Jubileumi jutalom kifizetése


dodol # 2013.03.13. 11:59

Tisztelt Lyonee!

A kérdésem a következő lenne:
Adott 37 év közalkalmazotti jogviszony, majd 3éves munkaszerződéseses jogviszony. 2011 dec 30. korkedvezményes nyugdíj 40 év eltöltött munkaviszony után. jubileumi jutalom kérése 1 évvel késöbb. Jogos nem jogos ön szerint?

válaszát előre is köszönve
tisztelettel.

Hogyula # 2013.03.12. 18:50

Tisztelt Válaszadó!
Sehol nem találtam választ arra a konkrét kérdésemre, hogy az V. ker. Ingatlankezelő Vállalatnál, majd a jogutódjánál (Belváros-Lipótváros Vagyonkezelő Zrt.) 1986-1998-ig fennálló munkaviszonyom beszámít-e a jubileumi díj megállapításába. 2001-től a mai napig köztisztviselő vagyok. Véleményem szerint a Vagyonkezelő Zrt. (illetve a jogelődje az IKV) a kjt. hatálya alá tartozó szervezet, ennél fogva vonatkozik rá a hatályos kttv. 150.§ (3) bek. b) pont. Előre is köszönöm a választ.
Üdv:
Hogyula

Lyonee # 2013.03.11. 18:08

Valóban nem jár, csak a magyar közalkalmazotti jogviszonyra, eddig sem járt, nem változott a törvény. 13 év közalkalmazotti jogviszonyod van, 12 év múlva, ha meglesz a 25 éved, lehetséges, hogy nem kapod meg, mert már egyszer megkaptad.

marina58 # 2013.03.10. 19:43

Tisztelt Fórumozók!
A volt Szovjetunóból települtem át '93-ban. Még odakint 17 évig dolgoztam pedagógusként. Magyarországon először egy napilapnál dolgoztam 6 évig. 13 éve újra tanítok. Öt évvel ezelőtt megkaptam a 25 éves jubileumi közalkalmazotti jutalmat. Idén lenne esedékes a 30 éves juttatás, de elutasították arra hivatkozva, hogy a külföldön töltött idő nem számít bele a közalkalmazotti munkaviszonyomba. Ez tényleg így van? Ez valami új törvény? Öt éve még nem így volt? Kérem segítsen valaki!
Köszönettel! Mária

Korall54 # 2012.04.16. 06:26

Tisztelt Fórumozók!

A jubileumi jutalom kifizetésénél közalkalmazottnak a havi alapbért önmagában vagy a bérkompenzációval növelt összegét számolják-e?


Üdv: Korall (53-as nö)

Ancsa69 # 2012.04.06. 14:23

Tisztelt Jogi Szakértők!1987juni.15-1988márc.31 kezdtem dolgozni 4-órás állásba,majd 1988 ápr.1-től 12órás munka rendbe szakmunkásként.Szeretném megkérdezni,hogy mikor jár a 25 éves jubileumi kifizetés.Előre is köszönöm!

Mandilla # 2012.03.04. 13:55

2011 decemberében töltöttem be a 25. közalkalmazotti évemet.
Hogyan juthatok a jubileumi jutalomhoz?

DRKATICA # 2012.01.04. 17:39

2001. július 01. napjáig fizikai alkalmazott, akinek ekkor közszolgálati jogviszonya átalakult munkaviszonnyá, jogosult-e jelenleg jubileumi jutalomra? 1986.05.10. napjától folyamatos a jogviszonya az Önkormányzati hivatalnál (korábban Községi Közös Tanács). Érvényes rá a 2001. évi XXXVI. törvény 107. §. (3) bekezdése? Ennek értelmében véleményem szerint, attól függetlenül, hogy jelenleg már az Mt. hatálya alá tartozik, jogosult a Ktv. szerinti jubileumi jutalomra.Ebben az évben megy nyugdíjba, 40 éves jogviszonya alapján. Segítségeteket előre is köszönöm.

lencsy # 2011.12.29. 17:49

Sziasztok!

Abban kérném segítségeteket, ha egy nyugdíjba vonuló közalkalmazottnak 2012-re már csak a munka alóli felmentési idő esik, jár e neki a 25 éves jubileumi jutalom, amely 2012-ben lenne esedékes?

Számít e a kifizetés szempontjából, hogy a felmentési idő alatt tölti e be a 25 évet, vagy csak utána töltené, mikor lenyugdíjazzák?

csapjutka # 2011.12.21. 14:58

Azután szeretnék érdeklődni, hogy jár-e a 40. éves jubileumi jutalom. 1999.12.30.-én mentem nyugdíjba a rendőrségtől, korkedvezménnyel 31.év munkaviszonnyal, mint hivatásos. 2004.-től visszamentem a rendőrséghez dolgozni nyugdíj mellett, mint közalkalmazott. 2012.01.01. meg van a 40. éves munkaviszonyom. A cég nem akar jubileumi jutalmat fizetni, mert állítólag nem jár. kérdésem, hogy valóban nem jár-e a jutalom. Amennyiben átmegyek másik munkahelyre ott megkaphatom-e, mível már őregségi nyugdíjra vagyok jogosult.

marcsianyu52 # 2011.12.19. 12:49

Zsuzsa!Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

hars52 # 2011.12.19. 12:30

marcsianyu52!
Ez a bevallás elkészítésénél igazán nem probléma: férjednek a munkahelyéről a sok papír között biztos van adóigazolás is, de ettől független a jub. jutalmat majd a 1153-as bevallás 1.sorában a munkaviszonyból származó jövedelmek közt kell feltüntetni. A töredék évre kapott nyugdíjat pedig a nyufig igazolása alapján a 18. sorban, már ha nem változik a bevallás szerkezete. Fontos, hogy a levont adó rovatban is szerepelnie kell a jub.jutalomból levont adónak. De szerintem erről komplett igazolást kellett kapni a férjed munkahelyétől. A bevallási határidő 2012.05.20. Ha végkép elakadtok, akkor irány egy könyvelő. üdv: Zsuzsa

marcsianyu52 # 2011.12.19. 11:52

Kedves Veci!

Köszönöm a válaszodat, de mint laikus még mindig nem értem, hogy az adóbevallásnál hogyan kezeljük ezt az összeget.Nyugdíjas idő alatt kapott keresetként?
Üdv: Mária

Veci # 2011.12.19. 11:43

marcsianyu52
Az utolsó munkában töltött napon ki kellett volna fizetni, az adót jogosan vonták le, de így nem számították bele a nyugdíjalapba.


Üdvözlettel Veci

marcsianyu52 # 2011.12.19. 11:27

Férjem 2011. október 19-én ment nyugdíjba 60 éves kórban, 45 éves munkaviszonnyal.A jubileumi jutalmát már augusztusban meg kellett volna kapnia, de akkor nem fizették ki mondván mindig év végén fizetik.December 17-én meg is kapta. A kérdésem, ez törvényes eljárás?Amikor nyugdíjba ment nem számolták a fizetéséhez ezt az összeget, nyugdíjasként kapta meg, adót is vontak le belőle.Jogosan jártak el? Válaszotokat előre is köszönöm. Tisztelettel:Mária

fuli22 # 2011.04.11. 17:04

Tisztelt Jogi Fórum!

2010 szeptemberében -már a felmondási időm alatt- lett volna aktuális a 40 éves jubileumi jutalmam,amit nem fizettek ki, mert állami köztisztviselői munkaviszonyom munkaviszonyom végkielégítéssel szűnt meg. Decembertől már nyugdíjba is mentem. Érdeklődöm, hogy a jelenlegi jogszabályok szerint van-e még lehetőség a jubileumi jutalom számomra történő kifizetésére?

Köszönettel

Fuli22

fuli22 # 2011.04.06. 17:04

Tisztelt Jogi Fórum!

Ez év 03.28.-án küldtem egy rövid levelet a jubileumi jutalommal kapcsolatosan, amire választ azóta nem kapta, csak 2 db hírlevelet, amiből az én esetemre vonatkozóan nem találtam meg a választ.

Üdvözlettel:

fuli22

Gianni09 # 2011.04.04. 08:50

Tisztelt Hozzáértők!

39 év után 2006-ban elmentem nyugdíjba. Ez idő alatt végig az egészségügyben dolgoztam, mint szakápoló!
Miután leszámoltam a munkahelyem nem fizette ki a 40 év után járó jubileumi jutalmam. Nyugdíjazásom után is aktívan, teljes munkaidőben ledolgoztam 3 évet.
Legutolsó munkahelyemen szereztem tudomást a közalkalmazottaknak járó jutalomról. Felvettem azzal az intézménnyel a kapcsolatot, ahonnan elmentem nyugellátásba, de ott azt mondták, hogy ők nem fizetnek, mivel alapítványi kórház. Ezután megkerestem a jelenlegi munkahelyem humánpolitikai osztályát, hogy leszámolásom után legyenek szívesek ők kifizetni a jubileumi jutalmam. Először elutasították, majd a leszámolásomat követően (ami 2011.03.31-én történt) megmutattam nekik az ide vonatkozó törvényt, és azt mondták kifizetik a 40 év után járó összeget. Most, amikor a papírjaimért bementem, azt közölték velem, hogy még sem jár és még egyeztetnek a jogi osztályukkal.
Az én tudomásom szerint megillet a jutalom, de kérném szíves segítségüket ebben a helyzetben!
Jár-e vagy sem, és ha igen akkor hogyan, és kinél tudom érvényesíteni az jogaim.
Mielőbbi válaszukat és segítségüket előre is köszönöm!
Tisztelettel:

maracska # 2011.03.06. 18:56

Tisztelt Hölgyem/Uram!
41. éves munkaviszonyom van, és 21 éve dolgozom közoktatási intézményben mint gyógypedagógus.
Korábban (első munkahelyként) a Kispesti Textilgyárban dolgoztam, mely a munkakönyvemben is bejegyzésre került. Időközben a gyár Művelődési Házának vezetője lettem 1983-1988-ig, ez idő alatt a Textilipari Dolgozók Szakszervezetének állományában közalkalmazotti jogviszonyban dolgoztam, melyről igazolásom is van.
1988.09-1999.12. hónapig az MSZMP XVIII. ker. Bizottságának állományában dolgoztam, melynek befejezésekor végkielégítést kaptam.
Az eltelt 41 év alatt semmiféle jubileumi jutalomban nem részesültem, holott csupán 3 munkahelyem volt életemben. Többször kértem, hogy nézzenek utána, van-e lehetőségem arra, hogy a törvényben előírt jubileumi jutalmak "valamelyikét" legalább megkapjam, de erre eddig nem került sor.
Nagyon szeretném megkérdezni, hogy számomra valóban elérhetetlen, hogy valaha jubileumi jutalmat kapjak, hiszen a kollégáim folyamatosan megkapták a 25-30-40 éves jutalmakat, csak én nem.
Kérem, szíveskedjék a következő e-mai címre választ küldeni: bojti27@freemail.hu
Köszönettel: CSik Árpádné

memor # 2011.02.09. 15:40

Tisztelt Szerkesztőség!

Sajnos csak a mai nap folyamán értesültem a 2010. július 6-i hatállyal közszolgálati jogviszonyom kormánytisztviselői jogviszonnyá történő átalakulás egyik negatív következményéről. Természetesen a jubileumi jutalomról van szó. 1982 augusztusában (1989-ig, időközben sorkatonai szolgálat)létesítettem első munkaviszonyomat a Magyar Állami Eötvös Lóránd Geofizikai Kutató Intézetnél. 1989-től -kikérővel-kerültem a jelenlegi munkáltatóm jogelődjéhez. 2007. augusztusában megkaptam a 25 éves jubileumi jutalmamat köztisztviselőként. A 30 éves jubileumi jutalom esedékességére irányuló kérdésemre a személyügyes kolléga ma tájékoztatott, hogy erre bizony még jó sokat várnom kell, mivel a Kjtv csak 1989-től ismeri el a jubileumi jutalom számításánál figyelembe vehető szolgálati időt. Azóta olvasom a fórumot és ehhez kapcsolódó oldalakat. Kérdésem az lenne, hogy történt-e valamilyen változás (TV módosítási beadvány,AB állásfoglalás, bármi) a törvény értelmezésével, az 1992 előtti munkaviszony beszámításával kapcsolatosan? Válaszukat előre is köszönöm!
Üdvözlettel: memor

zsike63 # 2011.02.05. 11:48

25 éves jubileumi jutalom kifizetése kérdésében szeretnék felvilágosítást kapni. Szeretném tudni jár-e ebben az évben illetve, ha nem, akkor melyik évben jár a törvény szerint.
1981. július- 1994 szeptemberéig az ÁFÉSZ alkalmazásában dolgoztam. Munkahelyem megszűnt íg GYET-en maradtam 1999- áprilisáig. (Ez az idő nem számított még akkor munkaviszonynak)
Ekkor elhelyezkedtem a helyi Önkormányzatnál, mint közalkalmazott a mai napig fennáll a munkaviszonyom.

Várom válaszukat!

Veci # 2011.01.27. 11:19

horvath.edit
Az előző munkahelyed időtartamát csak a fizetési fokozatnál vették figyelembe, a jubileumi jutalomnál a tényleges közalkalmazottként eltöltött idő számít. Ha az több munkáltatónál keletkezett (de mind közalkalmazotti), akkor összegeződik az idő.


Üdvözlettel Veci

horvath.edit # 2011.01.27. 11:01

1994. április 1-én munkahelyet váltottam. Miután az új munkahelyemen igazolták a ledolgozott éveimet, az elöző munkahelyeimet közalkalmazottnak jelőlték. Elérkezett a 25 éve jubileumi év, azt a választ kaptam, hogy csak papiron fogadták el, de nem számít
közalkalmazottnak az előző munkaviszonyom. Azt szeretném kérdezni lehetséges, hogy irásban megadták, de mikor a jubuleum kifizetéséről volt szó, már nem voltam jogosult.
Tisztelettel: Nagyné Horváth Edit

Lyonee # 2011.01.14. 17:43

Vesper!
Figyeled még a fórumot?

nanya # 2011.01.10. 09:07

Üdv!
1986 szeptember óta dolgozom óvónőként,mikor jár nekem jubileumi jutalom?