Munkáltatói felmondás szóban


csosza # 2016.10.03. 13:53

Köszönöm a válaszokat, azt hittem nekem szólt az off.

Dr.Attika # 2016.10.03. 07:18

KBS kolléga nem Önnek offolt.
Milyen válaszokat vár még? Minden meg lett válaszolva.

csosza # 2016.10.03. 05:25

KBS ! Még várom a válaszokat ! Nem " kapcsoltam" ki !

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.02. 15:40

OFF
??? Mi történt?
ON

wers # 2016.10.02. 13:04

Attól tartok, hogy olyat is aláíratnak Velük, ami a későbbiekben hátrányos lehet.
Ha aláírják az átvételt, azzal nem az egyetértést fejezik ki.

csosza # 2016.10.02. 04:52

Köszönöm Mindenkinek ! A munkáltatótól "természetesen" semmilyen díjazást nem kapnának ! A Gipsz Jakab esetet akarja bevezetni, hogy lenyelje a takarítói bért. Így is lenyeli a vasárnapi pótlékokat, az éjszakai pótlékokat és a folyamatost is. A munka nem szégyen ! Ezt Ők is nagyon jól tudják, rendezvények alatt/után a takarítást is megcsinálták, minden díjazás nélkül, holott a bérleti díjban az ügyelet és a takarítás is benne volt. Ezt akarják legalizálni napi szintre. Mindezt csinálják 98 és 87 ezer forintért + 5-5 ezer kajajegyért. Ha megszületik a felmondás, azt ajánlottam Nekik, hogy ne írjanak alá semmit, postáztassák a felmondást. Ez jó ötlet ? Attól tartok, hogy olyat is aláíratnak Velük, ami a későbbiekben hátrányos lehet. Két és fél éve dolgoznak itt,kettős jelenléti ívvel. Egyik a tényleges, másik a bérszámfejtős. A 30 napos felmondási időből 15 napra tényleg fel kell menteni a munkavégzés alól őket?

Dr.Attika # 2016.10.02. 04:11

A takarítói feladatok ellátása szakképzettséghez kötött, tehát,ha nincs ilyen végzettsége az illetőnek, akkor simán megtagadhatja az erre irányuló munkáltatói utasítást.

"tisztítás-technológiai szakmunkás"

A szakképesítés OKJ száma: 31 853 07 1000 00 00

efi99 # 2016.10.01. 21:08

kbs
Akkor ebből kiindulva elég hülye volt a munkáltató. A takarítónőt anno a próbaidő első napján neki kellett volna kirúgnia, a bérét onnantól lenyelni, a munkát pedig Gipsz Jakabra rátestálni, Gipsz Jakab bérének változatlanul hagyása mellett, zseniális.
Egyébként meg - mivel gondolom a takarítónő nem napi 10 percre volt felvéve, hanem legalább 4, sőt lehet, hogy 8 órára - automatikusan "aránytalan sérelmet" fog jelenti az a dolog, hogy egy 8 (vagy akárhányórás) munkavállalóra szépen rápakolnak egy másik munkát, amit valaki előtte szintén 8 órában végzett. Talán 16 órát kéne dolgoznia ezek után? És ugyanazért a bérért?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.01. 20:03

A korábbi munka törvénykönyve még úgy rendelkezett, hogy az átirányítás a munkavállalóra nézve - különösen beosztására, képzettségére, korára, egészségi állapotára vagy egyéb körülményeire tekintettel - aránytalan sérelemmel nem járhat.
Az új Mt. ezt tulajdonképpen egy általános, elvi jellegű szabály pótolja: „a munkáltató a munkavállaló érdekeit a méltányos mérlegelés alapján köteles figyelembe venni, a teljesítés módjának egyoldalú meghatározása a munkavállalónak aránytalan sérelmet nem okozhat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.01. 19:58

Én még úgy tanultam - nem az egyetemen -, hogy semmilyen munka nem szégyen.

Úgyhogy szerintem csak az általános megtagadási ok a korlát: „a munkavállaló megtagadhatja az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása munkaviszonyra vonatkozó szabályba ütközik, vagy a munkavállaló életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné.

wers # 2016.10.01. 18:09

Béla, meddig kell bármit bevállalni egy munkaszerződés keretében? Ismersz, a takarítás nálam még belefér. De csak vannak határok. ?

csosza # 2016.10.01. 16:18

Állítólag a jövő héten fognak felmondási papírt adni. Munkaügyi Bíróságon milyen esélyük lesz ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.01. 16:01

Ezek a te szavaid...

csosza # 2016.10.01. 15:45

Tehát bármilyen munkát el kell végezniük ? Mondjuk WC súrolás közben/után menjen oda az ügyfélhez és adjon jegyet, kísérje végig?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.01. 15:38

A munkavégzés megtagadása azonnali hatályú felmondásra is megfelelő ok lehet. (Azt, mondjuk, szerintem rendesen elszúrta a munkáltató, hogy közös megegyezést ajánlott, de pont láttam ítéletet, amelyben ennek nem tulajdonított jelentőséget a bíróság.)

csosza # 2016.10.01. 15:10

Tiszteletem! Gyermekeim egy szolgáltató egységnél dolgoznak, mely a Polgármesteri Hivatali tulajdonában van , és egy non profit KFT üzemeltet. Itt szabadidőprogramok, esküvők, városi rendezvények lebonyolításával foglalkoznak, segítséget ill. felügyeletet látnak el. Munkakörük is ezek köré épülnek (pénztár, élménytér üzemeltetés, animátorkodás,csoportok kísérése, felügyelete, íjásztatás stb.). Október 1-től felmondott a takarítónő, a főnökük most ezzel is meg akarja bízni őket, természetesen a fentiek mellett. Ezt nem vállalták el, így szóban közölte, hogy ki vannak rúgva, hozza a közös megegyezéses papírt. A gyerekek mondták, hogy nincs közös megegyezés, mondjon föl azzal az indokkal, hogy nem hajlandók a takarítói munkát is elvégezni. Kérdésem : milyen munkakört kénytelenek elvállalni évi 44 napig. Kötelezhetőek-e a takarításra? Munkaköri leírásuk nincs, most akarnak aláíratni velük egyet február 1-i dátummal, mert ez a cég jogutódlással akkor vette át őket.Öten vannak, abból négyen nem vállalták el a takarítást. Ha lehetséges, hétfőig válaszoljon. Köszönöm.