GYED,GYES, táppénz


Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.01. 13:40

Már hogy lehetne gyes vagy táppénz ideje alatt felmondani?

J.Anna # 2007.08.01. 12:31

Kedves Fórumozók!

A véleményeteket szeretném kérni a következőkben: Gyes mellett visszatértem dolgozni, jelenleg a szabadságomat töltöm. Ténylegesen aug.21-én állok munkába. De az eredeti munkahelyemen nem látnak szívesen, ezért gőzerővel másik munkát keresek. Úgy gondoltam, hogy visszamennék fizetés nélkülire és onnan kapnám a Gyes-t, a másik munkahelyen meg dolgoznék. Ebbe szerintem a munkáltatóm bele is menne, mert gyakorlatilag ninc hova visszavegyen. Most úgy néz ki, hogy adódik egy másik munka, ahol aug. 21-el kezdhetnék, 3 hó próbaidő. DE ma kiderült, hogy némi probléma van az egészségemmel és lehet, hogy meg kell műtsenek. Az eredményektől függ, melyek szeptember közepére lesznek meg. Nem tudom mit tegyek. Ha elvállalom az új munkát és végül sajnos meg kell műtsenek, akkor tuti, hogy felmondanak és ezt meg is tehetik. És természetesen meg is érteném. De ha meg nem vállalom el és remélem, hogy jók lesznek az eredmények és nem kerül sor műtétre, akkor elmúlasztok egy jó lehetőséget. És azt sem tudom, ha esetleg az eredeti munkahelyemre megyek vissza, akkor gyes mellett dolgozom és a műtét és lábadozás idejére táppénzt vehetek e igénybe, illetve, ha esetleg az új munkahelyen megértőek lennének és nem lenne gond, elfogadnák, hogy a műtét idejére kimaradok, úgy kaphatok e táppénzt?

Anna

gittus # 2007.07.31. 16:23

Nem jár gyermekgondozási támogatás annak a személynek, aki az Szt. 4. §-a (1) bekezdésének i) pontjában megjelölt rendszeres pénzellátás valamelyikében részesül, ide nem értve a gyermekgondozási támogatást, valamint a gyermekgondozási támogatás folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá az Szt. 43/A. §-a szerinti - az Szt. 44. §-ának (2) bekezdésében meghatározott összegű - ápolási díjat.

Tehát a táppénz valóban jár akkor is ha nem ruházzák másra.
De Bogie te mire alapozod hogy át kell ruházni?

bubek59 # 2007.07.31. 11:26

Sziasztok! Az a helyzet, hogy az Ebj.Tv.szerint a GYES mellett végzett munka alapján, - mivel a munkavállaló ebben az esetben is fizeti a 4%+ 3% -ot azaz nem csak a természetbeni , hanem a pénzbeli ellátásokért is fizet járulékot - jár a táppénz, és a GYES is egyidőben. ( ez az egyetlen kivétel van) A többi esetben valóban nem vehető fel egyidőben két vagy több ellátás. Tehát nem kell átruházni a családban a GYest.

gittus # 2007.07.31. 10:04

Köszi. Ezt nem tudtam.

Bogie # 2007.07.30. 19:48

Gittus, táppénz gyes alatt jár, ha valaki dolgozik, csak éppen nem folyósíthatnak Gyest annak, aki rendszeres pénzellátások valamelyikében részesül (ilyen pl. a táppénz).

Ezért, ha valaki szeretné megtartani a gyest és hozzá szeretne jutni a táppénz összegéhez is, akkor célszerű valakire átruházni a gyest családon belül.

Bogie # 2007.07.30. 19:39

Blanxx, ezt úgy szokták megoldani, hogy a táppénz időszakára átruházod a gyest valakire (apuka, nagymama). Így mind a két összeghez hozzájutsz. Utána érdemes visszavenni, mert a gyes idején védelem alatt állsz.

gittus # 2007.07.30. 19:22

Bocs, mihez?

gittus # 2007.07.30. 19:21

Hát miből?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.30. 13:51

Rendben. Viszont az összeg nem a munkabérhez fog igazodni.

gittus # 2007.07.30. 13:45

Nem jár táppénz a gyermekgondozási segély folyósításának az idejére, ide nem értve a segély mellett végzett munka alapján járó táppénzt.
Így szerintem jár a táppénz.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.30. 13:16

Nem jár táppénz.

Blanxx # 2007.07.30. 13:03

Sziasztok!
Arra lennék kiváncsi ha gyes mellett visszamegyek dolgozni és beteg a gyerek akkor jár a gyest is meg a táppénzt is egyszerre? Vagy választani kell?
Köszi a választ!

gittus # 2007.07.30. 10:22

KBS,
szerintem vágd el mindkettőt.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.30. 09:38

:)
"- Melyiket vágjam el: a pirosat vagy a kéket?

  • Igen."
gittus # 2007.07.30. 09:26

Szőlike
Véleményem szerint igen.

pancsa # 2007.07.30. 08:52

Sziasztok!

Két gyermekem van (3 1/2 és 1 1/2 évesek), szeptembertől mennek óviba és bölcsibe, októbertől mennék vissza dolgozni. A harmadikat most várjuk, ha jól számolom félévet tudnék dolgozni a munkahelyemen. Az a kérdésem, hogy járnék jobban: 1. menjek vissza dolgozni február végéig (kisebbik februárban lesz kettő) és utána menjek szülési szabaságra, vagy 2. maradjak otthon és ha kicsi betölti a kettőt menjek szülési szabira?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Pancsa

szőlike # 2007.07.30. 07:09

gittus!

Köszönöm a gyors választ!

Így még sehol nem találtam a kérdésemre választ!

2001.05. 14.születtek
2007.05.14.é-n betöltötték a 6.életévüket.
2008.szeptemberében kezdik az iskolát.

Akkor nyugodtan kérhetem a GYES-t 2008. decemberéig!?

gittus # 2007.07.30. 06:39

A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban, abban a naptári évben, amelyben a hatodik, legkésőbb amelyben a nyolcadik életévét betölti, tankötelessé válik. A gyermek, ha az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget elérte, abban a naptári évben, amelyben a hatodik életévét május 31. napjáig betölti, megkezdi a tankötelezettség teljesítését. A szülő kérelmére a gyermek megkezdheti a tankötelezettség teljesítését akkor is, ha a hatodik életévét december 31. napjáig tölti be. A tankötelezettség kezdete annál a gyermeknél eshet a nyolcadik életévre, aki augusztus 31. utáni időpontban született. A tankötelezettség teljesítése a tanév első tanítási napján kezdődik.

tanköteles: a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény rendelkezése értelmében az a gyermek, akit az iskola igazgatója tankötelesnek nyilvánított;

Tehát amikor elmegy iskolába, mivel ez feltételezi, hogy az igazgató tankötelesnek nyilvánította.

szőlike # 2007.07.30. 05:57

Szeretném a segítségeteket kérni!!!
ikergyermekek esetén a tankötelessé válás év végéig jár a gyes!

  • mit jelent ez?

Amikor betöltik a 6. életévüket?
Vagy amikor elmennek iskolába?

Válaszaitokat nagyon megköszönném!!!!!

lewho # 2007.07.26. 11:47

és ez a kevés is bruttó....

andrás1 # 2007.07.26. 11:33

köszi szépen Nagy Macska!

the big cat # 2007.07.26. 11:30

A gyermeknevelési támogatás röhejesen alacsony összege jelenleg 27130 Ft, a gyermekek számától függetlenül (nyilván csak 3 gyermek esetén jár.

andrás1 # 2007.07.26. 10:56

tudna valaki segíteni abban, hogy egy főállású anya (3 gyermek esetén) mennyi havi állami 'fizettségre' számíthat?

köszönöm előre is

the big cat # 2007.07.26. 09:05

Nem csak maz akítv munakviszony alatt gyűlik, mint mondtam, hanem a passzív alatt, ha az épp szülési szabadság vagy a gyermek gondozására kapott fizetésnélküli szabadság első éve.