Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Előrehozott öregségi nyugdíj

kuka.c # e-mail 2013.01.08. 11:31

Szeretnék érdeklődni:
1953-ban született férfi, 43év munkaviszonnyal (+3 szakmunkásképző), most tölti be a 60.-at, elmehetne csökentett mértékű előrehozott öregségi nyigdíjba?
Előre is köszönöm.

nadrienna # e-mail 2013.01.08. 08:26

előrehozott jelölt!
köszönöm a választ. erre voltam kíváncsi.

nagyi54 # e-mail 2013.01.07. 12:30

Klári55-nek: Nyugodj meg beleszámít a jogosultsági időbe is.

szafika # e-mail 2013.01.07. 11:59

Klári55, beleszámít .

Klári55 # e-mail 2013.01.07. 11:58

Tisztelt Szakértők, Fórumtársak!

Először is köszönöm az eddigi segítségüket.
Az lenne a kérdésem még, egy munkahelyi baleset miatt közel másfél hónapot betegállományban töltöttem, ez beleszámít a 40 év nők korkedvezményes szolgálati idejébe vagy ezt még lekell dolgoznom az elkövetkezőkben?

Tisztelettel: Szabó Klára

postagalamb #   2013.01.06. 16:14

T! Fórumozó!l953-as születésü nő vagyok. 2016.októberében lesz meg a 40 éves munkaviszonyom. Érdeklődöm,hogy 37 év munkaviszony letelte után kérhetem az előrehozott nyugdijazásomat?Köszönettel pandora53

Munkahelyemen üzemi baleset ért, mely miatt m?tötték a bal karomat. A 20 órás rehabilitációs torna letelte után sem tudom a karomat,illetve karjaimat

juhlaci # e-mail 2013.01.06. 12:00

előrehozott jelölt! Biztos vagy benne, hogy a negyven éves jogosultsági idővel nyugdíjba menőknél kötelező a felmentés? Én úgy tudom, hogy csak az öregségi nyugdíjba menőknél. /az más kérdés, hogy ők öregségi nyugdíjat kapnak és nem ellátást /egy linket be tudsz tenni?

ironma # e-mail 2013.01.06. 10:16

Van e esély a korengedményes nyúgdíj visszaállítására?
Ennélkül nagyon sok munkavállaló bajba kerül?
60-65 év között már rengeteg munkakört (szellemi és fizikai pl:oszlopon való munkavégzés) nem lehet ellátni az elvárások szerint.
Orvosilag alkalmatlannak nyilvánítják és kirugják?
A cégeknek nincs lehetősége kifizetni az öt évet egy összegben-mivel megszünt ennek a lehetősége- nagyon sok cég élne vele végkielégítés helyett-
Nem tudom az Államnak ez miért rossz, mikor egy vasába sem kerül?????

fagyongy55 # e-mail 2013.01.05. 16:34

Munkaviszonyt megszüntetni K02 nyomtatványt kitölteni beküldeni a tb kis könyvet és a jelenlegi munkahelytől kapott munkaviszony megszűnését igazoló papírokat.A meglévő jogosultsági/illetve szolgálati idő megállapító határozatra való hivatkozással. És feltüntetni a határozattól eltöltött éveket.A felmondást úgy kell kalkulálni, hogy inkább egy pár nappal több legyen az idő mint 40 év.

Klári55 # e-mail 2013.01.05. 15:46

Tisztelt Fórum!

2013. júliusában szerzem meg a Nők kedvezményes nyugdíjba vonulásához szükséges időt! A szolgálati időkről már megszereztem a határozatot!
Kérdésem hogy melyek a továbbiakban a teendőim a nyugdíjazásom elindításához!

Tisztelettel :Szabó Klára

nadrienna # e-mail 2013.01.03. 19:01

2013. június 30-án lesz meg a 40 éves munkaviszonyom a Biztosító számítása szerint. A közalkalmazotti 40 évem viszont szeptember 9-én telik le. Mikor érdemes megkezdenem a felmondási időmet, hogy a jubíleumi pénzt is megkapjam?

sitimaci # e-mail 2013.01.03. 12:19
    • Telefonálj-telefonálj,vagy menj el személyesen!!!---
ecilammin # e-mail 2013.01.03. 12:13

Az a gondom,hogy a debreceni ONYP ügyintézőjével nem tudok sem tel.onon,sem e-mailban sem személyesen konzultálni.
Egyszer magán számról este felhívott,de azóta semmi.
Ugyanis 2011.12.15 én nyilatkozta,hogy 2012.08.17 én betöltöm a 60.életévemet és szeretnék nyugdíjba vonulni.
Ez 2012.12.28.napjával megtörtént és az ügyintézés itt megszakadt,pedig minden papír el lett juttatva az ONYP hez.
Milyen elbírálásra számíthatok,ha lesz elbírálás?

sitimaci # e-mail 2012.12.31. 09:59
    • Versem 2013.---' Új év új remény,visszatér e még,akit szerettél,érezheted e még forró ölelését,szemének csillogó fényét,látod e még?--Aki beteg mit érezhet még,van e remény,ha nincs késztetés,hogy éljünk még,vagy tűrjünk,bírjunk amíg van késztetés!--Lesz e erőnk,bírjuk e még,ha nincs munka,kenyér,forró meleg ölelés,ha nem pihenhetünk le meleg otthonban és nincs már remény,hogy lesz élhető életünk még!--Meddig bírja szívünk a sok késztetést,hogy éljünk még,mert a jövő,igenis hozhat új reményt,szerelmet,boldogságot,egészséget,jólétet,szerető családot és nem csak Tündér Meséket!!! '---/ MINDEN KEDVES ROKONOMNAK,ISMERŐSÖMNEK,AZOKNAK AKIK SZERETNEK ÉS AZOKNAK IS,AKIK NEM SZERETNEK,KÍVÁNOK,---BOLDOG ÚJ ÉVET---A 2013.-AS ÉVRE !!!---
sitimaci # e-mail 2012.12.27. 15:54
---
  • Tekila12!----A korkedvezményes nyugdíj rendszerét,több mint 40.-éve vezették be,/1972-ben/--!Az ONYF.-nél,még az 1967-68-ban végzett diák munka is meg volt!Az ha ott nem találnak valamilyen adatot,több okból is lehet,nem biztos hogy az ő hibájuk ha nincs adat a munkahelyről,de "máshol" keresni,nem valószínű,hogy sikeres lépés!--A korkedvezményes munkakörben ledolgozott időket,meg jó lett volna igazoltatni!Ezt kilépésnél,vagy a cég-vállalat megszűnésekor kel kérni,ha magától nem ad ilyent a munkaadó!--Az hogy a munkakönyvbe beírják,pld., azt,hogy olvasztár,még nem biztos hogy kilépésnél is az lesz,vagy hogy e mellé nem kel még egy olyan papír-igazolás a munkaadótól,amim külön szerepel az,hogy mettől-meddig dolgozott a melós,ilyen munkakörben,ami korkedvezményesnek számít!!!--NYUGDÍJBA VONULÁSKOR EZ A KORKEDVEZMÉNYT BIZONYÍTÓ IGAZOLÁS A MÉRVADÓ---Üdv.maci-----
fagyongy55 # e-mail 2012.12.26. 15:30

Tekila12 Nincs véletlenül a régi papírjai közt munkaszerződés módosítás, mert pl ezt adták béremeléskor év elején ,vagy amikor volt azon rajta kell lenni a besorolásának /feor/ számának, munkakörének.

tekilla12 # e-mail 2012.12.26. 14:16

Tisztelt Lyonee!

180 nap hiányzik a 40 éves szolgálati időhöz.A nyugdíjfolyósító azt mondta,hogy a munkakönyv alapján nem lehet tudni,hogy meddig volt fonónő,ami veszélyes munkakörnek számítana.! év után járna 1 év amitfolyamatosan kel az időhöz számolni.

Lyonee #   2012.12.25. 17:32

tekilla12
Mi volt az oka, hogy anyósod kártológép kezelő lett? Valami egészségügyi probléma, műtét, stb., ami dátumhoz, eseményhez köthető?
Esetleg kolléganők, akikkel egy gépsoron dolgozott tudnák igazolni.
A korkedvezmény nélkül nem tud nyugdíjba menni anyósod? A nyugdíj összegének kiszámításánál ugyanis nem játszik semmilyen szerepet a korkedvezmény.

tekilla12 # e-mail 2012.12.24. 18:37

Tisztelt Lyonee!

A munkakönyvbe csak annyi van hogy kezdéskor fonónő kilépéskor kártológép kezelő!A fonőnőként eltöltött pontos időszakot kellene megtudni valahogy!

Lyonee #   2012.12.24. 18:05

A munkakönyvben biztos, hogy benne van.

tekilla12 # e-mail 2012.12.24. 17:39

Köszönöm!
A ONYEF biztosan nem tudja mert anyósnak azt írták vissza,hogy nem találnak semmi iratot ami bizonyítaná,hogy hány évig dolgozott fonónőként.A nyugdíjhoz kellenének az évek!

fagyongy55 # e-mail 2012.12.24. 17:29

Tekilla12 A NAV nál /régi APEH/ vagy a ONYEF nél kell hogy tudják hova lett letétbe helyezve mert le kellett jelenteni,nem biztos, hogy kp levéltárban van mert vannak egyéni levéltárak is akik ezeket örzik./Pl a miénk amikor megszünt egy Biatorbágyi cég vitte el.

tekilla12 # e-mail 2012.12.24. 16:38

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem,hogy 1986-ban jogutód nélkül megszünt textil ipari vállalatnál vezetett személyes iratokat az Országos Levéltárba meg lehet találni?
Köszönöm!

sitimaci # e-mail 2012.12.23. 10:17
    • Korkedvezményt még 2014. December. 31.-ig, lehet szerezni,meg van hosszabbítva!Ezt az esetleges új kormány sem törölheti el!!!!---
sitimaci # e-mail 2012.12.18. 14:32

Jön a jubileumi nyugdíj

Soltész Miklós szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár az Idősügyi Tanács ülésén beszámolt arról, hogy az országgyűlés megszavazta a nyugdíjak 5,2 százalékos emelését, ami nem csak azokat érintik, akik korhatár szerinti nyugdíjasok, hanem akik korhatár előtt, vagy különböző okkal járadékban részesülnek. Átlagosan 5 ezer forintot jelent majd a nyugdíjasoknak. 1,6 millió fő öregségi nyugdíjas átlagosan havi 5 ezer forinttal kap majd több juttatást, 336 ezer fő rokkantsági nyugdíjas 5 ezer forint ellátásemelést, 198 ezer hozzátartozói főellátásban részesülő 2700 forint emelést, a megváltozott munkaképességűeknek járó baleseti járadékban, rokkantnyugdíjban részesülő 483 ezer fő 3 ezer forint átlagos emelést fog kapni. Elmondta még, a nők 40 év szolgálati jogviszony utáni nyugdíjba meneteli lehetősége olyan sikeres volt, hogy ebben az évben el fogja érni a 90 ezer főt, akik a "Nők 40" nyugdíjat meg fogják kapni.

A kormány előtt van továbbá a javaslat a jubileumi nyugdíjról. Eszerint akik a 90. évüket elérték jubileumi jutalomban részesülnek akkora összegben, ahány évesek. A 90 éves 90 ezer , 95 éves 95 ezer, 100 éves 100 ezer, 105 éves 105 ezer 110 év 110 ezer forint juttatásban részesül majd, és van olyan honfitársunk is, akit érint a 115 éves 115 ezer forintos juttatás. Soltész szerint ez néhány száz embert érintő döntés, amiről szerdai ülésén dönthet a kormány.