Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Előrehozott öregségi nyugdíj

Veci #   2013.01.15. 22:05

hettigful
Amit meghosszabbítottak az a korkedvezmény és nem az előrehozott nyugdíj.
http://www.hirado.hu/…orokrol.aspx

pejan
Valóban nem kell nekem hinni, majd a határozatban m,indent közölnek. Te tudod nagyon jól, hogy mennyire nyomon követtük a változást. Mindenki saját maga győződjön meg a valós helyzetről. De az biztos, hogy nincs előrehozott nyugdíjra lehetőség 2012-től.

Üdvözlettel Veci

pejan # e-mail 2013.01.15. 21:54

T. Fórumozók!
Nem muszáj elhinni Vecinek vagy másnak, hogy nincs lehetőség előrehozott nyugdíjra, bár ő már végigcsinált egy ilyen sorozatot. A puding próbája az evés: be kell adni a Nyugdíjintézetnek legalább egy időbeszámítási kérelmet (vagy rögtön a nyugdíjigénylést, bár ahhoz meg kell szüntetni a munkahelyet, ha van), és ők a válaszban egy hónapon belül tételesen le fogják írni, hogy az illető mikor, mire vált vagy válik jogosulttá. Ahhoz lehet igazodni.
A mostanában megszaporodó kérdések egyébként azt jelzik, hogy egy újabb évjárat jön rá arra, hogy kiszúrtak velük (is).

hettigful # e-mail 2013.01.15. 20:06

Én azt hallottam, hogy az előre hozott nyugdíj lehetőségét meghosszabbították 2014-ig ezt ki tudja?

Veci #   2013.01.15. 18:01

Szerintem mégha ment volna is (az okirathamisítás-féle), akkor már abból is kicsúszott, mert dec. 19-én töltötte be a 60,5 évet.

Üdvözlettel Veci

szafika # e-mail 2013.01.15. 17:10

Kár, h nem jelentkezett legalább tavaly ősszel , v a tél kezdetekor legalább , hátha ....

fagyongy55 # e-mail 2013.01.15. 16:16

Veci ha Gézabá visszapapíroz a munkáltatóval akkor sem?

Veci #   2013.01.15. 12:30

Gézabá
Neked azért nincs már meg a lehetőséged, mert szerintem nem volt megállapodásod, hogy elmégy korhatár előtti ellátásra:

Az 1952-ben született férfi jogosult-e 2012-ben korhatár előtti ellátásra?
Igen, akkor ha a biztosítással járó jogviszonyának megszüntetéséhez szükséges egyoldalú jognyilatkozatot (felmondás, felmentés) 2012. január 1-jét megelőzően a másik féllel írásban közölték, vagy közös megegyezésen alapuló megállapodást 2012. január 1-jét megelőzően írásban megkötötték,

feltéve, hogy a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő nap 2012. évben van, és a jogosult a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő napon a 2011. december 31-én hatályos szabályok szerint korhatár előtti nyugellátásra (előrehozott, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj, bányásznyugdíj, korengedményes nyugdíj, művésznyugdíj) jogosult lett volna, rendelkezik legalább 37 év szolgálati idővel és a 60. életévét követő 183 napot legkésőbb 2012. december 30-án betölti.

További feltétel, hogy a korhatár előtti ellátás kezdő napjáig az öregségi nyugdíjkorhatárt nem töltötte be, a korhatár előtti ellátás kezdő napján biztosítással járó jogviszonyban nem áll, átmeneti bányászjáradékra vagy balett művészeti életjáradékra nem jogosult, és a korhatár előtti ellátás kezdő napján rendszeres pénzellátásban nem részesül.

Üdvözlettel Veci

Veci #   2013.01.15. 12:09

taffyka
Már 2012 január 1-től nincs előrehozott nyugdíj. Amit tegnapi válaszodban kiemeltél, az a zárójelen belüli szövegrész, a zárójelen kívüli részt is értelmezzed, mert ott van a lényeg.

A 2011. évi CLXVII. törvény értelmében korhatár előtti öregségi nyugdíj (előrehozott, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj, korkedvezményes nyugdíj, bányásznyugdíj, korengedményes nyugdíj, ún. művésznyugdíj, a polgármestereknek, az Európai Parlamenti és országgyűlési képviselőknek külön szabályok alapján megállapított öregségi nyugdíj) 2011. december 31-ét követő kezdő naptól nem állapítható meg.

Valamit elhihetsz a beírásomból, mert ennek a törvénynek az alakulását napra pontosan követtük és értelmeztük mi régi fórumozók.

Üdvözlettel Veci

sitimaci # e-mail 2013.01.15. 07:28
    • Kedves Veci!!!---Köszönöm,hogy megint TUDATOSÍTOTTAD ezt,mert sokan még mindig nem tudják!--Ez a kiinduló alapja mindennek!!!---Üdv.
Gézabá # e-mail 2013.01.15. 07:26

Köszönöm Kedves Veci !

Veci #   2013.01.14. 23:15

taffyka
2012-től nincs előrehozott nyugdíj. Itt a ma még hatályos tv. a 18.§:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Üdvözlettel Veci

Veci #   2013.01.14. 23:12

Gézabá
Csak 62,5 évesen tudsz nyugdíjba menni. Előttetek lehúzták a rolót a 2/3-os gombnyomogatók.

Üdvözlettel Veci

hettigful # e-mail 2013.01.14. 22:29

Az a kérdésem, hogy rokkantsági ellátásból előrehozott nyugdíjba el lehet-e menni 1952/42 év munkaviszony megvan. Ha van megoldás érdekel úgy hallottam 2014-ig meg van hosszabbítva.

Debes54 # e-mail 2013.01.14. 20:06

T.fórum.
Ha jól értem, akkor a következő 3 évben senki nem mehet nyugdíjba aki normál viszonylatban dolgozott, azaz nem nő, vagy korkedvezményes. Az elmúlt évben az 52-sek még elmehettek, az 53-54-sek meg majd ha 63 és fél évesek lesznek. Ez nem fokozatos bevezetés, hanem hatalmas átverés, Ezt a korosztályt kínozzák tovább, ellenünk hozták a törvényt, közben a fiatalok mennek külföldre vagy m.nélküliek. Nem látom sehol hogy valaki képviselné az érdekeinket, hacsak a választásokra nem tartalékolják a mézesmadzagot.Szajkózzák a családbarát politikát, közben az öregek a fiataloknak unoka-segítés helyett dolgozhatnak, sírig.

orgona61 # e-mail 2013.01.14. 09:46

orgona610624 51-éves-vok Én azt szeretném kérdezni hogy 26-évig Rokkantnyugdijas voltam meg 1-évig járt a Rehabillitációs járadék 10-éves munkaviszonyom is van megszünteték a nyugdijamat és Álláskeresőn vok már 2-hónapja de azt mondták ez csak három hónaoig jár de én úgy érzem hogy nem tok dolgozni nem értem miért szünteték meg a haviellátásomat mert a betegségem ugyan úgy fent áll epilepsziám dermatitisem szorongásos depresziós zavar magasvérnyomás porckopásaim degenerativ izületibetegség érszükületes mind a kétlábam egy tüdő lebbeny is ki operáltak belőlem 2010-ben még azt irták a leletemre hogy még rehabillitálhatóra sem vagyok alkalmas 2012ben meg hirtelen 63%-os egészségesnek nyilványitottak nem értem hogy lehetséges ez nem tudtam fellebezni mert anyagi helyzetem nem engedi Kérem aki tud Segitsen! hogy mit tegyek! Köszönöm Ellőre is Válaszukat!

postagalamb #   2013.01.14. 09:41

T!Fórum!
Munkahelyemen üzemi baleset ért. Emiatt november eljén műtötték a bal karomat,inszalag szakadás miatt./A jobb karomat ugyan nem műtötték, de azt sem tudom 100%-an használni/A 20. gyógytorna kezelés letelte után sem tudom a karomat,a munkavégzéshez megfelelően használni. Negyedéves betegállomány után támaszthatok-e maradandó egészségügyi károsodás miatt anyagi,vagy dologi kártéritést vállalatommal szemben?

Munkahelyemen üzemi baleset ért, mely miatt m?tötték a bal karomat. A 20 órás rehabilitációs torna letelte után sem tudom a karomat,illetve karjaimat

Gézabá # e-mail 2013.01.13. 16:27

Kedves Veci !

1952.június 19.-én születtem. 1970.szeptember 01.óta van
"folyamatos" munkaviszonyom, mert ugye a katonaság és a nappali tagozatos egyetemi évek beleszámítanak?
Elmehetek-e előrehozott öregségi nyugdíjba?
Előre is köszönöm:
Gézabá

tekilla12 # e-mail 2013.01.12. 14:47

Köszönöm!Ezt jól kitalálta a kormány!!

fagyongy55 # e-mail 2013.01.12. 14:35

Tekilla szolgálati időbe igen, de a 40 éves jogosultsági időbe nem számít bele sajnos.

tekilla12 # e-mail 2013.01.12. 11:41

Az előző kérdésemhez kapcsolódóan nyugdíj,és tb járulék is történt levonásra az álláskeresési járadékból!

tekilla12 # e-mail 2013.01.12. 11:32

Tisztelt Fórumozók!
Azt szeretném kérdezni,hogy a Nők 40-éves korkedvezményébe bele számít az álláskeresési járadék?Ez is szolgálati időnek minősül? Köszönöm!

Veci #   2013.01.11. 17:11

Joci21074
64,5 év az öregségi nyugdíjkorhatárod, a lányok jól írták. Sajnos nem ezen a fél éven múlik a Te esetedben.

Üdvözlettel Veci

szafika # e-mail 2013.01.11. 11:41

Az ember lassan alig tud eligazodni ezen a sokmindenen , a férjem kollegája / 55-ös , szintén buszsofőr / 2010-ben eltudott menni nyd-ba , most kezdi a 4-ik nyd-as évét . Nem csodálom , h az emberek el vannak kenődve , h egyiknek sikerül , a másiknak nem , a korkülönbség csak 1 év , de akkor még volt az előrehozott + a korengedményes , ők kombináltan kapták meg , a lényeg akkor az volt , h meglegyen a 40 év munkaviszony , meg az utolsó 12 év a BKV-nál .

bobenagy # e-mail 2013.01.11. 11:23

Tisztelt Jogi Fórum!!
Férjem ugyan úgy járt, mint amit az előttem író Szilvis leírt azzal a különbséggel,hogy április 20-án töltötte a 60.évét.2011.decemberben egy értekezleten szólt a főnökének,jövő április 21-től nyugdíjba szeretne menni.2012. jan.02-án szembesültünk azzal a ténnyel ,hogy a cég nem csinálta meg vele a megállapodást a nyugdíjra vonatkozóan és nem tudott elmenni mert visszamenőleg nem csinálhatja meg.2012.május 07-én felmondtak neki létszámleépítésre hivatkozva.Azóta nem tud elhelyezkedni és 30000ft segélyből élünk és a férjem kikészült.Szeretném megtudni mit tehetünk és ki hibázott?

Tisztelt Jogi Fórum!!
Nem szeretném újra leírni a férjem ugyan úgy járt mint amit az el?ttem író Szilvis leírt,azzal a különbséggel, hogy áprili

Veci #   2013.01.10. 18:36

Joci21074
Szerintem sajnos nem tudsz korhatár előtti ellátásra menni.
Legkorábban 65-4=61 évesen, de kérdezd meg írásban, tértivevényes levélben a Nyugdíjbiztosítótól.
Ugyanis 2010-től változott a nyugdíjkorhatár, vagyis az 1956-ban születettnek már 65 év, ebből jön vissza a 4 év korkedvezmény, vagyis 61 évesen. 2011-ben még 2 évvel korábban el lehetett menni előrehozott nyugdíjba, ha 59 éves lettél volna akkor lehetnél korhatár előtti ellátott.

Üdvözlettel Veci