állandó lakcím


wers # 2015.10.19. 10:02

Nem. A személy azonosítás egyik feltétele.

wers # 2015.10.19. 09:46

Nem kell, hogy legyen bejelentett allando lakcime.

Nono.Többek között még a jogsiját sem tudja anélkül meghosszabbítani.

benöke1! Mi a gondod?

benöke1 # 2015.10.19. 09:33

Haszonélvezetet kaptam tulaj lánya jelentett be

wers # 2015.10.19. 09:22

lehetne konkrétan kérdezni?

benöke1 # 2015.10.19. 08:49

T hozzáértők...ki jogosult állandó lakcimre bejelenteni?

benöke1 # 2015.10.19. 08:31

Állandó lakcimrd ki jogosult bejelenteni?köszönöm

benöke1 # 2015.10.19. 08:28

Állandó lakcímre ki jelenthet be?

benöke1 # 2015.10.19. 08:25

Állandó lakcimre ki jelenthet be?

Laszlo35 # 2012.02.14. 08:50

Tisztelt Hozzászóló(k)!

Jelenleg Pápán lakom, itt van egy lakásom ahol állandó lakcímre be vagyok jelentkezve és itt is szeretném tovább élni a mindennapjaimat. Jelenleg 35 éves vagyok gyermekem még nincs (ez esetleg a későbbiekben lehet információ). Viszont van egy vállalkozás amelynek jelenleg barátom a tulajdonosa jelenleg pápai bejegyzéssel. Ezt a kis vállalkozást megvenném tőle de úgy hogy a bejelentett cégközpont Nagykanizsán lenne és én lennék a cég tulajdonosa. Nagykanizsán van egy telephely ahova be tudnám jelenteni a céget. Viszont azt szeretném és ezt mindenképpen meg kell tegyem hogy az állandó lakcímem Nagykanizsára kerüljön – de továbbra is Pápán laknék ideiglenes lakcímmel-.

A kérdésem az lenne hogyha az állandó lakcímem Nagykanizsán, az ideiglenes címem Pápán (valójában itt élném mindennapjaimat) lenne ez hogyan befolyásolná az alábbiakat:

  • adózás (helyi, kommunális, adóbevallás stb…)
  • orvosi ellátás esetleg
  • jövőbeni gyermek óvoda iskolába való járatás Pápán (a feleségem állandó lakcíme Pápán lenne)
  • szavazás (bár ez a legkevesebb)
  • céges adókat hol kell befizetni, céges ügyleteket lehet e kérni az ideiglenes lakcímre?
  • stb, stb, stb…

Összefoglalva azt szeretném megtudni hogy milyen hátrányom származik ha nem az állandó lakcímemen élnék (ott lenne a cégbejelentés) hanem az ideiglenesen, akár cégvezetőként akár magánemberként.

A törvényeket jogszabályokat próbáltam nézni, de teljesen összekavarodtam bennük, számomra nem minden egyértelmű. Akár azt is szívesen venném ha a laszloszabo55@freemail.hu ra elküldenék válaszukat, esetleges törvényi hivatkozásukkal.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel: Szabó László

Johnykah # 2012.01.27. 11:35

Kedves p.sanyi!

Ez lehetséges, hiszen ebben erősített meg engem mindenki, viszont utána nagy rá az esély, hogy amikor munkát szeretnél vállalni, vagy adóbevallást szeretnél leadni, vagy előfizetéses telefont vásárolsz, esetleg egy másik banknál szeretnél bankszámlát nyitni...miegymás kötekedni fognak veled, és olyanokat beszólogatnak, hogy hontalan vagy, ha csak településszintű a lakcímed. Közben meg ostobaságokat beszélnek, mert arról sincs fogalmuk, hogy az a hontalan, akinek nincsen hol lakni, nem pedig az akinek településszintű a lakcíme. Egyébként én ilyenkor az iroda vezetőt szoktam hívatni, és meg kérem rá, hogy mutassa meg nekem: a Polgári törvény könyvben hol van leírva, akinek csak településszintű a lakcíme nem intézheti ezeket a dolgokat.

Üdvözlettel: Johnykah

Johnykah # 2012.01.27. 11:25

Kedves pazs!

Örülök, hogy megerősítettél ebben. Amúgy pedig, hogyha egyszer okoskodsz még szép, hogy rendes választ várok.
Na, mindegy, azért köszönöm a választ még, ha csak most kaptam meg!

Üdvözlettel: Johnykah

pazs # 2012.01.26. 12:12

Johnyka: ezt állítom, igen, kivéve a vállalkozói igazolványos kérdésedet, mert azt nem tudom. Amúgy bocs, hogy nem nézegetem folyton a fórumot, hátha hozzám szól valaki. Csak tudnám miért vársz választ attól, aki csak okoskodik.
Rexor: köszi. Aztán te is megkaptad :)

p.sanyi # 2012.01.26. 12:03

Jó napot.
Érdeklödni szeretnék, hogy olyan lehetséges-e, hogy az állandó lakcimemröl kiejelentkezek és Budapesten egyik kerületbe bejelentkezek mint település szerü bejeletéssel?
Ha igen ehhez mik kellenek:
A párommal lakom a 17 kerben de nem szeretnék sem ideiglenesen sem pedig állandó ként bejelentkezni. Viszont a szüleimmel megromlott a kapcsolatom és onnan(hiszen ott van az állandó lakcimem9 ki szeretnék jelentkezni.

Választ a sandor.poloss@gmail.comra várok.
Köszönöm szépen.
Tisztelettel: P. sandor

HJA001 # 2012.01.26. 11:29

Kedves Jonnykah!

Soraidból azt vettem ki, hogy valószínűleg a régi állandó lakcímedről kényszerkijelentéssel élt az új tulajdonos.
Mi a problémád a lakcímmel kapcsolatosan? Ha albérletben laksz, a tulajdonos hozzájárulásával tudsz oda bejelentkezni. De a legegyszerűbb megoldás, ha közeli hozzátartozód bevonásával annak címére jelentkezel be (akár ideiglenes jogcímen), és egy füst alatt az Okmányirodában megadhatod tartózkodási helynek a valós címedet is - ha ragaszkodsz ehhez. Nem vagyok jogász, de ez így szokott működni.
Üdv.

Johnykah # 2012.01.26. 11:00

Kedves Rexor!

Esetleg az is elképzelhető, hogy amikor okoskodnia kellett akkor nem volt más elfoglaltsága, viszont arra nem képes, hogy rendes választ adjon!
És Rexor -nak sincs más elfoglaltsága, minthogy velem kötekedjen, úgyhogy jobb lesz, ha Rexor vissza vesz egy kicsit a lendületből!

Rexor -nak is további jó szórakozást kívánok!

Üdvözlettel: Johnykah

Rexor # 2012.01.25. 11:59

Kedves Johnykah,

A mondás szerint ajándék lónak ne nézd a fogát. Esetleg előfordulhat, hogy pazs-nak volt egyéb dolga is, mint hogy izgatottan várja a további kérdéseidet...

Johnykah # 2012.01.25. 10:50

Kedves pazs!

Örülök, hogy te is csak okoskodsz, és csak játszol a szavakkal, de arra nem vagy képes megközelítőleg egy hónapja, hogy válaszolj nekem.

Neked is további jó szórakozást kívánok!

Üdvözlettel: Johnykah

Johnykah # 2011.12.24. 09:07

Kedves pazs!

Akkor azt állítod, hogy a településszintű lakcím bejelentéssel is mehetek a kerületemhez tartozó orvoshoz ellátásra?
Valamint bármilyen munkahelyre jelentkezhetek, és a papírok kitöltése esetében állandó lakóhelyemként csak az a terület fog megjelenni, amelyiken lakom utca, házszám megjelölés nélkül, és ezt a lakcím kártyát fogják lemásolni, és ezzel leszek bejelentve az állam fele, mint munkavállaló? Vállalkozói igazolványt is ugyanúgy kiválthatok?
Előre is köszönöm mielőbbi válaszokat!

További szép napot, és Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek!

Üdvözlettel: Johnykah

pazs # 2011.12.23. 16:11

Gabicsek: KBS szerintem arra gondolt, hogy az nem igaz, hogy akinek nincs állandó lakcíme, annak nem lehet munkaviszonya / nem jogosult orvosi ellátásra.

Johnykah: a településszintű bejelentés az, hogy amikor azon a településen, ahol ténylegesen élsz, bejelented az okmányirodán, hogy ezen a településen laksz, konkrét utca-házszám megjelölése nélkül. Ekkor a lakcímkártyádon csak a település neve fog szerepelni.

Johnykah # 2011.12.23. 15:04

Kedves Gabicsek!

Az állandó lakóhelyemről nem én jelentkeztem ki, hanem úgy lettem kijelentve, mivel már nem lakom ott, és meg sem várták, hogy betudjak jelentkezni máshova, tehát mégis csak lehetséges ez.
Egyébként Kovács_Béla_Sándor is írtam nekem e - mail -ban, hogy településszintű bejelentéssel ezt meglehet oldani, de mi az a településszintű bejelentés?
Erről szeretnék bővebb tájékoztatást kapni.
Előre is köszönöm mielőbbi válaszát annak, aki ezt el tudja nekem magyarázni!

Üdvözlettel: Johnykah

Gabicsek # 2011.12.21. 20:24

Nem igazán értek hozzá, de úgy tudom, nincs olyan, hogy valahonnan kijelentkezel, és nem jelentkezel be sehova. Szerintem KBS erre gondolt.
Ha másképp nem, településszintű bejelentés szükséges. Anélkül ki sem engednek jelentkezni.

Johnykah # 2011.12.20. 19:50

Kedves Kovács Béla Sándor!

Feltételez érthetően megfogalmaztam a kérdésemet, viszont kíváncsi vagyok, hogy mi a tévedés ebben?
Előre is köszönöm mielőbbi válaszát!

Köszönettel és üdvözlettel: Johnykah

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.19. 14:12

Az a kérdés eleve tévedésen alapult, hogyan lehetett volna rá válaszolni?

Johnykah # 2011.12.19. 13:13

Kedves Fórumozók!

2011.12.07. 13:26 -kor tettem fel egy kérdést, és abban bíztam, hogy valaki tud nekem valami megoldást erre, viszont ennek ellenére semmilyen választ nem kaptam.
Köszönöm szépen a semmit!

Jó szórakozást!

Üdvözlettel: Johnykah

Gabicsek # 2011.12.17. 19:14

nem kell átvenni.