Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

GYED,GYES, táppénz

bertus # e-mail 2008.12.08. 09:23

A véleményeteket kérném a következőkkel kapcsolatban.
Ez év áprilisban írásban kértem a céget, hogy másik banszámlaszámra utalják a bérem, májustól minden rendben volt az utalásokkal.A nyáron külföldi kiküldetésben voltam, a bérem 30%-át visszatartották.Majd a korábbi számlaszámomra utalták a visszatartott összeget, pedig én azt nem oda kértem.A pénzintézet az összeget befogadta, mivel volt még rajta tartozás.Én kértem a céget, hogy újra utalja el az összeget, mivel én ahhoz nem férek hozzá.A cég mossa kezeit azzal, hogy ő átutalta, a bank befogadta, pedig a cég elfelejtette kitörölni a rendszerből a korábbi számlaszámomat.Habár volt tartozás azon a számlaszámon, de nem én döntöm el, mikor fizetem be azt?Nem a cégem hibázott, hogy nem az általam megadott számlára utalta a pénzt? Érdemes beadnom a cég ellen fizatési meghagyást, nem ez az első tévedésük.

Előre is köszönöm a válaszokat.

gollam # e-mail 2008.12.07. 20:53

Jó estét!Bíztosítási jogviszonynak mi számít a GYED-hez?A 1o.hétben vagyok a fönököm bejelent úgy,hogy a max.GYED-et kapjam ,de a járulékok miatt havi 70.000 ft-tal kevesebb pénzt kapok.Nem tudom hogy biztosan jó-e ez így nekem,!Valaki segítsen!!!!

llrbg #   2008.12.07. 17:25

Sziasztok!

Munkaviszony megszünése után melyiket érdemes rögtön választani: passzív táppénz, vagy munkanélküli segély?
Melyikkel marad folytonos a biztosítási jogviszonyom?

hanett1986 # e-mail 2008.12.06. 20:41

Nandy!

3 éve nappalin főiskolás vagyok, ez az utolsó évem, 2 kérdésem lenne:
1.ha szeptembertől újra nappali államilag finanszírozott mesterképzésre járnék, és közben november, decemberben babám születne , akkor járna a gyed? az én értelemzésem szerint igen, mivel a 180 napom is meg lennr, és akkor biztosítva is lennék.
2. ha végeznék juniusba, nem kapnék munkát, és munkanélkülire kellen mennem, és akkor születne a babám, akkor a 180 napom meglenne, de a munkanélküli biztosításnak számít??
tehát mindkét esetben járna a gyed, ami az esetemben a minimálbér kétszeresének 30-ad része?
Előre is köszönöm szépen
H. Anett

nandy #   2008.12.06. 18:40

Persze.
ha nem igényli meg.

gollam # e-mail 2008.12.06. 17:17

Jó napot!Létezik olyan,hogy valakinek megvan mindene a GYED-hez mégsem kap?Köszönöm a választ!

nandy #   2008.12.06. 11:26

Amennyiben a menyasszonyodnak az elmúlt 4 évben van legalább 365 nap munkaviszonya (nem kell, hogy folyamatos legyen), akkor elmehet munkanélkülire - mostani nevén: álláskeresési járadék.

Attilak39 # e-mail 2008.12.06. 07:47

És ha lejár a táppénz utána milyen támogatást igényelhetünk?mert ez a 45 nap elég kevés ugytudom a terhesség ideje 9hónap.
Köszönöm válaszát.

HusztiKati # e-mail 2008.12.06. 07:11

nandy: nagyon köszönöm a gyors választ!

fahéj # e-mail 2008.12.05. 17:55

köszi nandy,
teljesen igazad van, elnézést!
(kerestem benne, de nem találtam, ezek szerint felületes voltam, neki futok megint.)
még1x bocsánat!

nandy #   2008.12.05. 17:07

(Hidd el, egy idő után unalmas már naponta 1-3 alkalommal ugyanazt leírni.)

nandy #   2008.12.05. 17:06

A Munka Törvénykönyve szabályozza.

Ps. az újonnan érkezők számára különösen ajánlott kérdezés előtt olvasni egy kicsit.

fahéj # e-mail 2008.12.05. 16:18

sziasztok,

új vagyok ezen a fórumon, segítene valaki?
melyik törvényben van az a szabály, hogy gyes alatt dolgozni akaró anyukákat köteles a munkáltató visszavenni, ha nem akkor meg állásidő jár nekik?

köszömöm!

nandy #   2008.12.05. 15:24

BadAngel:

Ha van még munkaviszonyod, akkor jár a TGYÁS és a GYEd is. Mindkettőt a munkáltatón keresztül kell igényelni, mindkettőt általában az előző évi jövedelem alapján számolják.

Jár még a családi pótlék, anyasági támogatás (egyszeri összeg), ezeket a Magyar Államkincstártól igényelheti a szülő.

nandy #   2008.12.05. 15:21

HusztiKati:

Akár azonnal mehetsz gyes-ről Gyed-re, Tgyás-ra.

BadAngel # e-mail 2008.12.05. 14:13

Sziasztok!

Most várom az első babám, jövőhét keddre vagyunk kiírva. Sajnos a főnököm mentalitása miatt már elég régóta táppénzen vagyok, közel 5 és fél hónapja (2007 eleje óta dolgozom a mostani munkahelyemen). Azt szeretném kérdezni, hogy ha megszületik a baba, akkor milyen támogatási formákat vehetek igénybe (gyes, gyed), hogyan kell intézni ezeket az ügyeket, egyáltalán milyen mértékű ez a támogatás, iletve hogy a férjem is intézheti vagy feltétlenül én kellek hozzá?
Előre is köszönöm!

HusztiKati # e-mail 2008.12.05. 12:40

Kedves Fórumozók!

Szeretnék segítséget kérni az alábbi témában.

2006. szeptemberében született kislányom után 2009. szeptemberéig GYES-en vagyok, de 2007. szeptemberétől (több, mint 1 éve) GYES mellett teljes munkaidőben dolgozom.
A kérdésem az lenne, ha jövőre vállalnék még egy babát akkor GYED-et kaphatok megint? Szeptemberben letelik a GYES, aztán (talán) októberben megszületik a második a babám akkor igényelhetem a THGYÁS után megint a GYED-et?
Vagy (ezt hallottam ) GYES letelte után min. 6hónap munkaidőnek kell meglennie ahhoz hogy újra GYED-en lehessek.

Köszönöm a választ!

nandy #   2008.12.05. 09:51

emelint: de, a középiskola beleszámít.

De csak a szülést megelőző 2 évet nézik, tehát ha ez előtt voltál középiskolás, akkor sajna nem fog számítani.

Az lenne a legjobb, ha állást találnál magadnak. (A segélyből nem fogsz tudni megélni)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2008.12.05. 08:55

Úgy értem, a munkaviszony megszűnése után. De összesen sem hosszabb ideig, mint a biztosítási jogviszonyban töltött napok száma.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2008.12.05. 08:53

Legfeljebb még 45 napig.

www.kbs-ugyved.hu

Attilak39 # e-mail 2008.12.05. 06:14

De attol függetlenül fogunk táppénzt kapni gondolom?

emelint # e-mail 2008.12.04. 22:05

És a középiskola nem számít bele? És ha dolgoznék, vagy a munkanélküli? És amúgy konkrétan milyen értékű támogatások lennének ezek?

Üdv Em

nandy #   2008.12.04. 18:05

folytattot = folytatott

nandy #   2008.12.04. 18:04

emelint: a két éven belüli 180 nap biztosítási jogviszonyba beleszámít a nappali tagozaton folytattot tanulmányi idő. De csak akkor, ha az legalább 1 évig tartott folyamatosan!

nandy #   2008.12.04. 18:02

Attilak:

A határozott idejű munkaviszony a szerződésben rögzített napon automatikusan megszűnik.
Ez ellen nem véd sem a táppénz, sem a terhesség.