Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Előrehozott öregségi nyugdíj

Lyonee #   2012.12.25. 17:32

tekilla12
Mi volt az oka, hogy anyósod kártológép kezelő lett? Valami egészségügyi probléma, műtét, stb., ami dátumhoz, eseményhez köthető?
Esetleg kolléganők, akikkel egy gépsoron dolgozott tudnák igazolni.
A korkedvezmény nélkül nem tud nyugdíjba menni anyósod? A nyugdíj összegének kiszámításánál ugyanis nem játszik semmilyen szerepet a korkedvezmény.

tekilla12 # e-mail 2012.12.24. 18:37

Tisztelt Lyonee!

A munkakönyvbe csak annyi van hogy kezdéskor fonónő kilépéskor kártológép kezelő!A fonőnőként eltöltött pontos időszakot kellene megtudni valahogy!

Lyonee #   2012.12.24. 18:05

A munkakönyvben biztos, hogy benne van.

tekilla12 # e-mail 2012.12.24. 17:39

Köszönöm!
A ONYEF biztosan nem tudja mert anyósnak azt írták vissza,hogy nem találnak semmi iratot ami bizonyítaná,hogy hány évig dolgozott fonónőként.A nyugdíjhoz kellenének az évek!

fagyongy55 # e-mail 2012.12.24. 17:29

Tekilla12 A NAV nál /régi APEH/ vagy a ONYEF nél kell hogy tudják hova lett letétbe helyezve mert le kellett jelenteni,nem biztos, hogy kp levéltárban van mert vannak egyéni levéltárak is akik ezeket örzik./Pl a miénk amikor megszünt egy Biatorbágyi cég vitte el.

tekilla12 # e-mail 2012.12.24. 16:38

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem,hogy 1986-ban jogutód nélkül megszünt textil ipari vállalatnál vezetett személyes iratokat az Országos Levéltárba meg lehet találni?
Köszönöm!

sitimaci # e-mail 2012.12.23. 10:17
    • Korkedvezményt még 2014. December. 31.-ig, lehet szerezni,meg van hosszabbítva!Ezt az esetleges új kormány sem törölheti el!!!!---
sitimaci # e-mail 2012.12.18. 14:32

Jön a jubileumi nyugdíj

Soltész Miklós szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár az Idősügyi Tanács ülésén beszámolt arról, hogy az országgyűlés megszavazta a nyugdíjak 5,2 százalékos emelését, ami nem csak azokat érintik, akik korhatár szerinti nyugdíjasok, hanem akik korhatár előtt, vagy különböző okkal járadékban részesülnek. Átlagosan 5 ezer forintot jelent majd a nyugdíjasoknak. 1,6 millió fő öregségi nyugdíjas átlagosan havi 5 ezer forinttal kap majd több juttatást, 336 ezer fő rokkantsági nyugdíjas 5 ezer forint ellátásemelést, 198 ezer hozzátartozói főellátásban részesülő 2700 forint emelést, a megváltozott munkaképességűeknek járó baleseti járadékban, rokkantnyugdíjban részesülő 483 ezer fő 3 ezer forint átlagos emelést fog kapni. Elmondta még, a nők 40 év szolgálati jogviszony utáni nyugdíjba meneteli lehetősége olyan sikeres volt, hogy ebben az évben el fogja érni a 90 ezer főt, akik a "Nők 40" nyugdíjat meg fogják kapni.

A kormány előtt van továbbá a javaslat a jubileumi nyugdíjról. Eszerint akik a 90. évüket elérték jubileumi jutalomban részesülnek akkora összegben, ahány évesek. A 90 éves 90 ezer , 95 éves 95 ezer, 100 éves 100 ezer, 105 éves 105 ezer 110 év 110 ezer forint juttatásban részesül majd, és van olyan honfitársunk is, akit érint a 115 éves 115 ezer forintos juttatás. Soltész szerint ez néhány száz embert érintő döntés, amiről szerdai ülésén dönthet a kormány.

sitimaci # e-mail 2012.12.18. 14:04
http://atv.hu/…roloerejuket-------
  • Orbán: a nyugdíjak jövőre is megőrzik vásárolóerejüket!--A nyugdíjak reálértékének megőrzése érdekében 2013. január 1-jétől 5,2 százalékkal emelkedik azok ellátása, akiknek 2012. december 31. előtt öregségi nyugdíjat, hozzátartozói ellátást, korhatár előtti ellátást, rokkantsági vagy rehabilitációs ellátást, baleseti járadékot állapítottak meg.---Ez amúgy meg,jó hír!!!---
beggar # e-mail 2012.12.17. 10:40

Tanácstalan vagyok.

Mert van aki azt mondja,hogy célszerű lenne ha idén kérném a nyugdíj kiszámítást,amit rögzíttetnék.
(1997.évi LXXXI.törv.) fejlécű igénybejelentésen.
Így,ha jövőre nydíjba megyek,és az akkori kevesebb lesz,akkor kérhetem a rögzítettet.

Más meg azt mondja,hogy ez a magánnyugdíj pénztárak megszűnése miatt már nem igaz.
Vagyis a számolás jövőre is uaz marad.

1951.08.01.(férfi).
2013 márciusban lesz 41 éves mviszonyom.

Segítségüket köszönöm:

Nagy András

szafika # e-mail 2012.12.14. 15:02

Maci , nem tudom mi lehet a gond , eddig mindíg sikerült kikattintani a hirdetést , fogalmam sincs mi lehet vele . Egy másik beírkálósba hol kiírja h szóljak hozzá én is , hol nem , eleinte bosszantott , de majd amikor legközelebb bekapcsolom a gépet , akkor + már hozzászólhatok , legalább nem mondják azt , h én folyok még a csapból is . / előfordult már / Direkt szeretem a fórumot , nagyon ügyes volt , aki kitalálta , végül is minden témában lehet találni okos tanácsokat is / meg hülyeségeket is , időnként én is szaporítom . /

Ilona53 # e-mail 2012.12.13. 18:46

Macának Űzenem!
A férje maradjon a valagán ne bomlasszon!
Üdv -52-esek

szafika # e-mail 2012.12.13. 08:18

Maca , ha a férjed 58-as , és 65 évesen mehet majd nyd-ba , az még olyan távoli , h azt se lehet tudni , akkor hogyan számolják majd a nyd-at , ha azóta + jól keresett , az biztosan pótol valamennyit , egyenlőre még azt se tudni 1-2-3 év múlva mi lesz , nemhogy 11 év múlva !!!!/ tudom, h sovány vigasz ! /

maca56 # e-mail 2012.12.12. 19:30

Kedves Fórumozók!

Ha van ötletetek kérlek segítsetek.

Férjem 1958-ban született. Most kértem neki szolgálati idő megállapítást. Gyorsan meg is jött az idővel minden rendben, már több mint 40 éve van.

A baj csak az, hogy az 1988,1989 évi keresetét nem közölték. Felhívtam az ügyintézőjét és közölte nincs adat. Még megbróbálják a NAV-tól bekérni, de ott sem volt adat. Ez azt jelenti, hogy ha elmegy nyugdíjba ezeket az éveket minimálbérrel számolják.
Ennél a cégnél pont 2 évet dolgozott, melyet 1989.dec.31-ével felszámoltak egyszerűsített végelszámolással, iratmegőrzési kötelezettség nélkül. Kérdésem hol vannak az iratok, melyeket 50 évig kell megőrizni. A volt tulaj meghalt. Senkit nem találunk, csak egy volt munkatársát, de ő sem tud semmit. A régi iratokat hová kell elhelyezni?
Kiszámoltam, így minimálbérrel 15 ezer Ft-al lenne kevesebb a nyugdíja.
Köszönettel Mari

hars52 # e-mail 2012.12.12. 14:27

lijja!
Én 2011.03.16-tól mentem szintén prémium évekből a 40 éves kedvezményes nyugdíjba. Amikor megérdeklődtem, hogy hogy fogják a nyugdíjam megállapítani, azt modták a nyufignál, hogy megnézik, hogy a prémium éves fizetésem, vagy az utolsó ledolgozott évem fizetése volt-e a több és a számomra kedvezőbbel számolnak.Az utolsó ledolgozott évem volt nyilván a kedvezőbb , így a prémium évek 4 évére végig azzal számoltak, úgy mintha a prémium évek alatt is az azt megelőző fizetésem kaptam volna.A nyudíjam is ennek megfelelően lett megállapítva. Szerintem is mindenféleképen érdeklődd meg az ügyintéződtől, hogy ők hogy, és miért úgy számoltak. Üdv: hars52

lijja # e-mail 2012.12.10. 16:56

Üdv, azt szeretném megkérdezni, hogy a Prémium évekből való korhatár előtti ellást igénybevéve, hogyan számítják a nyugdíj összegét ki, mert amikor Prémium évekbe mentünk , akkor azt ígérték, hogy nemm a 75%ot számítják, de most mégis abból számították ki. Lehet ezzel fellebbezni?köszönöm

sitimaci # e-mail 2012.12.09. 15:30
    • Így van,sajnos,sokan elkéstek-lekéstek!---
fagyongy55 # e-mail 2012.12.09. 14:25

Ilona 53 sajnos nem, mert nem tud produkálni jognyilatkozatot aminek 2011 dec. 31-ig kellett hogy kössön a munkáltatóval, mivel azóta új munkahelye van,így majd csak öregségi nyugdíjkorhatárt elérve tud elmenni.

Ilona53 # e-mail 2012.12.09. 13:44

sitimaci. Férjem betöltötte 60-at májusban. 44-év 125napja van idáig,tavaly nem sikerült előrehozottba mennie.márciustól új munkahelye van,Kérdem elmehet e korhatár elöttibe? ha igen akkor még az idén Felmondjon?
Sürgős választ kérek.

Gariba # e-mail 2012.12.08. 19:41

Kedves fagyongy55!
Kérdezted: korhatár előtti nyugdíjba szerettem volna elmenni tavaly, ezért még 2011-ben szolgálati idő megállapítását kértem. 2011. december 31-ig megállapított szolgálati időm: 36 év 220 nap, vagyis nem volt meg a szükséges 37 évem. A nők 40 éveséhez sincs meg a jogosultsági időm, sőt, az még kevesebb, mert 1 évig nappali egyetemre jártam. De nem 1 évvel kevesebb, csak néhány nappal, ezt sem értem, hogy számolták ki, na de mindenképpen kevés. Küzdök a még szerintem elismerhető időkért, a korhatár előtti ellátásért. Majd beszámolok az eredményről, ill. eredménytelenségről. Nem tudjátok véletlenül, ha a Munkaügyi Bíróság szerint sem lesz igazam, mennyit kell ott fizetni a perköltségre, vagy akármire?

Mindenkinek írom, érdemes lemásolni a beírtakat és úgy elküldeni, mert nekem rendszerint csak másodszorra sikerül csak!

szuzyka # e-mail 2012.12.08. 18:11

Kedves szafika!
Az e-mailod sajnos nem jött el. De kérlek tedd meg hogy még egyszer elküldöd a zsuzsi25@vipmail.hu címre. Köszönöm szépen!!!!!

szuzyka # e-mail 2012.12.08. 18:02

Nagyon szépen köszönöm!
Ilyenkor tudok csak igazán meglepődni némely emberek milyen segítőkészek!
További szép hétvégét mindenkinek!

fagyongy55 # e-mail 2012.12.08. 17:16

Gariba összesen mennyi szolg/illetve jogosultsági időd van összeszámolva,mert ha ha van annyi hogy eltudsz menni korhatár előttibe és mellette dolgozol akkor még szolg illetve jogosultsági időt szerzel.Vagy a negyvenévesbe szerettél volna menni? Ahol alkalmazottként dolgoztál ott a kilépéskor kellet hogy a tb kiskönyvet kitöltsék ha már nem volt munkakönyv akkor. Ne csak szigorúan sárga kis könyvet keressél , mert 42éve az volt, de utána olyan lilás rózsaszín és ilyen kihajtogatós mint a harmónika.

szafika # e-mail 2012.12.08. 15:28

Szuzyka , küldtem neked e-mailt , nem tudom végül odaért-e , 3x is elküldtem , de nem írta ki , h elment . Csak próbáltam leírni a folyamatát , annak ,h el tudjon menni nyd-ba Apukád .

sitimaci # e-mail 2012.12.08. 14:40
    • Kedves 'előrehozott jelölt'!---Igen,ez így van ahogy írod és biztos vagyok abban is,hogy sokan "nem véletlenül",nem tudtak elmenni időben!!!--És ezt nem gonoszságból,vagy "filozófálgatásból", írom,ezek tények!--Utána meg mindenki hibás,csak az nem,akinek nem sikerült!--Gondolom,hogy tudod miért és egyetértünk!Na szép hétvégét kívánok Neked!--Üdv.Pisti---