GYED,GYES, táppénz


esztike9 # 2007.07.26. 08:19

Köszönöm.

Kicsit tudatlan vagyok.
a kérdésem arra vonatkozott volna, hogy mely ellátások alatt voltam aktív munkaviszonyban, amikor is győlt :)
Köszönöm a választ.

gittus # 2007.07.26. 06:28

czkata
a thgyás-t annak igénybe vételét megelőző év átlagkeresetéből számítják.

the big cat # 2007.07.25. 18:28

A szabadságnak semmi köze az ellátásokhoz, az az aktív munkaviszony időszakára, a szülési szabadság, valamint a gyermek nevelésére biztosított fizetésnélküli szabadság első évére jár.

Alkalmasint ezalatt vagy dolgoztál, vagy betegszabadságon voltál (táppénzt kaptál), aztán tgyást, majd GYED-et kaptál, legalábbis ezek az ellátások a tipikusak ezekre az időszakokra, de nem az ellátástől függ a szabadság.

esztike9 # 2007.07.25. 17:50

Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy milyen ellátások alatt gyűlt össze EZ A SZABADSÁG?
táppénz-szülési szabadság ,tgyás-GYED-GYES?

esztike9 # 2007.07.25. 17:34

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

Csak egy kérdés még: „Előzmények: 2 gyermekem volt, amikor veszélyeztetett terhesként 2004 január elsején táppénzre mentem. akkor az éves szabadságom 26 nap volt

Tévedés, hogy 28 nap lett 2004-re, vagy esetleg már a harmadik babára, mint magzatra járt a plusz két nap?

Ja! És jelenleg vagyok 34 éves.

nagyon szépen köszönöm a segítséget!

csumák # 2007.07.25. 11:37

Kedves Nagymacska! "a munkáltató nyomora, hogy esetleg képtelen a saját munkaügyi adatbázisát karbantartani, egyik könyvelőtől a másikig átvinni"-szívemből szólt. A valamikori Illetmény Hivatal, ahol a bért számfejtették és nyilvántartották a munkaviszonyt, munkaidőt, járuléklevonásokat, megszünt. Lett helyette,- mit tudom én- TB, Nyugd.bizt.- adatokat semmisítettek meg. Saját bevallásuk szerint, felsőbb utasításra az 1988 előtti anyagot selejtezték. Akik akkor dolgoztunk, elevenen eltemetnek. Nem kell rólunk adat, igazoljuk, hogy egyáltalán léteztünk és dolgoztunk, ahogy akarjuk.


jano

the big cat # 2007.07.24. 18:34

Hát egyszer van 28 napod 2004-re (bár nem tudom, akkro mennyi idős voltál pontosan, tehát akár eggyel több is lehet. Aztán 2005-re még ugyanennyi, vagy eggyel több, és még 2006 február 19-ig is jár neked 4 nap, úgyhogy szerintem legalább 60 nap szabadságod van esetleg kettővel több.

A könyvelő hazudik, egyáltalán semmiféle adatokra nincs szüksége az előző könyvelőtől, csak ezekre amit itt megdatál, mega születési dárumodra, és pontosan számítható. Továbbá, az a munkáltató nyomora, hogy esetleg képtelen a sját munakügyi adatbázisát karbantartani, egyik könyvelőtől a másikig átvinni. javaslom, hogy jelezd,hogy vagy kiszámolják rendesen, vagy az OMMF-nek jelzed, hogy segytsenek kiszámolni nekik, de azt ők már egy csinos kis bírság keretében fogják megtenni. Mint modntam ezek az adatok elegendőek a tökéletesen pontos számításhoz.

esztike9 # 2007.07.24. 14:40

Kedves hozzáértők(!) !

Kérem segítsenek nekem, mert teljesen elvesztem .........
julius 19-én járt le a GYES-em. 3 éves lett a kisfiam.
A kérdésem a következő: Jól számolták-e a kiadandó szabadságomat??? (szerintem szörnyen kevés)
Előzmények: 2 gyermekem volt, amikor veszélyeztetett terhesként 2004 január elsején táppénzre mentem. akkor az éves szabadságom 26 nap volt. Táppénz után, 2004 július 19-én megszületetett a kisfiunk. Utána TGYÁs-on voltam, majd 2 éves koráig GYED-en, és egy évig aztán GYES-en.
Ergo- 2004 óta három gyermekem van :)

Most azt mondta a munkáltatóm könyvelője, hogy a szabadságom 24 nap. Én ezt rettenetesen kevésnek tartom. Ja!!! Valami olysmit is motyogott, hogy az előző könyvelőtől nem kapta meg az adatokat....így ő ennyit tud...

Kérem, aki jártas ez ügyben, segítsen nekem kiszámolni: hány nap is az annyi????

nem mindegy :((

Nagyon szépen köszönöm előre is.

Továbi kellemes napot kívánok!

czkata # 2007.07.23. 20:33

Köszönöm a választ!
Ha munkanélkülire megyek, mit vesznek alapul a 70%-hoz?
Bocsánat, hogy ennyit kérdezek, de sajnos minden forint számít. Mikor járok jobban: ha hosszabbítanak, és azalatt táppénzen leszek vagy ha munkanélkülire megyek?

gittus # 2007.07.23. 20:01

Bocs de a 90 napot valóban 45 napra szállították le 2007.április 1.-től.
Próbáljon megegyezni a munkahellyel a néhány hónapos hosszabbításban vagy ha ez nem megy "munkanélkülire" menni.

czkata # 2007.07.23. 14:33

Ismét én. Újabb kérdés merült fel: ha munkanélkükiről megyek el GYED-re, Azt mondták, hogy a munkanélkülit veszit alapul a GYED-hez, azaz a fizetésem 60%-nak a 70%-át kapom meg. Ez nettó 82000-nél 34400. Ekkor már nem az előző naptári év számít?

czkata # 2007.07.23. 10:53

Beszéltem a muknkahelyemmel, és képzeld, a passzív táppénz már csak 45 nap lehet. Ez már kevés... Most próbálom elintézni, hogy hosszabbítsanak meg egy kicsit. Van más lehetőségem?

czkata # 2007.07.22. 11:27

Köszi, Gittus!

gittus # 2007.07.22. 08:09

Kiegészítő szabály : a 180 nap meglétén felül a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon túl táppénz, illetőleg baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül szül.

A határozott idejű szerződés lejártát követő 3 napon belül táppénzes állományba kell menni. Ez gondolom a terhesség miatt nem lesz akadály. A passzív táppénz ideje 90 nap. Így már annak megszűnését követő időszak nem lesz hosszabb mint 28 nap.

czkata # 2007.07.21. 23:20

Majdnem 5 évre módosítanék, mert ugye 5 év után már fel kellene, hogy vegyenek állandóra, de ez nem lesz meg!

czkata # 2007.07.21. 23:01

Sziasztok!
Határozott idejű szerződésem aug. 15-én jár le, és december 5-re vagyok kiírva a babával. 5 éve dolgozom ott, tehát a 180 nap bőven meglenne. De feltétel a szüléskori biztosítás, vagy hogy előtte 42 nappal szűnjön meg. Mit tegyek, hogy megkapjam a TGYÁS-t és a GYED-et? Ha aug. 15 előtt táppénze mennék, azzal kitolhatnám a határidőt (létezik még a passzív táppénz?). Vagy munkanélkülire kellene mennem? Nem lenne fair, ha 5 év munka után csak a GYES-t kapnám.

Zeike # 2007.06.01. 07:27

Kbs köszönöm a válaszod!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.31. 20:07

Nem lehet rendes felmondással élni a keresőképtelen munkavállalóval szemben.

Zeike # 2007.05.31. 15:01

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha terhesség miatt megy el valaki táppénzre, akkor a munkáltató (egy állami intézmény), felmondhat-e egy határozatlan idejű szerződéssel rendelkező dolgozónak?
Válaszukat előre is köszönöm!
Zeike

zsoci76 # 2007.05.30. 12:17

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy ha a második gyermeket gyed alatt szültem, és az első szülés előtt rendes munkaviszonyom volt, mi alapján határozzák meg a tgyás összegét? A munkáltatóm úgy tájékoztatott, hogy ha az első gyermek két éves koráig megszületik a második gyermek, akkor az első szülés előtti fizetés alapján fogják számolni a tgyást a második gyereknél is. Ehhez képest most megkaptam az első tgyást a második után - a minimálbér kétszerese alapján számítva, mivel nem volt meg a 180 nap munkaviszonyom a gyed miatt. Mi az igazság? Ha lehet, kérlek, írjatok pontos jogszabályi helyet, ahol ez az eset le van írva.
köszönöm,

Zsófi

Anthony # 2007.05.24. 18:45

Kedves Auróra, a családtámogatási ellátások igénylése szempontjából az igénylő (aki általában szülő, gyám stb.) állampolgárságának van jelentősége. Ha barátnőd magyar állampolgár, akkor belföldi tartózkodása idejére igényelhet ellátásokat a lakó vagy tartózkodási helye szerinti kincstári igazgatóságtól. Természetesen kell a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonata, TAJ kártyája stb. valamint az igényléshez formanyomtatvány kitöltése.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.24. 14:00

A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél indoklás nélkül, azonnali hatállyal megszüntetheti.

jukimuki # 2007.05.24. 13:53

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy veszélyeztetett terhesen egy állami intézmény a próba idő alatt kirúghat-e?
Szociális munkás vagyok, és nap mint nap alulszocializált és roma emberekkel kell leülnöm beszélgetni!

Köszönöm előre is!
Gitta

aurora # 2007.05.22. 19:50

Sziasztok!

Tud valaki segíteni? Barátnőm külföldön szült 3 hónapja, most haza jött a picivel (aki kettős állampolgár). Minimum 2 és fél hónapot fognak itthon tölteni, igényelhet gyest és családi pótlékot erre az időre?

Előre is köszönöm!

mafhish # 2007.05.20. 16:40

ObudaFan!

Köszönöm szépen a gyors reakciót!