Kilépő papírok


baki112 # 2017.03.06. 13:21

Tisztelt Fórumozó

Érdeklődnék , hogy a kilépő papírokat menyi időre kell
ki adniuk ? vagy meddig húzhatják annak kiadását ?

A válaszokat előre is köszönöm .

Beatrix777 # 2017.01.23. 17:29

Tisztelt Szakértők!

Olyan problémával fordulok Önökhöz, hogy 2016. dec. 31-ei dátummal megszűnt a határozott idejű munkaviszonyom és a kilépőpapírjaimat ezidáig sem kaptam meg a volt munkáltatómtól. Én mindennel elszámoltam, mindent leadtam az utolsó munkanapomon, ők pedig azt ígérték, minden papíromat postázzák majd, de még mindig nem kaptam semmit. Én január első hetében beregisztráltattam magam a munkaügyi központba, ahol természetesen kérték a papírokat az előző munkahelyről, de mivel nem tudtam őket felmutatni, hiánypótlásra hívták fel a figyelmem, február első hetében már be kell mutatnom őket. Most azt nem értem, hogy amíg a papírjaim nincsenek meg, addig munkanélküli segély/ellátás nem jár nekem? Az elmúlt 3 évben folyamatosan volt munkaviszonyom, biztos, hogy egy kis ideig kapnék munkanélküli segélyt (de már lehet más néven fut), de most tanácstalan vagyok, mert ha a volt munkahelyem hibájából nem kapok pénzt (amiért a papírokat nem küldik), akkor utólag bíróság útján visszakövetelhetem azt az összeget, ami járt volna nekem? Mert ha csak februárban küldik a kilépőpapírokat, akkor a január hónapom nekem teljesen kiesik, semmi bevételem nem lesz. Előre is köszönöm a választ,üdvözlettel, Beatrix

Chuck Norris # 2017.01.18. 20:45

Oké köszi. Tehát a munkáltatónak kell bizonyítania hogy a postával mindent elküldött..

intentio # 2017.01.16. 08:27

2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről

16. A jognyilatkozat közlése

24. § (1) Az írásbeli jognyilatkozat akkor tekinthető közöltnek, ha azt a címzettnek vagy az átvételre jogosult más személynek átadják, vagy az elektronikus dokumentum részükre hozzáférhetővé válik, továbbá a 22. § (2) bekezdés b) pontjában meghatározott jognyilatkozat esetében, ha azt a helyben szokásos és általában ismert módon közzéteszik. Az elektronikus dokumentum akkor válik hozzáférhetővé, amikor a címzettnek vagy az átvételre jogosult más személynek lehetősége nyílik arra, hogy annak tartalmát megismerje. A közlés akkor is hatályos, ha a címzett vagy az átvételre jogosult más személy az átvételt megtagadja vagy szándékosan megakadályozza.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően a postai szolgáltatásokról szóló jogszabály szerint tértivevény különszolgáltatással feladott küldeményként kézbesített jognyilatkozatot,

  1. ha a címzett vagy az átvételre jogosult más személy a küldemény átvételét megtagadta vagy a címzett által bejelentett elérhetőségi címen a kézbesítés a címzett ismeretlensége vagy elköltözése miatt meghiúsult, a kézbesítés megkísérlésének napján,
  2. egyéb esetekben az eredménytelen kézbesítési kísérlet, valamint az értesítés elhelyezésének napját követő ötödik munkanapon

kézbesítettnek kell tekinteni.

(3) Az olyan jognyilatkozattal kapcsolatban, amely tekintetében e törvény alapján bírósági eljárásnak van helye, a (2) bekezdésben szabályozott kézbesítési vélelem megdöntése iránt az eljárás kezdeményezésével egyidejűleg, a kézbesítési vélelem beálltáról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, de legkésőbb a vélelem beálltától számított hat hónapon belül terjeszthető elő kérelem a bíróságnál. A kézbesítési vélelem megdöntésére egyebekben a polgári perrendtartásról szóló törvény rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni. A vélelem megdöntése esetén a bírósági eljárás kezdeményezésére előírt határidőt megtartottnak kell tekinteni.

(4) Vita esetén a jognyilatkozatot tevő felet terheli annak bizonyítása, hogy a közlés szabályszerűen megtörtént.

Chuck Norris # 2017.01.15. 19:04

Az biztos..... De azért várnék értelmes választ is.

efi99 # 2017.01.15. 14:14

Chuck Norrisnak nem jelenthet problémát, hogy egy vitás helyzetben bárkit meggyőzzön az igazáról.

Chuck Norris # 2017.01.13. 06:52

Ilyen nehéz kérdés volt? :D

Chuck Norris # 2017.01.12. 05:52

Milyen jogszabály szabályozza azt amikor a munkáltató postai úton küldi meg a kilépőpapírokat, abban az értelemben hogy hogyan tudja azt vitás helyzetben bizonyítani hogy azokat megküldte illetve az abban szereplő szükséges okiratokat mind elküldte.