állandó lakcím


fittness # 2010.07.02. 21:00

Üdv mindenkinek!
Akinek az adott városban
településen lakcímkártyán szereplő a tartózkodási helye ott indulhat-e az önkormányzati választáson? Választó és választhatósági joga van-e??Vagy csak az állandó lakcímen?
Nyugi nem én akarok indulni:):)
Köszi a választ még az idén :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.01. 15:56

Pöttösnek ugyanaz.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.01. 15:56

Ronesz, az "ott lakók" örüljenek, hogy a haszonélvező csak bejelentkezett. Ha akarna, be is költözhetne, az "ott lakók" meg mehetnének.

Pöttös # 2010.07.01. 13:52

Kedves Forumozók!
Szasza19-éhez hasonló a problémám. Adott egy ház, külfökdi állampolgár tulajdonossal, aki évek óta nem él a házban, a fia viszont igen, és oda is van bejelentve. Kijelentheti őt a fiú beleegyezése nélkül? Vagy tehet bármi mást?
Válaszokat előre is köszönöm.

Ronesz # 2010.06.22. 17:11

Tiszteletem.Ha egy olyan családtag(haszonélvező)bejelentkezik egy olyan ingatlanba az ott lakók tudta nélkül,amit több 10 éve nem látogat,hogy lehetne kijelenteni mivel a valóságban nem lakik ott???A családtagok véletlenül tudták meg,hogy 4éve bejelentkezett oda a régi családtag.Köszönöm.

szasza19 # 2010.06.22. 04:29

Sziasztok!
Elköltöztem otthonról, mivel albérletbe költöztem ezért csak tartozkodási helyen élek.De édesanyámmal rossz a viszony és arra kényszerit h jelentkezek ki, de sajnos nem tudok állandó lakcimre bejelentkezni, én ezt közöltem vele, ö megerre h kijelenthet mert ö a lakás tulajdonos. Tényleg megteheti? Ilyenkor mit lehet csinálni ha nem tudok más állandó lakcimre bejelentkezni?

ildocska # 2010.06.02. 15:36

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.02. 13:45

Nem jelenthed ki - de ismétlem: nem is ez számít, hiszen nem a lakóhelye fontos neked, hanem az, hogy ne legyen ott.
Ezen a téren viszont sok biztatót nem lehet mondani. Természetesen szólítsd fel írásban, hogy hagyja el a lakást. Ha azonban ezt nem teszi meg önként, csak perrel tudod kilakoltatni. Egy ilyen per viszont szeptemberig - amikorra az önkéntes távozást ígéri - el sem kezdődik, nem hogy véget érne.

A kizárás, kipakolás jogszerűtlen.

ildocska # 2010.06.02. 13:16

Köszönöm a választ. Ez érthető, de esetleg tud Valaki valamit mondani, hogy mit tehetek?
Például ha kijelentem, mert szerintem semmi joga itt lenni, egyáltalán ki jelenthetem, amikor még itt van?
Tudom, maga a kijelentés nem oldja meg a problémát, illetve azt, hogyitt van.
Ha például, kicseréltetem az ajtót, amire úgyis ebben a hónapban szeretnék sort keríteni, akkor eleve új bejárati kulcsok lesznek, és nem adok neki kulcsot. De a cuccai itt vannak. Ha nem hajlandó elmenni, megtehetem-e, hogy kipakolom a cuccait mondjuk a folyosóra? Tudok valahonnan segítséget kérni ez ügyben?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.02. 11:20

Mint azt alább már többször leírtam, ennek semmi köze a bejelentett lakóhelyhez vagy a kijelentéshez. A lakóhely bejelentése nem keletkeztet jogot az ingatlan használatára, a kijelentés nem szünteti meg a jogot.

ildocska # 2010.06.02. 10:10

Tisztelt Fórumozók!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy:
5 évvel ezelőtt a lányom élettársa hozzánk költözött, ( a lányom nagyothalló rokkantnyugdíjas, a párja siketnéma rokkantnyugdíjas, de dolgozik mellette)
A fiút bejelentettük anno hozzánk állandóra. 8 hónappal ezelőtt teljesen megszünt az élettársikapcsolatuk a fiú agresszív magatartása miatt. Azóta a lányom ha teheti rokonoknál vagy ismerősöknél van, mert nem bírják látni sem egymást, és elkerülendő a fiú esetleges újbóli dühkitöréseit a lányommal szemben.A lányom "menekül" itthonról, a fiú meg azóta is a szobájukban lakik. A fiúnak senkije nincs, akije van meg már rég elfordult tőle. Ez miatt a fiú miatt is indult a lakásunkra végrehajtás,( amit valamilyen szinten rendezni tudtam) de ezen kívül is vannak kölcsönei, amit most fizet ugyan, de augusztusig vonnak még tőle és csak szeptembertől lenne hajlandó elmenni innen albérletbe. Próbáltam tolerálni, nem akartam utcára tenni, de mostmár egyre nehezebben tartható a helyzet. Szinte idegenné vált, nekünk kell alkalmazkodni hozzá, a kisebbik gyermekem tartós beteg, szóval egyre nehezebb. Nekem a rezsibe egy fillért nem ad, ez így megy majd 8 hónapja. Most megtudtuk, hogy adóvisszatérítést kap, közel 150.000.- ft-ot, és megkértük, hogy akkor július 1-től költözzön el, mivel akkor anyagilag meg tudná oldani most is. A lányom beszélt vele, de szinte meg sem hallgatta és azt mondta, nekünk semmi közünk hozzá, hogy mennyi pénzt kap, lenne eszünk elküldeni hamarabb mint szeptember, és nem úgy néz ki mint aki hajlandó elmenni. Régen egy alapítvány által lakott albérletben, ahová már nem veszik vissza, amit én próbáltam intézni neki, de ő sem hajlandó oda sem vissza menni. Ki jelenthetem, vagy mit tudok tenni vele, hogy most ne elszórja a pénzét,mint ahogy szokta hanem gondoskodjon magáról?
Köszönöm előre a tanácsokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.17. 12:27

OFF
Ez a fórum nem azért van, hogy szakmai berkeken belül cseverésszen valaki és szellemeskedjen.
Akkor talán azért, hogy valaki laikusként más laikusoknak félrevezető, téves tájékoztatást, sőt tanácsokat adjon.
ON

bajussz # 2010.05.17. 11:28

"vagyis akár „másik város” fenti egy-egy orvosához."

és azonos város másik fogorvosi körzetébe átjelentkezni (lakcímváltoztatás nélkül)?

monalisa1 # 2010.05.13. 15:33

dr kormos

Akár a házi- akár a fogdoki, a páciensnek jogában áll évente egyszer másik körzetbe átjelentkezni, vagyis akár másik város fenti egy-egy orvosához.

Azonban 2-3 hónap alatt -ezt az időintervallumot te írtad- szerintem senki sem lesz "annyira" beteg hogy ide-oda jelentgesse magát.

A kérdésed mögött más ok szerepelt, és arra (is) meg lett válaszolva.

ml.

monalisa1 # 2010.05.13. 15:22

(Bólogat)

dr kormos # 2010.05.10. 17:46

te most fogorvosra, vagy körzetire gondoltál?

monalisa1 # 2010.05.10. 14:11

Orvost évente egyszer lehet változtatni - akár, indokolt esetben bizonyára lehetséges az éven belüli visszaállás.

Amúgy nem kérdeztem mi okból, és nem is tartozna rám.

Minden jót.

ml.

dr kormos # 2010.05.10. 11:35

egyrészt fogorvos miatt lenne a csere, de mivel 2 éve együtt lakik a pár, igazán nem lehet visszaélésnek tekinteni

az élet sok dolgot megváltoztathat, ezért !lehetséges! még az idei cím-visszaváltoztatás.

így más a helyzet?

monalisa1 # 2010.05.10. 07:14

Béla, én is "röhögök" az egynémely magánmegjegyzéseden.

Üdv.

monalisa1 # 2010.05.10. 07:12

dr kormos

Ha az a szándék hogy rövidesen visszaálljon a régi cím akkor elég a lakcímkártya cseréje - minden többi igazolvány maradhat az előző. (A lakcím úgyis csak ezen az egy igazolványon szerepel.) Orvost sem indokolt cserélni, egyiket sem - vissza kell járni.

A nagyobb posta postavezetőnél lehet kérni "átírányitási" űrlapot + 1-2 ezer forint járulékos költség, és 24 óra múltával már minden levél, pénz, csomag stb. az új címre kerül kikézbesítésre - visszavonásig. Két havonta meg kell ismételni a dolgot, és ajánlatos a dátumra ügyelni.

De még ez az átírányítás sem kell ha a régi címen van aki átvegye az esetleges küldeményeket, illetve rendszeresen ürítse a postaládát - és értesítsen ha valami érkezett.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.10. 06:42

OFF
Ez nekem kínai”.
Inkább angol. Netes szleng, rövidítés, nagyjából azt jelenti, hogy 'a földön fetrengve röhög'.
ON

dr kormos # 2010.05.10. 06:39

Jó reggelt!

Ha valaki bejelentkezik a párja szüleinek lakásába, ahol már 1-2 éve együtt élnek, milyen papírokat kell még átírni? Más lesz a körzeti orvos, fogorvos, és mi még?

Levelezési címnek megmaradhat a régi cím? Vagy árirányítást érdemes kérni?

Lehetséges olyan helyzet, hogy 2-3 hónapon belül visszaállítsa a régi lakhelyet az illető? Van ennek valami időbeli korlátja?

Köszönöm a választ

monalisa1 # 2010.05.04. 20:04

Ez nekem kínai.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.04. 19:47

ROFL

monalisa1 # 2010.05.04. 19:31

Ildinnyó

Mint főbérlő menj el az önkormányzat lakásosztályára és tegyél írásbeli panaszt a lakótársra: ordibálás, kétes elemek beengedése a lakásba stb. (Jó ha a szomszédok is aláírják a bejelentést mintegy megerősítendő az általad felhozottakat.)

Az önkormányzatnak joga van megvonni a lakhatást az oda nem való személytől, sőt a kilakoltatást is előmozdíthatja...

"Lisa"
laikus hozzászóló