Fizetési felszólítás


lewho # 2017.09.14. 06:16

Felszámolási eljárást kell kezdeményezni.

Külön felszólítás nem kell.

Jogi képviselet kötelező.

Illetékfeljegyzési jog illet meg, ami azt jelenti, hogy nem kell előre kicsengetni 80e Ft-ot, és ha alapos a kérelmed=elrendelik a felszámolást, az adós fogja viselni.

Be kell fizetni 25e Ft-ot (közzétételi költségtérítés, ha cég a munkáltató), ügyvéd intézni ezt is.

Hajrá!!!

Vadsuhanc # 2017.09.13. 18:48

Most fizetési felszólítást küldözgetsz vagy FMH-t ?....

Nem mindegy.

Ha FMH küldtél rossz helyen olvasgattál lsd KBS válaszát....

A fizetési felszólítást meg minek küldözgeted? .. Tudja, hogy fizetnie kellett volna gondolom az ítélet alapján 15 napon belül. Több éven át küldheted neki... ha nem fizet semmi jelentősége.... ( Ha jogerős ítélet van a kezedben )

lalika78 # 2017.09.13. 17:49

Azért tettem fel a kérdést mert több helyen is azt olvastam hogy ha nem jelentkezik a f.meghagyásért akkor az nem érvényes. Bár itt egy jogerős ítéletről van szó amiben eleve 15 napos határidő van megszabva. Tehát tud róla hogy fizetnie kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.13. 16:52

Kit érdekel? Semmi jelentősége.

lalika78 # 2017.09.13. 16:05

A cég még létezik. Mindenképpen felszámolást válásztjuk ha nem fizet. Mert lehet a végrehajtást is kérni de mi szeretnénk ha a bérgarancia alap fizetne. Itt az a kérdés hogy mi van akkor ha nem veszi át a fizetési felszólítást? Attól még kézbesítettnek számít?

gerbera317 # 2017.09.13. 15:56

Ja, ez munkaügyi dolog? Nem írod, de az adós a munkááltató (cég)? Ha igen, akkor végrehajtás előtt célszerű megvizsgálni, nem áll-e felszámolás alatt. Ha felszámolják, akkor az igényt a felszámolónál kell bejelenteni.

gerbera317 # 2017.09.13. 15:54

Akkor az adós azt nem vette át. Nyilván arról van szó, hogy a jogosult küldött egy utolsó felhívást az adósnak, hogy teljesítesen az ítélet szerint. Ez most már nem fog teljesülni. Eddig is lehetett volna, de most már pláne lehet a végrehajtás elrendelését kérni.

lalika78 # 2017.09.13. 15:37

Üdv
A kérdésem a következő volna: mi van abban az esetben ha van egy jogerős ítéletem ami után az ügyvéd kld egy fizetési felszólítást az adós részére és azt nem veszi át?