Minősítés, gyakornoki idő, nyelvvizsga


Gyakornok2634 # 2017.02.14. 13:36

Tisztelt Tanácsadók!

Pedagógusként dolgozom 2 éve, megtörtént a minősítésem is pár hete. A törvény szerint az átsorolásra, kinevezésre 2018. január 1-én kerül majd sor.
A munkáltatóm már a jövő hónaptól 24 órát adna nekem, mint pedagógus I.-be lépett kollégának, a sikeres minősítésre hivatkozva. (Ezt most év közben közölték csak, az órarendem 20 órára van beállítva.)
Kérem segítségüket, mikortól emelhetik az óraszámomat?

Köszönettel: egy megdöbbent gyakornok

gesztenye7209 # 2016.07.05. 08:52

Szeretném a segítségét kérni a minősítéssel kapcsolatban, illetve gyakornoki idő beszámításával kapcsolatban.

2007. márciusától dolgoztam mint végzős Óvodapedagógus határozott időre szóló szerződéssel. Majd ez év (2007) szeptemberétől kinevezéssel óvodapedagógus munkakörben, nyelvvizsga nélkül, 2011. augusztus végéig.

Majd 2012. október 24- től egy másik óvodában, mint pedagógiai asszisztens munkakörben, de óvodapedagógus feladatokat ellátva. 2013. áprilisában kaptam meg a kinevezésem.
2014. szeptembertől 2015. szeptember 30.ig , mint pedagógiai asszisztens.

2015. okt. 1-től óvodapedagógus munkakörben, Gyakornoki besorolással. 10 hónap már eltelt belőle.
Felettesem elmondása szerint, nincs beszámítható idő, mely a gyakornoki időt csökkentené. Helyesen értelmezi a jogszabályokat?
Illetve, most van lehetőségem, hogy a főiskolai tanulmányaim befejezése utáni első munkahelyemre vissza térjek óvodapedagógus munkakörben, akkor mennyiben változik a beszámítható idő? Kell minősítést tennem, vagy Ped. I-be kerülhetek?
Jelenleg 44 éves vagyok, a nyelvet tanulom, nyelvvizsgát ősszel teszek. Ugye szükségem van rá mindenképpen?
Mi a rám vonatkozó jogszabály? Összesen 9 év közalkalmazotti jogviszonyom van.

Válaszát megköszönöm, további szép napot kívánok!