Betanulási idő??


TeeKillah # 2016.08.21. 05:42

Üdv!
A következő problémában szeretném kérni a segítséget illetve véleményt.
Augusztus elején jelentkeztem egy meghirdetett állásra. Egy nagy, gyógyszerforgalmazó cég helyi alvállalkozójáról van szó. Patikákba, kórházakba szállítanak gyógyszereket és egyéb, egészségügyben használatos eszközöket. Személyes megbeszélés után „elnyertem” a munkát.
Augusztus 8.-án kezdtem, egy hét volt az úgymond betanulási idő, amikor egy kollégával mentem, aki a járatot tanította be (hol vannak a patikák, hová kell beállni, hová kell vinni a kiszállítandó cuccot, stb..). A munkában ugyan úgy részt vettem, mint a többiek (a központból jövő kamion kipakolása, az áruk járatok illetve patikák szerinti csoportosítása, az autóba bepakolás, stb..).
Augusztus 15. napjától (hétfő) pedig már egyedül csináltam a járatot.
19.-én, pénteken kaptam meg a munkaszerződést azzal, hogy írjam alá.
Mivel azért ez nem egy sajtpapír az ember elolvassa, hogy mit ír alá.
Nos. Az első hétre be sem jelentettek! Mintha ott sem lettem volna.
A második héten is „csak” 16.-ától vagyok bejelentve – mintha 15.-én még sehol sem lettem volna.
Az már csak hab a tortán, hogy a megbeszélt fizetésnél jóval kevesebb szerepel (111 000 Ft bruttó) a szerződésen.
Ezek után élve jogommal (3 hónap a próbaidő) írásban fel fogok mondani a hétfői nappal.
A kérdésem az lenne, hogy ezekkel a be nem jelentett napokkal lehet valamit kezdeni, vagy hagyjam a francba? 15.-ét tuti tudom bizonyítani, mert már az én aláírásom szerepel a menetlevélen. De az előző hetet hogyan? Mert gondolom a kollégák adott esetben nem fognak a munkáltatójuk ellen „vallani”.
És még egy. Valahol lehet ilyen próbaidős felmondólevél mintát találni? Egy helyen találtam, de ~5000 Ft lenne a letöltés… :(
Köszönöm a válaszokat!