hölgyem!

Több mint egy éve dolgozom egy irodaházban takaritónőként,és 14 hetes terhes vagyok.
Főnököm tajtékzott amikor megtudta,majd egyből fenyegetőzött hogy rendkivüli felmondással fegyelmivel elmehetwk mert olyan nincs hogy én nála bejelentve maradjak,már nem érdeke,mivel megszűnt a munkaügyivel az együttműködése.
Azt is mondta hogy zsarolom és nem is vagyok terhes.Egy órával később jött az email hogy
a bejelentésemet tudomásul vette.
Késésekkel kapcsolatban felmondhat,ha az esetek 85-90 %-ban jeleztem neki?egyedül nevelem a két kiskorú gyermekemet,6órától van nyitva az ovi kőbányán,és hétre kéne átérnem a hatodik kerületbe.
Z elmaradt munkáim is úgy maradtak el hogy el lettek napolva maximum.emailen megbeszéltük ő jóváhagyta.
A magatartàsommal nincs gond,jól kijövök a házban dolgozókkal.ezidáig semmilyen figyelmeztetést nem kaptam,a munkámra nincs panasz,az viszont elég érdekes hogy most terhesen már nem végzem jöl a munkám.
Jó lenne tudni hogy mire szàmithatok,most torokgyulladással betegállományban vagyok,de fáj a hasam vannak görcseim,nem tudom szerencsés e napi 8 órában igy egy hat emeletes irodaházat takaritani,főleg ugy hogy biztos vagyok benne hogy rám szállnak hogy kiprovokálják az okát a felmondásnak.nem akarnék elvetélni.Milyen esélyeim vannak hogy ne szűnjön meg a munkaviszonyom???
Egy kissé aggódó kismama!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.26. 18:55

:D

Egyjogász # 2016.05.26. 17:17

"Ha a munkavállaló a munkaidő kellős közepén, tántorgó részegen akar kiballagni a főportán a hóna alatt egy, a munkáltató tulajdonát képező 424-es gőzmozdonnyal... Akkor talán..."

Nekem volt hasonló esetem, annyi különbséggel, hogy nem volt tántorgó részeg és egy 424-es gőzmozdonynál kisebb szerkentyűvel akart kiballagni...:))

Első fokon a bírócsaj eldöntötte, hogy ő kimossa a gyereket a szarból, ha belegebed is, így az ítélet indokolásában alapvetően azt fejtegette, hogy tolvajunk kurva rendes ember, aki bár lopott, de nem akart, meg egyébként is olyan jófejek voltak a tanúi (akik a közelben sem voltak, csak bizonygatták, hogy emberünk egyébként egy ma született bárány, aki úgy általában nem szokott lopni)és van két szép gyereke, meg három csúnya....

Ez volt az az ügyem, ahol a másodfok konkrétan lehülyézte az elsőfokú bírót (valahogy olyan formában, hogy az ítélet indokolása a vonatkozó munkajogi szabályozás és joggyakorlat ismeretének hiányára utal).

efi99 # 2016.05.25. 19:37

cincinnatus
Mire ez a bürokratikus maszlag végigfut, a csaló munkavállaló már 10x meggyógyul, ha esetleg halott volt: feltámad.
Ilyenkor azonnal kéne ugrani, aztán utána 2 hétig papírozgatni, meg postázgatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.25. 11:07

a leírtak elegendoek-e egy rendkívüli felmondashoz.
Boldogult jurista koromban megkérdeztük a munkajog professzorunktól, hogy mégis, mondjon már egy olyan példát, amikor a munkáltató száz százalékig biztosan jogszerűen élhet az azonnali felmondás jogával. Így válaszolt:

  • Ha a munkavállaló a munkaidő kellős közepén, tántorgó részegen akar kiballagni a főportán a hóna alatt egy, a munkáltató tulajdonát képező 424-es gőzmozdonnyal... Akkor talán...
cincinnatus # 2016.05.25. 11:02

nadja 2016.05.24. 09:14

Hogyan lehet elkerülni, hogy az alkalmazottak állandóan beteget jelentsenek?

Amennyiben a munkáltató szerint a keresőképtelenség nem megalapozott annak indokoltságának vizsgálatát az alábbiak szerint kezdeményezhetik:

http://www.oep.hu/…ezeserol.pdf

Tisztelt Munkáltató!

Tájékoztatom, hogy a 102/1995. (VIII.25.) Korm. rendelet 6. § (3) bekezdése
szerint a munkáltató jogosult a betegszabadság, illetőleg a táppénz
igénybevétele alatt a munkavállaló keresőképtelenségének felülvizsgálatát
kezdeményezni.

A felülvizsgálati kérelmet a keresőképtelen állományban tartó szolgálat szerint
illetékes Országos Egészségbiztosítási Pénztár Területi Hivatalába kell
megküldeni.

A kérelemnek tartalmaznia kell a keresőképtelen munkavállaló
személyes adatait (TAJ szám, név, lakcím, születési dátum, anyja neve,
lakcíme) a munkáltató adatait (munkáltató neve, címe, adószáma, aláírási
jogkörrel rendelkező személy neve, adószáma) valamint telefonos és postai
elérhetőségét.

Az OEP illetékes Területi Hivatala a kérelem kézhezvételét követően a
meglévő adatok alapján megvizsgálja, hogy van-e jogszabályi lehetőség a
felülvizsgálat elvégzésére és erről a munkáltatót írásban értesíti.

Az 50/1996. (XII.27.) NM rendelet alapján a 102/1995. (VIII.25.) Korm.
rendelet 6. § (3) bekezdése szerint kezdeményezett munkáltatói felülvizsgálat
elvégzéséért a munkáltatónak eljárási díjat kell fizetni.

A jogszabály 1. számú
mellékletének IV. sora szerint a fizetendő díj munkavállalónként 15 800 Ft.

A felülvizsgálathoz a fenti összeget be kell fizetni az Országos
Egészségbiztosítási Pénztár 10032000-01301005-00000000 számú
bankszámlájára és a befizetés közlemény rovatában fel kell tüntetni a
„keresőképtelenség felülvizsgálata” megnevezést valamint a keresőképtelen
személy(ek) TAJ számát.

Az eljárási díj befizetését követően a befizetést igazoló bizonylat másolatát,
el kell juttatni az illetékes OEP Területi Hivatalhoz. A bizonylatot ki kell
egészíteni, ha nem tartalmazza a munkáltató cég nevét, bankszámlaszámát,
adószámát, valamint a postai címét, amely alapján az OEP megküldi a
számviteli bizonylatot a munkáltató címére.
Kérem a fentiek szíves tudomásulvételét.

Budapest, 2011. január 12.

Dr. Gajdácsi József Zsolt
főosztályvezető

Fenti tájékoztató az OEP honlapján itt található:

http://www.oep.hu/…ezeserol.pdf

nadja # 2016.05.25. 07:41

Nem szeretnék ebbe belemenni, a kérdés az, hogy a leírtak elegendoek-e egy rendkívüli felmondashoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.24. 07:22

Mi bajod a rendes felmondással?

nadja # 2016.05.24. 07:14

Elég ok-e rendkívüli felmondásra az, ha egy alkalmazott többször késik, magát előre nem menti ki, a késést nem dolgozza le, hébe-hóba beteget jelent (1 órával munkaidőkezdés után).

Érdemes-e emiatt először írásban figyelmeztetni vagy az inkább rosszabb. Ha jól értem ha egyszer figyelmeztetésben részesül késésért akkor később ugyanez az indok nem elég azonnali felmondásra.

Hogyan lehet elkerülni, hogy az alkalmazottak állandóan beteget jelentsenek? Mindenki tudja, hogy valótlan, nem szeretnek dolgozni de nem tudjuk, hogyan lehet ezt kivédeni. Lehet olyan munkaszerződést kötni, hogy az alapbér a minimálbér, egy bizonyos összeg pedig munkában eltöltött idő szerint kerül kifizetésre? Vagy egyéb teljesítmények alapján? Pl callcenterben lebeszélt percek után?
Köszönöm