Munkavállaló által rendes felmondás


Eniko76 # 2017.08.08. 03:44

Munkaszerződésem szerint a felmondási időm 30 nap. Augusztusban szeretnék felmondani, kérdésem, hogy amennyiben augusztus 25-én történik a felmondás, úgy a +30 nap az egy vasárnapi napra esik (szeptember 24). Ez esetben a munkaviszonyom eddig a napig áll fenn vagy hogy kell a felmondásomban szerepeltetni?
Köszönöm!

ObudaFan # 2017.08.08. 04:43

A felmondásodban bőven elég beleírni annyit, hogy 30 napos felmondási idővel. De egyébként igen, ha vasárnapra esik az utolsó nap, akkor is az az utolsó nap, ezt nem úgy kell számolni, mint a határidőket.

I.Bettyna # 2017.08.20. 14:03

Üdvözlöm!
November óta vagyok táppénzen, térdműtétem volt, amiből adódóan nem tudok 12 órát állni, gyalogolni illetve nehezet emelni. Új munkahelyet kerestem, ők szeptember eggyel alkalmaznának.
Hétfőn kapok a helyi orvostól erről papírt és aznap hívnám a céget a felmondásommal kapcsolatban is. közel 60 km-re van tőlem a cég elég bonyolult az utazás is illetve nem is megoldódott h pontosan be is érjek a munkahelyre, ez eddig is probléma volt.
A kérdésem az hogy milyen formában adjam be a felmondásom, illetve ezek tudatában kötelezhetnek e a 30 nap felmondási időre?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Vadsuhanc # 2017.08.20. 14:17

Nem akkor kellett volna a felmondásod beadni, amikor az új cégnél elfogadtad az állást?

Simán kötelezhetnek a felmondásod módja a munkaszerződésedben biztosan benne van.

Egyébként mit szeretnél tudni pontosan ? Mert amit leírtál az nagyon zavaros.

Burn Out # 2017.08.20. 14:28

milyen formában adjam be a felmondásom

pl.: írásban...

próbálkozz közös megegyezéssel.

Julien99 # 2017.08.21. 11:55

Üdvözlöm!

Beadtam a felmondásomat a munkáltatom 60 napot kér úgyanis annyi van a munkaszerződésemben felmondási idő.De nem szeretném letölteni egészségügyi okok miatt.Kötelezhetnek-e rá vagy mik a lehetőségeim?

Rexor # 2017.08.21. 12:39

Igen, ha ez van a szerződésben kötelezhetnek rá.

nonolet # 2017.08.21. 12:44

...max elmehetsz a 60 nap alatt a táppénzre.

Illetve az időarányos szabadság napjaid ki kell adják, ha van még belőle.

-

Továbbá leléphetsz önkényesen is, idő előtt.
De akkor kártérítéssel tartozol nekik.
(ami sok pénz is lehet)

wers # 2017.08.21. 14:31

Biztos, hogy ez jó tanács?