munka hiánya


Dr.Attika # 2016.06.29. 09:29

Üdvözletem Dikike!
Mi nem volt világos a topicban alább megjelent tanácsokból?

Dikike # 2016.06.29. 08:35

Üdvözletem!
Fiam nem régen kezdett egy vállalkozónál dolgozni. Az egy hónapból 7 napot dolgozott a saját hibáján kívül, mert a vállalkozó nem biztosított munkát. Az mondta hogy azokat a napokat is kifizeti. Csak hitegette őket (szomszéddal voltak nála alkalmazásban). Megelégelték és felmondtak mert ők dolgozni mentek, pénzt keresni. Nem fizette ki őket, csak ígérgeti mindig. Tegnap eljutottunk arra a pontra, hogy finoman felszólítottuk hogy ha nem fizet az Apeh felé bejelentjük, hogy többet rak zsebre mint amit bevall, mert a munkásait nem fizeti ki. Most reagált a megkeresésünkre, azzal, hogy fizetni fog de nem annyit mint ami a papíron szerepel. És rágalmazásért fel fog jelenteni minket.
Mit lehet ilyen esetben tenni, hogy a megjáró bért kifizesse?


Dikike

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.20. 20:13

Akkor lehet perelni.

Dr.Attika # 2016.06.20. 18:50

Vagy köteles ugyan, de nem fizet, mint a kérdező esetében.

végrehajtó1 # 2016.06.20. 18:05

Ha van munkaszerződésed akkor a munkáltató köteles foglalkoztatni .
Vagy állás időt fizet.

Vari # 2016.06.20. 17:32

Üdv.
Van egy munkahelyem, ahova be vagyok jelentve. Az a gondom, hogy nem mindig tudnak munkát biztosítani.
Ilyenkor otthon vagyok 2 - 3 hetet, de fizetést nem kapok mivel nem dolgoztam. Tudomásom szerint az alapfizetést kellene kapnom, mert nem az én hibám, hogy a munkáltatóm nem tud munkát biztosítani folyamatosan. Jól tudom?
Tud valaki pontos választ adni?
Előre is köszi.