Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Előrehozott öregségi nyugdíj

tlaca52 # e-mail 2011.11.29. 13:34

Kedves Veci !

1952.02.19-én születtt férfi vagyok,44év+155 nap szolgálati idöm van jelenleg.Kérdésem az lenne elmehetek e csökkentett elöre hozott valamire és mellette lehet e dolgozni. Válaszod előre is köszönöm.

fabatka #   2011.11.29. 13:17

Kedves Veci !

Férfi,vagyok. 1952. 09.13 án. születem. Most sajnos munkanélküli, álláskeresési támogatáson vagyok.A nyugdíjintézettől kapott határozat szerint 43 év 233 nap szolgálati időt szereztem.A munkaügyi központ határozata szerint ha nem találok munkát, nem,százalékolnak le ,nem halok meg, akkor rendes öregségi nyugdíjat,62 év 183 napos koromba vehetem igénybe. A kérdésem az hogy ehhez mármint a nyugdíjba menetel, születési évhez kötött fokozatosságához hozzányúlna e? Vagy ez továbbra is érvényben marad.

Válaszodat előre is köszönöm !

Tisztelettel.fabatka.

Fenfer # e-mail 2011.11.29. 12:55

Kedves Veci!

Lehet, hogy bennem van a hiba, de a leírtakat nem tudom értelmezni. Szóval: lehet menni, vagy nem lehet?

F

Veci #   2011.11.29. 12:45

Fenfer
Olvasd el a juhlac-nak írt válaszom, a te esetedben is ez áll fenn.

mamka
Szerintem az a 8 év nem számít bele, mert akkor nyugdíjat folyósítottak, a szocjáradék időtartamából pedig csak az számít, ha mellette volt bejelentett munkaviszonyod, vagy alkalmi foglalkoztatás. a szolgálati idődbe benne van a 4 gyermekkel otthon töltött idő.Az 1955-ben születettek öregségi nyugdíjkorhaára 64 év.
A holnap kezdődő parlamenti vitát kövessed te is. Amennyire beleolvastam a tervezetben, abban ez jön le nekem, aki az öregségi nyugdíjkorhatárhoz képest 5 éven túl van:

• 2012. január 31-ig értesítést kapnak milyen ellátásra lesz jogosult,
  • 2012. március 31-ig kérheti a komplex minősítés elvégzését, ha rehabilitáció nélkül nem alkalmas keresőtevékenységre.
  • aki erre nem jelentkezik 2012. március 31-ig, annak május 1-től megszűnik teljesen az ellátása.

Az egészségkárosodottakat érintő tv.módosítást a rehabos topicban beszélik át az érintettek. Ott figyeljed a fejleményeket.

Üdvözlettel Veci

mamka # e-mail 2011.11.29. 12:20

Kedves Veci!

Érdeklődni szeretnék,nekem van 28-év és 226 nap munkaviszonyom,és
8.-év rokkantsági 67%-OS VOLT.2009-BEN ELVETTÉK ÉS MOST
a 27 ezer Szoc .járadékot kapom.Van 4 gyermekem.
Azt szeretném tudni,hogy a 8 -év rokk.nyugd.beszámit e
az éveimbe:1955.12.17.-én születtem.
Elmehetek nyugdijba?

Tisztelettel:mamka

Fenfer # e-mail 2011.11.29. 12:14

Jövő én júliusban leszek 60 éves, júniusban lesz meg a 42 éves munkaviszonyom. Az eddigi szabályok szerint a születésnapomon elmehetnék előrehozott, 8,4 %-kal csökkentett összegű nyugdíjba. A tegnapi változtatások mennyiben módosítják a lehetőségeimet?

F

Veci #   2011.11.29. 11:33

nyugger51
Neked is!
A 113 napot munkaviszonnyal szezheted meg, de szerintem nem az ellátás egyidejű folyósítása mellett. Ha a Közlönyben megjelenik a tv.módosítás, azt követő kb. 8 nap múlva már a törvény értelmezéséről az ONYF ad tájékoztatást.
Valójában én is érintett vagyok, kb. 8-9 hónap, mivel a 42 év szolgálati időben benne van az iparitanuló időszakom. Várom én is, hogy miként kell majd értelmezni.
Addig meg készüljünk a Karácsonyra!

Üdvözlettel Veci

gyene # e-mail 2011.11.29. 11:32

Kedves Veci!

Üzemi baleset miatt kapom a baleseti járadékot 1989-től. A határozat véglegesített! .
Ez a baleseti járadékom veszélyben van? Nem tudom hová sorolni... Nyugdíjakhoz, segélyekhez... hova?

Már dolgozó, 55-ben született nő vagyok, a 40 év utáni nyugdíjazást a rokkantnyugdíjam miatt nem vehettem igénybe, az öregségi nyugdíjhoz meg viszont nagyon messze vagyok!
Mire számíthatok?

Marika5387 # e-mail 2011.11.29. 11:23

sziasztok!

Nem igazán egyértelmű számomra a kormány döntése. Talán van aki több tud az előrehozott öregségi nyugdíjról. Olvastam valami olyasmit, hogy csökkentett öregségi nyugdíj. Az kiknek jár, és tulajdonképpen mit jelent hogy csökkentett?Én 1953-as születésű nő vagyok, és jövőre tudtam volna elmenni előrehozott nyugdíjba.Nem tudom igénybe venni azt a lehetőséget, hogy 40éves szolgálati idővel mehessek el nyugdíjba, mert nem számolnak el pl.gyes-t, ápolási díjat stb..Ezek nélkül pedig nem jön ki a 40év.Van valami lehetőségem jövőre hogy elmenjek nyugdíjba??
Válaszotokat előre is köszönöm!

nyugger51 # e-mail 2011.11.29. 10:24

Kedves Veci!
1951-es nő vagyok, 2009 óta előrehozott öregségi nyugdíjban (nem csökkentett) 39 év és 252 nap szolgálati idővel. Nekem is megszünik a nyugdíjam?
Ha igen, meg lehet-e váltani a negyven éves munkaviszonyhoz hiányzó 113 napot? Előre is köszönöm válaszod

sitimaci # e-mail 2011.11.29. 10:14
Kedves pejan és a többi érdekelt fórumozó!-
  • Köszönjük Vecinek a sok tájékoztatást,amiben van azért jó hír is!Ez most, ha jól értelmezem kedvező hír,itt a válasz az Önkéntes Pénztárakban lévő pénzek kifizetésével,illetve folyósításával kapcsolatban!!!----„51 . §
Az önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló 1993 . évi XCVI . törvény 2. (5) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép : (E törvény alkalmazásában a kiegészítő nyugdíjpénztárnál) „a) nyugdíjkorhatár: a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény szerint i öregségi nyugdíjkorhatár, továbbá az az id őpont, amelytő l a pénztártag [saját jogú társadalombiztosítási nyugellátásban] öregségi nyugdíjban, korhatár előtti ellátásban, szolgálati járandóságban, átmeneti bányászjáradékban, a Magyar Alkotóm űvészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósítot t öregségi, rokkantsági nyugdíjsegélyben (nyugdíjban), növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi járadékban vagy nyugdíj el őtti álláskeresési segélyben részesül. A nyugdíjkorhatár betöltése után a pénztártag a várakozási id ő időtartamától függetlenül jogosulttá válik a nyugdíjszolgáltatásra;”
Veci #   2011.11.29. 09:48

mari55
Köszönjük, hogy követted a velünk kapcsolatos változásokat. Mi is sokan ezt tesszük a ti helyzetetekkel, akik valóban betegek, azoknak lesz kemény.
Most még nincs fent a névszerinti szavazók listája. Az elfogadás dátumánál fog megjelenni.

Üdvözlettel Veci

Veci #   2011.11.29. 09:41

juhlaci
Olvasd el EZT a módosítót (2. oldal):
http://www.parlament.hu/…663-0030.pdf

4. Az egységes javaslat 7 . (1) bekezdés j) pontja az alábbiak szerint módosul :
/A 4. § (1) bekezdésében foglaltakon túl — 2011 . december 31-ét követő kezdő naptól —
korhatár előtti ellátásra jogosult/

1. az, aki esetében a biztosítással járó jogviszonyának megszüntetéséhez szükséges egyoldalú jognyilatkozatot [e törvény hatálybalépését] 2012. január 1-ét megelőzően a másik féllel írásban közölték, vagy a jogviszonyt megszüntető megállapodást [e törvény hatálybalépését] 2012. január 1-ét megelőzően írásban megkötötték, feltéve, hogy a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő nap 2012. évben van, és a jogosult a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő napon a 2011 . december 31-én hatályos szabályok szerint az 1.§ c) pont ca), cb), cd), ce) vagy cl) alpontja szerinti korhatár előtti nyugellátásra jogosult lett volna,"

/feltéve, hogy a korhatár előtti ellátás kezdő napjáig az öregségi nyugd(korhatárt nem töltötte
be, a korhatár előtti ellátás kezdő napján biztosítással járó jogviszonyban nem áll, átmeneti
bányászjáradékra nem jogosult, és a korhatár el őtti ellátás kezdő napján rendszeres
pénzellátásban nem részesül./

Üdvözlettel Veci

juhlaci # e-mail 2011.11.29. 09:33

Én legalább is csak azt vettem ki eddig, hogy nem lesz nyugdíjas igazolvány a kedvezményekkel de majd a törvény kihirdetése lesz a mérvadó. Remélem ha a végtörlesztésnél a végén nem vették ki, hogy a parlamenti képviselőkre nem érvényes akkor talán itt sem változtatnak nagyon

juhlaci # e-mail 2011.11.29. 09:24

Akkor lehet ,hogy a férfiak esetében meglesz a 42 év és az életkor akkor ellehet menni ebbe az ellátásba?

Veci #   2011.11.29. 09:14

Megszűnnek a korhatár előtti nyugdíjak
http://www.echotv.hu/index.php?…
Szándékosan innen idézek. Mit mondjak! A Magyar Hírlap tudósítója nem tudja, hogy mi a különbség a nők esetében a 40 év szolgálati idő és a 40 év jogosultsági idő között (bár nem vetem a szemére, mikor a gombnyomogató képviselők és a neves nyugdíjpolitikus is keveri)?
Nehogy bevegyük, hogy mi akik ipari tanulók voltunk, hogy ránk is vonatkozik az alábbi idézet szerint (bál majdnem "felcsillant" a szemem, de a leírt szövegben nem ez van az elfogadott tv.módosításban):

A megszüntetés alól kivételt jelent a negyven év szolgálati idővel rendelkező nők nyugdíjkedvezménye, őket továbbra is megilleti az öregségi nyugdíj.

Nem vádolom szegényt, hiszen Ő innen idézett (csak átvette teljesen a szöveget):
http://www.fidesz.hu/index.php?…
MOST AKKOR MI VAN?

Ne örüljünk ennek a fogalomzavarnak, ránk nem vonatkozik. Majd a Közlönyben leírtak lesznek a mérvadók.

Üdvözlettel Veci

judithome # e-mail 2011.11.29. 09:10

Az egyik pénzügyi portálon azt írják, hogy a korhatár előtti ellátás összege is emelkedni fog (mint a nyugdíj), így módosították állítólag.

KGyörgy # e-mail 2011.11.29. 08:55

Kedves Veci!
Köszi.
Bár a fene sem tudja, miben reménykedtem. További szép és jó napot mindenkinek.

Veci #   2011.11.29. 08:53

Tecácska és KGyörgy
Korhatár előtti ellátottak lesztek ti is 2012-től. A magdy53-nak írtakat kövessétek.

Üdvözlettel Veci

Veci #   2011.11.29. 08:50

Megvártam a cirkusz végét, várható volt a végkimenet, ezt mindannyian tudtuk. De kétségem sem volt afelől, hogy nem fogják megszavazni.
A kormánypártiak közül, aki nem vállalta be a szavazatát az időben lelépett (a legfontosabb személy pl., biztos kifáradt, a neve mellett ne szerepeljen az igen). Az ellenzékiek közül is többen nem voltak jelen a szavazáskor, de ők már nem tudták volna megváltoztatni az eredményt (ettől legalább ott maradhadtak volna, ez nem mentség számukra sem), széllel szemben nem lehet p..lni.

Üdvözlettel Veci

KGyörgy # e-mail 2011.11.29. 08:50

Figyeltem, halgattam, néztem a Parlamentet (Iterneten)aztán szépen elaludtam.
Most akkor én mi leszek?
ELŐREHOZOTT CSÖKKENTET ÖSSZEGŰ ÖREGSÉGI NYUGDÍJAS, vagy járadékos jan 1-től. Elózmény: 2011. dec 30-a az utolsó munakanapom (már mint sétálónak), dec 31-én myugdyjas, jan 1-én?
Szinte semmi hírt nem találok, néztem reggel pár adót de egy szó szinte a nyúgdíjasokat érintő változásokról nem esett-vagy nem figyeltem?

judithome # e-mail 2011.11.29. 08:43

Köszönjük! Ha az eredetit szavazták meg, akkor benne vagyunk 1953-as nők 37 év szolgálati idővel! Reménykedjünk!

Veci #   2011.11.29. 08:28

magdy53
A törvénygyárban, a maratoni szavazás után szerintem az aláírásra váró, megszavazott törvénymódosításban még nem hinném, hogy összefésülték az egységes javaslatot a módosítójavaslatokkal. Ami a zárószavazás előtti módosító javaslatokban benne van, azt mind elfogadták. Egyenlőre az összefésülés az érintettekre vár.
Nem kértek sürgős kihírdetést, ezért a végleges szövegezésre várhatunk legkésőbb a Közlönyben kihírdetésig. Majd ITT találjátok meg a közlöny számát:
http://www.parlament.hu/…tat_torv_int?…

Üdvözlettel Veci

Tecácska # e-mail 2011.11.29. 08:27

Most akkor MIVAN??????
Hol vannak a részletek?
53-as nő 37év szolgálatot illetően?
Tiszta ideg vagyok!
Tecácska!

magdy53 # e-mail 2011.11.29. 08:12

Kedves Veci!

Jól értelmezem, hogy az 1953 születésű nők 2012. évben korhatár előtti ellátását már véglegesen megszavazta a parlament?

Parlament honlapján zárószavazás van feltüntetve.

Válaszodat előre is köszönöm.