állandó lakcím


ancixxx # 2011.12.17. 17:47

Kedves "lajcsó"!
Nem bontottam fel a levelét, a kezébe nyomtam. Tőle tudom, hogy mi volt benne. De unom már a folyamatos pesztrálását. És azt is, hogy rendszeresen rendőrségről kap ajánlott leveleket. Baromira ciki ez egy kicsiny faluban...

lajcsó # 2011.12.17. 17:13

A végrehajtástól nem kell félned. De milyen jogon bontottad fel a más nevére szóló levelet? A volt férjed feljelentést tehet ellened levéltitok megsértése miatt (Btk. 178. §).

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.17. 16:46

Ne parázz!

ancixxx # 2011.12.17. 14:53

Tisztelt Fórumozók!
Nemrégiben (nov. 1.) épp itt ezen a fórumon panaszkodtam, hogy a volt férjem (3 éve váltunk el), akit kivásároltam az otthonunkból, ki is jelentkezett onnan, de az új lakcímét a lakcímkártyáján kívül sehol máshol nem jelentette be. Így amolyan postafiók maradtam a számára. A leveleit csak akkor szoktam átvenni, ha ezt nem tudom „kikerülni”. Történt ugyanis a minap, hogy a postaládámban találtam egy értesítőt ajánlott levélről. Az én nevem volt rajta. Megkértem a nagyobbik gyerekemet, hogy az iskolából hazafelé menet ugorjon be érte a postára. Ugyan 14 éven aluli, de a falusi postán (sajnos korán bezár, munkából én már nem érek oda) oda szokták neki adni. Így volt ez most is. De! A levélen már a volt férjem neve szerepelt. Mint kiderült, ez egy 2009-es gyorshajtásos büntetés, amit apuci azóta sem fizetett ki, és ez már a végrehajtás előtti utolsó levél (???). Ha jól értem, akkor most a postás tévedésének köszönhetem, hogy nem kopogtatott nálam a végrehajtó....Brrrr... a hideg is kiráz... Mi lett volna ekkor a legrosszabb forgatókönyv? Végrehajtanak nálam, mert a volt férjem 3 éve nem igyekszik a lakcímváltozást bejelenteni? Mert hát feltételezem, hogy az ilyesmi munkaidőben történik, amikor legfeljebb a gyerekek vannak itthon. És mit tehetek, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő? Van valakinek valami használható ötlete? Köszönöm előre is.

Johnykah # 2011.12.07. 12:26

A nyáron költöztem Budapestre Székesfehérvárról, és szeretnék munkát vállalni, viszont az állandó lakóhelyem megszűnt, ahol lakom oda pedig nem tudok bejelentkezni. A munkába álláshoz pedig szükségem van bejelentett lakóhelyre, tüdőszűrői vizsgálatra, és üzem orvosira is, de addig nem végzi el az orvos a vizsgálatot amíg nincs meg a bejelentett lakcímem. Valamint, hogyha valami baleset történik velem akkor sem látnak el az orvosok.
Mi erre a megoldás? Előre is köszönöm a mielőbbi választ!

Köszönettel és üdvözlettel: Johnykah

K.Csaba021 # 2011.11.27. 20:21

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy fiam, aki 3 éve nevelő intézetbe került, és most nagykorúként újra megjelent itthon, mert a lakcíme még mindig ide szól. Tehát a kérdés: Milyen jogai vannak? Ki rakhatom én a lakásból?

pazs # 2011.11.10. 10:31

"De ha én megjelenek az állandó bejelentett lakhelyemen azzal, hogy nem jutok be - mert mondjuk kizártak -, akár fel is törhetem a zárat nem?

Ha ténylegesen ott laksz, akkor kérhetsz birtokvédelmet. Ha "csak" papíron a lakóhelyed, akkor nem fogsz kapni.

Vagy miért van az, ha nem keletkeztet jogot a lakhatáshoz, hogy pl. a volt férjem a lakásomba van bejelentve, köteles vagyok beengedni? Vagy onnan nem tehetem ki?

Ez nem azért van, mert ott van az állandó lakóhelye bejelentve, hanem mert van valamilyen jogcíme ott lakni: vagy a bírósági ítélet alapján vagy pedig szívessségi lakáshasználó, esetleg tulajdonos (akár ingatlan-nyilvántartáson kívül). Ha egyik sem, tehát nincs jogcíme (például a szívességi lakáshasználatot megvontad tőle), akkor kiteheted. Persze, ha nem megy magától, akkor perrel.

A jogszabály, amit idéztél, meg szerintem egyike a legkevésbé betartott jogszabálynak, mindenki tud mondani ismerőst, aki nem a bejelentett címén lakik évek óta. Ami egyébként szabálysértés (mármint nem bejelenteni a tényleges lakóhelyedet három napon belül), de még nem hallottam senkitől, hogy ezért megbüntették volna.

csuccser # 2011.11.10. 09:58

Grace12: én is hasonló helyzetben vagyok mint Te. Én is engedtem egyik ismerősömnek h állandóra bejelentkezzen a lakásomba, mert így legalább el tud menni orvoshoz + munkaügyi központba.

Érdekelne majd, hogy ezt a kérvényes dolgot sikerül-e keresztülvinni az önkormányzaton, és tényleg ennyivel megoldható-e a kijelentkezetetés. Ha ezzel kapcsolatban lesznek fejleményeid, kérlek oszd meg majd velem itt a fórumon!

Köszi! :)

Grace12 # 2011.11.10. 06:41

Kedves Mindenki!

Köszönöm mindenkinek a tanácsot és a segítőkészséget. Végül úgy döntöttem felhívom az önkormányzatot és megkérdezem ott is, h biztosan tudjam.
Azért írom le, mert hátha más is van ilyen helyzetbe.

  1. Az önkormányzatnál a hölgy azt mondta, h semmilyen jogai nincsenek, hiszen bérleti szerződést nem kötök az illetővel, tehát semmilyen anyagi részesedésem nincs a dologból, pusztán teszek egy szívességet.
  2. A kijelentés úgy történik, h írok egy kérelmet, amiben leírom, h életvitelszerűen nem tartózkodik a lakásban, 2 tanúval igazolom, és 2200.- Ft-os illetékbélyeg kíséretében beadom az önkormiba.

Tulajdonképpen csak az illetékbélyeg árát vesztem el, illetve ha csalódok az illetőben egy emberi kapcsolatot, de ez már más dolog.

Még egyszer mindenkinek nagyon köszönöm, további szép napot!:)

Gabicsek # 2011.11.07. 19:59

Persze nem vitatkozni akarok, lehet, hogy igazad van. De ha én megjelenek az állandó bejelentett lakhelyemen azzal, hogy nem jutok be - mert mondjuk kizártak -, akár fel is törhetem a zárat nem? Vagy miért van az, ha nem keletkeztet jogot a lakhatáshoz, hogy pl. a volt férjem a lakásomba van bejelentve, köteles vagyok beengedni? Vagy onnan nem tehetem ki?

Gabicsek # 2011.11.07. 19:56

Az 1992. évi LXVI. törvény értelmező rendelkezése szerint:

(2) A polgár lakóhelye: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ...
(4) A polgár lakcím adata: bejelentett lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címe (a továbbiakban együtt: lakcím).

pazs # 2011.11.07. 11:52

Gabicsek: az első mondatod nem igaz. A lakcím önmagában nem keletkeztet jogokat a lakhatáshoz.
Grace12: szigorúan véve közokirat-hamísítást követtek el ezzel a fiktív bejelentéssel, de ezzel nemigen foglalkozik senki. Viszont Gabicsek végrehajtóval kapcsolatos mondatait nagyon megfontolnám. A kérdéseidre válaszolva:

  1. önmagában semmilyeneket
  2. Kéred a lakcím fiktiválását (azaz, mivel soha nem is lakott ott, fiktívvé teszik a lakcímét, ezt tulajdonosként egyoldalúan kérheted).
Gabicsek # 2011.11.07. 11:43

Ha az az állandó lakhelye, bármikor bemehet a lakásba, ott lakhat, te pedig nem teheted ki. Netán ha adóssága és végrehajtása lesz, majd a végrehajtók hozzád fognak menni, aztán bizonygathatod, mi a tiéd és mi nem.
Én nem jelenteném be, ugyanis csak hátránnyal és semmi előnnyel nem járna.

Grace12 # 2011.11.07. 11:26

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem egy kényes helyzetben.
Egy ismerősöm megkért, h mivel nem rendelkezik állandó lakcímmel megtenném-e, h egy rövid időre, míg élethelyzetében nem történik változás bejelentem-e a lakásomba. Nemrég óta ismerem az illetőt, de normális, megbízható embernek tűnik, de alapvetően bizalmatlan vagyok általában mindenkivel, azonban szeretnék neki segíteni. Már utána érdeklődtem, h elvileg semmilyen hátrányom nem származhat ebből, de gondoltam leírom a problémát, hátha van valakinek saját tapasztalata ezzel kapcsolatosan.
Kérdéseim:

  1. Milyen jogai lehetnek velem szemben, egyáltalán lehetnek-e?(életvitelszerűen nem tartózkodna a lakásban)
  2. Amennyiben bejelentem, de későbbiek során megkívánom szüntetni a bejelentését, hogyan tudom azt legegyszerűbben elintézni, kell-e az illető aláírása, vagy mint tulajdonos intézhetem-e önállóan?

Minden segítség érdekel, az esetlegesen ilyen helyzetből fakadó negatívumok legfőképp. A válaszokat előre is köszönöm:)

bregana # 2011.11.04. 20:38

A telek szomszédom 6 éve elköltözött, azóta új tulajdonos van a szomszéd telken. Viszont kijelentkezni elfelejtett, új lakcímre meg szándékosan nem jelentkezett be, nehogy a hitelezői megtalálják. A postás mindig az én postaládámba dobálja be a leveleket és az értesítéseket, pedig mondtam már többször is és írtam a postának, hogy nem lakik itt ez a személy. Állítólag rendőrségi közbenjárásra az önkormányzat a kényszerkijelentésüket megtette. Hogyan tudom megnézni, hogy a lakcímemen, tulajdonomba kik vannak bejelentve? Valóban kötelezhet-e a posta,hogy írásban egy külön adatlapon is igazoljam, hogy a telekszomszédom ismeretlen helyen tartózkodik? Csatoltam a postának a rendőrség levelét, de úgy látszik ez nekik kevés. Nem szeretném, ha egy nem kereste jelzésként kezelt levél miatt egyszer csak megjelenne egy végrehajtó a lakásomon és engem zargatna.
Hédi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.01. 22:43

Ne vedd át azokat a leveleket. Eddig se kellett volna.

ancixxx # 2011.11.01. 22:06

Sziasztok!
Az előttem szólókhoz képest az én problémám piszlicsárénak tűnik, talán az is, de kiváncsi lennék, mit tennétek a helyemben, egyáltalán van-e valamilyen lehetőségem bármit is tenni. A helyzet az, hogy 3 éve elváltam, a férjemet kivásároltam a közös házunkból. Akkor nagy nehezen hajlandó volt kijelentkezni az otthonunkból, vagyis - külföldi állampolgár lévén - a magyarországi lakcímkártyáján már az új lakcíme szerepel. De! Semmilyen más papírján, semmilyen más hivatalban nem szerepel az új lakcíme, se a nagykövetségén, se az országa hivatalaiban, sehol máshol nem jelentette be a változást. Ez a mindennapokban azt jelenti, hogy mindenki, az Adóhivatala, a Biztosítója, a TB-je, az ilyen-olyan egyéb levelezése mind nálam köt ki, engem szid, ha nem kapja meg időben az ajánlott levelét, és mindig mindenki nálam keresi. Szóval, amolyan postafiók maradtam. Ebből elegem van, én - többek között - azért váltam el, hogy végre nyugtom legyen, nem akarom életem végéig őt pesztrálni. Szeretnék végre megszabadulni tőle. Ötletek?

predat000r # 2011.10.28. 19:05

Üdvözlök mindenkit!

Barátnőmmel egyetemre járunk és az idei nyár végén átjelentkeztünk az ő nagymamájához, aki egyedül él egy házban. Időközben kórházba került (sajnos több mint valószínű, már nem fog kikerülni, ugyanis a kora miatti leépülés következtében jutott pszichiátriára).

Mi szerettünk volna együtt lakni akkor is, amikor hazautazunk.(ez 5 hetente pár napot és a nyarat jelenti)
A nagymama kora miatt jogosult szemétdíj és kommunális adó mentességre. Miután mi elintéztük az átjelentkezést azonnal lemondtunk a mentességről, hiszen az innentől kezdve nem jár.

Ugyancsak beadtuk jelentkezésünket egy egyetemi hallgatóknak szóló támogatásra.("jó tanuló ösztöndíj")

Az önkormányzattól ki is jöttek környezettanulmányra. Az udvar és a ház rendezetlen állapota miatt kételkedtek abban, hogy mi életvitelszerűen ott tartózkodunk.

Elmagyaráztuk, 200km-re járunk egyetemre, ott szívességből lakunk egy ismerősnél. 5 hetente érkezünk, akkor sem a fűnyírás az első dolgom. Illetve mivel nagyrészt tényleg senki nem lakik ott, nem kell azon csodálkozni, hogy a szomszédok nem látnak mozgást, villanykapcsolást. (ugyanis a hölgy náluk is érdeklődött...)
A végén úgy nézett ki megértik a helyzetet.

De ma megjött a levél melyben elutasították a kérelmet. Az összes pontnak maradéktalanul megfeleltünk, csak annyit bírtak indoklásként felhozni, hogy kételkednek az ott élésünkben.

Ha kiszámolom így is majdhogynem én fizetek rá erre az átjelentkezésre. Gondolom a kommunális adónál el fogják hinni, hogy ott élünk. Nem értem, attól hogy havonta pár napot tartózkodom valahol és mondjuk az nem egy luxusvilla akkor már egyből hihetetlen amit állítok?

Nem tudom van-e valami szabályozás arra, hova és ki jelentkezhet be? Mert ha ez törvényes átjelentkezés volt(gondolom az ha belementek az okmányirodán), akkor miért ne lennénk jogosultak a támogatásra?
Nem vagyok csaló és éppen emiatt bármeddig hajlandó vagyok elmenni az ügyben.

Viszont nem akarok fejjel menni a falnak.Ezért is kértem ki az önök tanácsát. Mit lehetne tenni, illetve van-e értelme?
Ez azért is nagyon fontos, mert kisváros lévén a "bursa hungarica" pályázatát is tuti ezek a "szakértők" fogják intézni. Ha azon is elbukunk gyakorlatilag a gatyánk rámegy a szemétdíjra és a kommunális adóra.
Mindezt azért, mert 23 évesen 4 év együttlét után szerettem volna a párommal összeköltözni.

Előre is köszönöm a hozzáértő tanácsokat.

Üdvözlettel: Csaba

Kenzo # 2011.10.05. 12:04

fogalmam sincs 1 lakcímem van az anyuéknál és mivel nem beszélek már velük egy ideje halvány fogalmam sincs hogy oda vagyok-e bejelntve még vagy sem. ahol most lakom oda nem vagyok bejelentve. a népszámlálási cucc meg nem névre jön hanem lakásra ha jól tudom és a néve sehol nem szerepel.

C a s a b l a n c a # 2011.10.05. 10:51

A "nincstelenség" semmilyen releváns összefüggésben sincs a lakcímnyilvántartásban történő nyilvántartással.

A népszámlálási cuccot milyen címre kaptad? Na, oda vagy bejelentve...

Kenzo # 2011.10.05. 10:02

Sziasztok!
1 lakásban éltem az anyukámmal és a nevelő apámmal akinek a nevén van a ház csak még hiteles. Nemrég hagytam ott őket a "nevelő apám" elviselhetetlensége miatt és most albérletbe élek. A lakcímkártyámon még az a lakcím szerepel ahol anyukám él. Honnan tudhatom meg hogy engem kiírtak-e onnan vagy még mindíg az a lakcímem valójában és nem egy nincstelen vagyok, akinek nincs bejelentett lakcíme??
Válaszotokat előre is köszönöm!
Sziasztok!

C a s a b l a n c a # 2011.10.04. 05:49

Állandó lakcímet - a tulajdonos aláírásával - jelenthettek be az illetékes okmányirodába. Csak akad egy jó ismerős? Ha pedig van saját lakása, azaz tulajdonosa az ingatlannak, akkor nyilván lehet állandó lakcíme, csak kezdjétek már el intézni, lécci...

Próbáljátok meg valamely hozzátartozója (felesége) TB-kontójára elintézni a kezelést.

Vagy:

Még mindig nem késő berongyolni a TB-hez és gyorsan kötni egy szerződést, befizetni az első hónapi járulékösszeget és utána irány a doki!

feco67 # 2011.10.03. 15:03

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni egy ismerősömnek.
Nincs állandó lakcíme, csak ideiglenes, és hiába dolgozik, nem nem jelentik be, mert nem lehet állítólag. Így biztosítása sincs, orvoshoz sem tud menni, pedig műteni kellne. Ráadásul külföldi állampolgár, letelepedési engedéllyel. 1991 óta élé Magyarországon, van két gyermeke. Hogy tudnék segíteni rajta, kérlek segítsetek, hogy tudna állandó lakcímhez jutni. Esetleg valemelyik hajléktalan intézmény bejelentené? Lakása van, ottlakás nem kell. Köszönöm a válaszokat.

lewho # 2011.09.22. 13:58

Már régen rossz neked, ha idáig fajult a helyzet.

Eladhatja a szülő a házát, téged meg kirakhat.

Mara7 # 2011.09.21. 20:16

Erről soha nem íródott papír, mivel születésem óta itt élek, eddig a percig azzal hitegetve hogy egyetlen örökösként úgyis enyém a ház.
Az átírást a költségekre hivatkozva mindig halogatták...

Kedves Válaszadó,amennyiben Ön jártas ebben a témában megköszönném, ha tanácsot tudna adni ebben az ügyben.